Eigenlijk snap ik niet dat ik er nog op inga, maargoed nog 1x wat gommers erover zegt. Dan snap ik niet dat jij zo vol ben van de schijnveiligheid. https://mobile.twitter.com/Maleo56832903/status/1433919712170217472
Volgens mij is 90 procent gevaccineerd. Ik schat zomaar in dat 5 procent overstag gaat omdat ze niet anders kunnen en 5 procent het pertinent niet gaat doen. Bij mijn man in het team zijn er 3 die sowieso weggaan dan. Dat is echt problematisch. Het zijn namelijk de langstzittende. Dus je kwaliteit gaat ontzettend achteruit. Je hebt iedere dienst oudste (ervaren) nodig. Gaan die weg krijg je roosters niet meer rond en ga je echt een probleem krijgen. Dit is het echt niet waard als ik kijk naar wat de vaccins doen. Maargoed de toon is gezet en ik hoop dat ze op tijd inzien dat het het niet waard is. Nogmaals laat de risicogroepen zelf vaccineren dat werkt het best.
Een bekende IC verpleegkundige van mij is gevaccineerd, maar gaf aan te stoppen als er een verplichting komt....en dat zijn er vast meer.
Denk dat als je een poll onder enkel zorgmedewerkers gaat houden je je inderdaad doodschrikt. Ben er ook geen voorstander van, wel zelf gevaccineerd maar dat doe je in eerste plaats voor jezelf vind ik. Top dat je de samenleving er ook mee helpt, maar je moet er zelf achter staan met alles wat er evt bijkomt. Spuit gaat in JOUW arm tenslotte.
En juist daarom is registratie zo'n goed idee. Pas dan is het inzichtelijk waar de echte problemen zitten en hoeveel mensen daadwerkelijk niet gevaccineerd zijn. Dan kan je ook kijken waar die mensen precies werken. En als werkgever kan je met die data ook concreet handelen terwijl je nu maar moet gissen. Wellicht valt het wel reuze mee. Ik vind overigens dat voor mensen die zich om medische redenen niet mogen vaccineren (vastgesteld door de specialist in samenwerking met de bedrijfsarts) gekeken moet worden naar een passende oplossing.
Iets zeggen en iets daadwerkelijk doen is natuurlijk totaal wat anders. Zeker aangezien de gevolgen voor haar als persoon zijn. En daarbij is de redenatie natuurlijk totaal krom. Ze is immers zelf gewoon gevaccineerd maar omdat een ander dat niet wil gaat zij vertrekken? Daar heeft ze zelf niets aan en een ander ook niet.
Ja maar denk je dat de stemming er leuker op wordt op de werkvloer? Ze kan toch tegen deze tweedeling zijn en het is en blijft gewoon een onlogische stap, omdat gevaccineerde het ook kunnen overbrengen. Ik ken er zelf ook een aantal die wel gevaccineerd zijn maar zeker tegen verplichting zijn, die ook de zorg zullen verlaten.
Maar wordt het lekker op de werkvloer als je niet gevaccineerde collega in quarantaine moet omdat een huisgenoot corona heeft een daarmee in ieder geval 5 maar misschien meer dagen uit de running is? En dat je dan het werk van die collega over moet nemen? En dat je, als je pech hebt, die collega en week later weer in quarantaine moet omdat een andere huisgenoot corona heeft? Ik verzin dit niet hè? Alleen niet in de zorg maar met een medewerker van me die ook niet thuis zijn werk kan doen. Niet vaccineren, huisgenoten die ook niet gevaccineerd zijn en het schijnbaar niet zo nauw nemen met de regels want steeds ook de beurt corona. Hij is in de laatste 2 maanden 5 weken in quarantaine geweest, ofwel door huisgenoten met corona ofwel door verkoudheidsklachten. De collega's hebben je gevraagd hem te vervangen want ze zijn helemaal zat van dit oncollegiale gedrag.
Maar wat denk je dat ze met een registratie gaan doen dan? Die registraties gaat de ziekenhuisdirecteur natuurlijk niet als trofee boven zijn bed hangen, daar worden consequenties aan verbonden.
Ze kunnen hem toch testen op antistoffen? Durf te wedden dat hij er genoeg heeft met zoveel coronagerelateerde contacten. Met klachten moet trouwens iedereen nog testen en binnen blijven. In ieder geval bij mijn werk.
Ja, dat je niet met kwetsbare patiënten mag werken. Dat zeggen de ziekenhuis bestuurders ook gewoon. Wat lees jij dan voor consequenties?
Ik ga er verder niet al te inhoudelijk op in, maar er is ook nog zoiets als principes en een grondwet. En als je al heel lang de benen onder je kont vandaan rent en er eigenlijk amper nog waardering voor komt, maar alleen maar meer collega's ziet uitvallendoor ziekte, is er niet veel meer nodig om de stap te zetten om te stoppen. Je kan ook bedenken dat zij en haar collega's misschien wel zo druk zijn juist door de 'ongevaccineerden' (sorry, stom woord), en moeten dan ook nog om de zorg te kunnen verlenen een stuk privacy opgeven....
Mensen met klachten moeten sowieso nog testen en thuisblijven gevaccineerd of niet. Dat is in ieder geval bij onze zorginstelling het protocol omdat je het ook kan hebben als je gevaccineerd bent.
Interessante post op LinkedIn van Peter van der Meer, voorzitter van de RvB van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Over dat de schattingen van in te halen operaties die uitgestelde zorg tijdens corona veel lager zijn dan door de NZA geschat. Dus minder schade en leed door de lockdowns hoop ik. Het is wel een logische berekening als je hem zo volgt.
Alternatieve werkzaamheden. Ofwel op een andere afdeling met niet kwetsbare patiënten ofwel van de vloer af. Zo ingewikkeld is dat toch niet?