Corona nieuws deel 9

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 23 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bloem82

    bloem82 VIP lid

    5 sep 2007
    11.197
    601
    113
    Heb je een bron voor mij?
     
    Zoe123, Sado, Sic en 2 anderen vinden dit leuk.
  2. Roosje35

    Roosje35 Niet meer actief

    Ik vroeg mij af of je begrijpt dat er ook genoeg mensen zijn (het merendeel denk ik) die echt niet denken dat de overheid ons bewust de nek wil omdraaien, maar dat het gaat om het risico wat ze nemen met een vaccinatie in een testfase? En dat we eigenlijk op de msm nagenoeg niets horen over mensen die nadelen ondervinden van het vaccin, terwijl die er echt wel zijn?
     
    Nikki23 vindt dit leuk.
  3. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    10 feb 2012
    10.511
    4.635
    113
    Maar geef dan eens antwoord op mijn vraag; wat doe jij als je fysiek iets mankeert?
     
  4. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    @Sic en @tupp helaas werden er in het begin van de corona tijd zelfs mensen die nooit getest zijn onder corona doden geschaard.
    Zo lag een patiënt van ons in de hospice met uitgezaaide kanker, deze patiënt had ook een klein kuchje. In het weekend moest er een waarnemend huisarts komen, die dit kuchje kennelijk ook opmerkte. Later in het weekend is deze patiënt overleden, de arts die kwam schouwen (iemand officieel dood verklaren) heeft als officiële doodsoorzaak corona opgeschreven.
    Deze patiënt is dus überhaupt nooit getest op corona, en toch zo opgenomen in de statistieken.
    En zo zijn er veel meer verhalen.

    Dus ja, die critica van de Who zijn zachtjes gezegd wat vaag. En ja, ook al is men niet getest op corona of is corona niet de doodsoorzaak, dan nog kan je meetellen als corona dode.
    Wat dat betreft net zo krom als een ziekte na vaccinatie toewijzen aan het vaccin zoals @tupp al stelde. Het klopt van beide kanten niet, echter zier helaas niet iedereen dit in.
     
  5. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Het moet niet gekker worden!
    En toch verbaast mij dit niets...
     
  6. Loufoque

    Loufoque Fanatiek lid

    17 mrt 2021
    1.729
    4.878
    113
    #4046 Loufoque, 28 aug 2021
    Laatst bewerkt: 28 aug 2021
    Je vraagt het niet aan mij, maar als ik fysiek iets mankeer ging ik tot vorige maand (héél schoorvoetend) naar de huisarts voor advies. Die zou me dan misschien doorsturen naar het ziekenhuis. Hier krijgen wij alle uitslagen van bloed en andere onderzoeken thuisgestuurd. Daar ga ik mee aan de slag op Google (ja, de wetenschappelijke informatie, en niet op Facebook), en als de resultaten een vervolgbezoek nodig hebben maak ik een nieuwe afspraak, en zo niet, dan doe ik dat niet.

    Vanaf deze maand moet ik voor elk ziekenhuisbezoek echter een coronapas overleggen, dus hoop ik dat er geen onverhoopte zaken zich voordoen in de tussentijd. Er staan nog een aantal onderzoeken uit die ik eigenlijk moet laten doen, maar voor nu laat ik het even voor wat het is. Ik ben niet van plan me het vaccin aan te laten chanteren, en ik ga niet 2 keer per week 25 km heen en terug rijden voor een neuspook.
     
    Nikki23 vindt dit leuk.
  7. Anne2019

    Anne2019 Fanatiek lid

    14 apr 2019
    1.902
    2.692
    113
    Ik vertrouw op de kundigheid van mijn arts, maar dat wil niet zeggen dat ik blind met hem meega.
    Onze huisarts is omtrent het coronabeleid ook nuchter en kritisch.
     
    Loufoque vindt dit leuk.
  8. Jackie87

    Jackie87 VIP lid

    6 aug 2013
    5.495
    2.948
    113
    Ik vraag me eigenlijk iets af. Ik lees nu heel veel over de delta variant. Maar wordt er bij elke corona test ook getest welke variant je hebt? Of hoe werkt dat eigenlijk?
     
  9. Sic

    Sic Bekend lid

    17 dec 2010
    777
    691
    93
    #4049 Sic, 28 aug 2021
    Laatst bewerkt: 28 aug 2021
    Het klopt dat juist in de beginfase sprake was van onderrapportage. Er is toen een poging gedaan om reëelere cijfers te krijgen en toen zijn idd ook mensen toegevoegd die geen positieve test hadden gehad, maar wel aan typische Covid symptomen zijn overleden en ook in aanmerking zijn geweest met een positief getest persoon. Huisartsen zijn toen bijvoorbeeld verzocht de dossiers van overleden patiënten opnieuw door te nemen.

