Is over het volgende in andere landen ook al iets geschreven?: Bied ouders een vaccin voor hun kinderen Er is besloten ouders uit te nodigen om kinderen te vaccineren, omdat nieuw onderzoek heeft uitgewezen dat de bijwerkingen van het vaccineren van kinderen niet ernstig zijn. Kinderen kunnen echter ernstig ziek worden als ze besmet raken met de Delta-variant.
Ik vond die zelftest afnemen echt een peulenschil. Dus als ik daar een gratis stapeltje van heb dan zal ik dat denk ik ook wel vaker gebruiken.
Laagdrempelig testen ben ik geen voorstander van, er zijn genoeg mensen die een zelftest niet juist uitvoeren waardoor je weer schijnveiligheid krijgt.Ik vind het beter om te testen bij klachten.Maar goed, ik vind testen voor ieder wissewasje grote onzin....je krijgt Corona er niet mee weg.
Ben ik het ook weer mee eens. Ik vind het een lastige ik snap wel dat je toch iets moet. En dit vind ik dan nog wel een ding waarvan ik denk oke kleine moeite Wat ik mij gewoon afvroeg, we hebben nu zoveel mensen gevaccineerd en al een hele hoop hebben de corona doorgemaakt. Zullen we nu onderhand niet eens op een punt zitten dat dit de zorg nooit meer kan gaan belasten dan een goede griepgolf? Volgens mij is nu het moment om het te accepteren dat het blijft en dat wij hier mee moeten leven. Ik mis heel erg de oproep om gezond te gaan leven. Als je dat doet scheelt dat ook weer veel ziekenhuisopnames wat ook weer ruimte in de zorg geeft. Lijkt mij geen overbodige luxe
Nou dit dus inderdaad. Ik hoor hier niets over alleen maar over nog meer testen en andere regels. Waarom dan? Bijna iedereen die dat wil is gevaccineerd. De vaccinatiegraad is ook best hoog. De zorg zal echt niet meer zo overbelast raken als voor het vaccineren. We hoeven op een gegeven moment toch ook niet meer te weten of iemand is besmet?
Maar ja ze zijn die indoctrinatie nu gewend dus waarom zouden ze dat terugdraaien. Ze hebben de bevolking nu precies waar ze hebben willen. oh jee wappie gedachtes. Nee die gedachtes zijn er altijd geweest..
Bij de afgelopen besmettingsboom liepen de opnames nog best hard op. Er is bijvoorbeeld weer regionaal overleg om patiënten te spreiden en sommige ziekenhuizen moesten weer aparte afdelingen openen. Omdat er nog heel veel vakantieuren open staan van zorgmedewerkers en er een hoog ziekteverzuim is, kon de bezetting nog minder hoog oplopen om toch voldoende zorg te kunnen geven. Daarnaast waren de besmettingscijfers bepalend voor de kleur die Nederland kreeg qua vakantiekaart. Dat heeft ook wel een en ander bepaald. Het wordt dus even spannend of de vaccinatiegraad inderdaad afdoende blijkt om de druk op de zorg hanteerbaar te houden, als de komende maanden goed gaan,dan moet je besmettingen gaan loslaten, maar dat vertrouwen is er nog niet.
Maar dat gezonde leven… wat zou de overheid hierin moeten doen? Iemand met obesitas weet meestal wel dat hij/ zij niet gezond bezig is, maar dat is geen kwestie van eet een appel ipv een zak chips (technisch wel). Daar zit vaak een zwaar psychologisch verhaal achter en is ook een traject van jaren. Ik ben oprecht benieuwd naar ideeën hierover. Subsidie voor Sportschool bezoek? Hier hebben we buiten apparaten staan voor kosteloos gebruik, zou iemand hier niet gebruik van maken, maar wel naar de sportschool gaan? Gezond eten goedkoper maken, of ongezond duurder? Gaan mensen dan echt voor de gezondere keuze?
Ja, alleen hielden we toen geen afstand en andere maatregelen en was het te behappen. Nu worden er maatregelen toegepast en moet er alsnog over een scenario worden gesproken. Begrijp mij niet verkeerd, ik wil niets liever dan terug naar normaal, maar de vraag is of dat kan…
Dat denk ik niet. Maar ik heb wel het idee dat ze nul risico willen lopen. En dat vind ik jammer. Mensen mogen daar zelf ook nog wel wat in te zeggen hebben.
In het VK gebeurt dit toch en daar dalen de besmettingen. Wij zijn nu in Zweden en er is ook amper te merken van corona. Als het met de huidige vaccinatiegraad niet kan, wanneer dan wel.
Klopt en dat gaat altijd wel zo blijven. Maar we hebben nu meerdere golven gehad waarbij ziekenhuizen echt overspoeld werden en nauwelijks andere zorg konden leveren. Dat gebeurt soms ook wel bij een griepgolf, maar dan een korte tijd en daardoor blijft het te behappen. Doordat het nu meerdere keren over een periode van 1,5jaar speelt is er een stuwmeer aan zorg die nog ingehaald moet worden, veel meer dan normaal. Dus we kunnen niet aan de gang blijven met deze golven. Dus als het de komende tijd te doen blijft qua zorgvraag, dan zijn de besmettingen inderdaad niet meer interessant en krijgen we jaarlijks nog even een berichtje dat er weer een piek is, vergelijkbaar aan nu de griepgolven of de RS-golven. Maar we weten gewoon nog niet voldoende om echt los te kunnen laten.
De ziekenhuisopnames gingen ook weer hard omhoog en gezien het extra tekort aan personeel ivm vakantie en ziekte, kwam het nog sneller onder druk te staan