    Zie hier ook: https://www.google.com/amp/s/amp.nos.nl/artikel/2330364-huisartsen-gaan-verborgen-coronadoden-registreren.html

    Er zijn vast wel eens mensen onterecht als corona doden geregistreerd, maar er is ook sprake geweest van onterecht niet registreren als Corona doden. Volgens de WHO regels had de patiënt in de hospice zeker niet als corona doden mogen worden geregistreerd. Maar dit voor mij weer zo'n n=1 verhaal en dan kan ik dan weer een andere tegenover gaan zetten.

    Je vergelijking vind ik ook nog steeds verre van terecht. Er zijn regels om op de juiste manier corona doden te registreren. Dit gaat soms, beide kanten op, mis. Daar ga ik vanuit, want waar mensen inschattingen en afwegingen moeten maken, gaat wel eens wat mis. Maar de vraagstelling van die vaccinatiepeiling is zo suggestief als het maar kan. Zoals tupp zegt, kan dus elk lichamelijk gebrek worden gekoppeld aan het hebben gekregen van een eerdere vaccinatie.
     
    spruitje80, Syane, nizzie86 en 5 anderen vinden dit leuk.
  10. Sic

    Sic Bekend lid

    17 dec 2010
    777
    691
    93
    Ik reageer hier op het stukje over de testfase. https://www.nu.nl/nucheckt/6123842/nucheckt-goedgekeurde-coronavaccins-zitten-niet-tot-2023-in-de-testfase.html

    Tegelijkertijd vind ik het wel ieders goed recht om te bepalen of zij wel of geen vaccin nemen (of nu nog niet).

    Waarom zijn de goedgekeurde vaccins niet experimenteel?
    De goedgekeurde coronavaccins hebben voor toelating alle onderzoeksfasen doorlopen. Dit verliep bij de coronavaccins wel sneller dan normaal. Dit was mogelijk door bijvoorbeeld verschillende onderzoeksfasen samen te voegen.

    Aan de laatste onderzoeksfase - fase 3 - namen tienduizenden mensen deel. In deze onderzoeken kreeg de helft van de deelnemers een coronavaccin en de andere helft een prik zonder werkzame stof, een placebo. Met het fase 3-onderzoek wordt aangetoond of een vaccin effectief is. Ook wordt, net als in eerdere onderzoeksfasen, gecontroleerd of het vaccin niet voor ernstige bijwerkingen zorgt.

    Hoelang het fase 3-onderzoek duurt voordat met genoeg zekerheid gesteld kan worden dat een vaccin werkt, hangt af van het aantal COVID-19-gevallen in het onderzoek. Pfizer kon bijvoorbeeld zeggen dat zijn vaccin werkte toen er 170 gevallen van COVID-19 bij de deelnemers waren gemeld: 162 gevallen in de placebogroep en acht in de vaccingroep.

    Volgens het EMA hebben de vaccinontwikkelaars in het fase 3-onderzoek en het onderzoek dat daaraan voorafging, bewezen dat de goedgekeurde vaccins werken en veilig zijn. Dit betekent dat de coronavaccins niet meer 'experimenteel' zijn, of in de 'testfase' zitten.

    Waarom lopen de onderzoeken wel door?
    De fase 3-onderzoeken zijn niet gelijk stilgelegd, nadat was aangetoond dat de vaccins werken. Het onderzoek naar het vaccin van Pfizer blijft bijvoorbeeld twee jaar lopen, tot in 2023. Dit helpt onder meer met het vaststellen hoelang de coronavaccins bescherming bieden. Doordat nog niemand een van de coronavaccins lang geleden heeft gehad, weten we dat nu niet zeker.

    Wat houdt een voorwaardelijke vergunning in?
    Alle goedgekeurde coronavaccins hebben een voorwaardelijke vergunning gekregen. Een woordvoerder van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG), dat namens Nederland deelneemt aan de Europese beoordeling van vaccins en medicijnen, legt uit dat coronavaccins aan dezelfde eisen als ieder ander medicijn of vaccin moeten voldoen. "We hebben geen concessies gedaan aan de veiligheid."

    Maar wat is dan een voorwaardelijke vergunning? Het belangrijkste verschil tussen een voorwaardelijke vergunning en een normale vergunning is volgens het CBG dat de vaccinontwikkelaar bij een voorwaardelijke vergunning verplicht is om de komende twee jaar informatie aan te blijven leveren. Dit is bijvoorbeeld informatie uit het lopende fase 3-onderzoek, maar ook informatie uit ander aanvullend onderzoek. Zo moet bijvoorbeeld worden onderzocht of de coronavaccins gebruikt kunnen worden bij mensen die tot nu toe niet in het onderzoek waren meegenomen, zoals zwangere vrouwen.

    Ook moet volgens het CBG het officiële dossier met alle onderzoeksrapporten bij een voorwaardelijke toelating nog worden afgerond. Het EMA heeft de onderzoeksgegevens zelf wel al gezien.

    Het CBG benadrukt daarnaast dat bij ieder vaccin of medicijn de bijwerkingen na toelating worden bijgehouden. Dit betekent niet dat de mensen die dit medicijn of vaccin krijgen, proefpersonen zijn. Dit bijhouden is bedoeld om bijwerkingen te detecteren, die zo zeldzaam zijn dat ze tijdens onderzoek voorafgaand aan toelating niet kunnen worden opgespoord. Een bijwerking die bijvoorbeeld slechts één op de 50.000 keer voorkomt, is zelfs met een onderzoek waar 50.000 mensen aan deelnemen, niet goed te detecteren.
     
    nijn37 en Mississippi vinden dit leuk.
  11. Sic

    Sic Bekend lid

    17 dec 2010
    777
    691
    93
    #4051 Sic, 28 aug 2021
    Laatst bewerkt: 28 aug 2021
    Serieus? Hoe bedoel je suggestieve bangmakerij.

    Nikkie23, wil jij die post verwijderen? Dan doe ik dat natuurlijk ook en dan hoop ik dat de rest dat ook doet. Ik ga anders wel melden. Geen idee of dat wat uitmaakt, maar het is denk ik het enigste wat ik wel kan doen.
     
    Zoe123, Sado, littlemunchkin en 2 anderen vinden dit leuk.
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.156
    23.237
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Nee, dat doen ze dmv kiemsurveillance. Soort steekproeven.
     
    femkes en Jackie87 vinden dit leuk.
  13. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.843
    4.103
    113
    Er wordt niet standaard getest welke variant het is, maar wel steekproefsgewijs of als er ergens een cluster opduikt als er net een nieuwe variant is om te kijken of dat de nieuwe variant is.
     
    femkes en Jackie87 vinden dit leuk.
  14. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.466
    8.616
    113
    Vrouw
    Huh? Wat wil je nou?
     
  15. Sic

    Sic Bekend lid

    17 dec 2010
    777
    691
    93
    Is het heel onduidelijk? Ik vraag aan Nikkie23 om dat bericht waarin ze het verhaal post van Anja, de uitvaartonderneemster, te verwijderen.

    Ik haal het bericht sowieso ook weg.
     
  16. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.466
    8.616
    113
    Vrouw
    Maar waarom moet ze dat verwijderen?
     
  17. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Onduidelijk niet maar jij vindt dat ze het moet verwijderen en ik vind van niet..
    Laat iedereen dit soort berichten nou eens zelf beoordelen. Dit is een forum hè? Geen wetenschappelijke site oid.
    Dat kleineren en betuttelen bleh we zij geen kleine kinderen.
     
    Nikki23 en maliro vinden dit leuk.
  18. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Ik begin me na de cijfers van de afgelopen weken echt af te vragen hoe men de toekomst ziet. Als deze cijfers zo blijven ( stabiel maar best hoog) hoe gaan we dan deze winter door?
    Je zou toch denken dat bijna iedereen nu wel gevaccineerd of besmet is geweest.
    De 1,5 meter wordt nauwelijks meer gehanteerd, vakanties zijn zo goed als voorbij wat geen torenhoge cijfers heeft opgeleverd, de achterlijke nieuwe regels die binnenkort ingaan, waar en wanneer houdt het op?
     
    Nikki23 en Roosje35 vinden dit leuk.
  19. rocketscience

    rocketscience Fanatiek lid

    16 feb 2015
    4.272
    3.239
    113
    Vrouw
    puur een gokje hoor maar heb het idee dat overheid de vaccinatiegraad onder jongeren veel te laag vindt. Scholen starten weer > cijfers lopen op > maatregelen voor scholieren > versoepelingen zodra de vaccinatiegraad hoog genoeg is > hallo zomer 2022.
     
    Nikki23 vindt dit leuk.
  20. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    :confused:
    En dan hebben we waarschijnlijk allemaal spuit nr 3 moeten halen :confused:
     
    rocketscience vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina