We hebben een huis op het oog, maar de tuin ligt op het Oosten. Ons huidige huis heeft een hele fijne tuin, met overkapping tegen het huis en tuin op het Zuiden. We vinden het heel fijn dat het later op de avond nog aangenaam buiten zitten is, hoewel ik moet toegeven dat ik overdag wegsmelt in onze tuin. Voor mij is een tuin op het Oosten dus niet zo'n issue; de overkapping is heel groot en ik denk dat dat in de avond ook wel de warmte wat vasthoudt. Maar mijn man twijfelt of we daardoor niet minder buiten zullen kunnen zitten. Voor hem zou het een dealbreaker kunnen zijn. Iemand een tuin op het Oosten, en is het echt zo'n nadeel?
Ligt eraan hoe groot de tuin is, maar ook de beplanting. Staat er een boom in neemt dat natuurlijk ook weer zon weg. Wij hadden in ons vorige huis een tuin op het noordoosten en altijd wel ergens zon.
Ongeveer 13m diep achter het huis. Er zit og een strook langs het huis, maar dat is niet een stuk waar je veel mee doet denk ik, behalve dan een speeltoestel of zo voor de kinderen (die strook heeft wel de avondzon)
Wij vinden t heerlijk! Van zonsopkomst tot zo'n 19:00 zon in de tuin (of langer) Enige nadeel is dat als het zomer is en warm, de gordijnen in de woonkamer dicht blijven gelijk al omdat de zon direct in de kamer schijnt. Voordat de zon van de ramen is, zijn we al uren verder.. Ik vind t heerlijk, om 8:00 kopje thee buiten in de zon, direct tegen de pui aan in de luwte.
Met een overkapping maakt het niet veel uit hoe de ligging is, dan zit je toch beschut. Wij hebben een tuin op het oosten en enkel rondom de langste dagen in juni is er zon tot ongeveer half 7 in het achterste gedeelte van de tuin. Als je van een avond zonnetje in de tuin wil genieten, zou ik niet kiezen voor een tuin op het oosten, want dat heb je dan niet...
Wij hebben een tuin op het oosten, ik vind het zelf erg prettig, want rond de middag hebben we schaduw achter het huis. Onze tuin is wel zo’n 40 meter diep, dus hebben nog best wel een poosje zon. Maar als je zomers tot laat in de zon wil zitten zou ik zeker geen tuin op het oosten kiezen.
Wij hebben het en in ik vind het prima te doen. Ik kan ook niet heel goed tegen hitte. Maar tot na het avondeten is het prima buiten te leven.
Ja he! Voordat t te warm is overdag zo heerlijk om gelijk al bij zonsopkomst de zon te kunnen omarmen zonder ver te hoeven sjouwen door te tuin
Ik zit zelden echt in de zon; ik heb het al snel te warm. Een ochtenszonnetje kan ik nog wel hebben, of in de latere avond maar ik heb ook al snel last van mn ogen bij fel licht (lokt soms migraine uit). Anderzijds ben ik ook een koukleum mijn man twijfelt omdat zijn ouders een tuin op het Noorden hebben en zij zeggen dat ze bijna nooit buiten kunnen zitten 's avonds omdat het te kil is. Ze hebben geen overkapping. Ik denk ook dat de grote overkapping in de avond de nodige beschutting biedt. Daarnaast komt in NL de wind meestal uit het westen, dus zit je onder de overkapping ook uit de wind.
En de breedte? En hoe breed is het naast het huis? Als je daar nog een zitje kunt maken, kan dat een oplossing zijn. Staat er al een overkapping in de tuin?
Er zit een hele grote overkapping tegen het huis, met zijwand. Ruimte zat voor een grote tafel én loungehoek met openhaard. Dus nog een extra zitje in de tuin vind ik wat zonde van de ruimte, plus we hebben nu een zitje achter in de tuin en daar zitten we eigenlijk nooit omdat dat toch onhandig is
Wij hadden eerst een huis met een smalle, heel beschutte tuin op het zuiden. Ik heb heel wat keren binnen gezeten met de kinderen, omdat het echt loeiheet wed in de tuin. De thermometer tikte regelmatig de 45° aan. Niet te doen. Nu hebben we een tuin op het oosten. Ik vind het heerlijk. Nu hebben we 's morgens de zon op de achtergevel. Maar na de middag komt er tegen het huis aan schaduw, waardoor het op warme dagen daar erg lekker is. Met een overkapping blijft de warmte daar echt wel hangen. In de zon zitten kan dan niet, maar je kunt er ook nog een terrasverwarming in hangen.
Hier een tuin op het noord-oosten. Heelijk inderdaad de hele dag zon in de tuin, wel heel warm. In de zomer kunnen we tot een uur of half acht in de zon zitten, daarna is hij weg. Avondzon heb je inderdaad niet. Dus als je dat echt wilt... tja....
Wij hebben een tuin op het Oosten en ik ben er heel erg blij mee! Ons vorige huis had de tuin op het Noorden en dat is echt een heel groot verschil. Er is altijd wel ergens zon in de tuin en ik moet zeggen dat we ook nooit voor de zon in de voortuin gaan zitten die dus op het westen is.
Hier ook een huis op het noord-oosten, ruim 12 mtr tuin maar wel hoog huis dus na 17.00 uur alles in de schaduw. Dus geen avondzon en in het voorjaar en najaar niet meer lekker buiten zitten maar met een afdak en eventueel tuinhaard of warmteding echt goed te doen. voordeel is wel de ochtendzon, heerlijk! en je hebt wel de rest van de dag zon en schaduw (deze begint bij ons vanaf het huis rond 12 uur). Als het hoogzomer is en het is niet te harden, dan is onze tuin heerlijk in de natuurlijke schaduw van het huis. Ook wordt het nooit mega warm binnen (max 25 bij 35 buiten). Het is kiezen tussen avondzon en gefrituurd worden overdag of andersom
Wij hebben een huis met tuin op het oosten, en zijn er heel blij mee. onze tuin is ook niet heel diep ook zo'n 12-14 meter en de huizen vrij hoog, dus we zitten tot ca. 18 u max 19 u in de zomer met zon in de tuin. juist aan de kant het dichtste bij het huis is al halverwege de middag het meest schaduw. dus jullie overkapping zit tegen het huis en zal al in de middag in de schaduw liggen. een overkapping biedt zeker beschutting. wij kunnen in het voorjaar al heerlijk in de tuin zitten uit de wind. mijn ouders met een tuin op het westen klagen altijd over de wind. wij hebben een overkapping aan de andere kant van onze tuin, tegen de schuur, waar dus de laatste zonnestralen zijn en een loungehoek is en een haard, en bij ons huis een terras met een eettafel. ik weet niet hoe de rest van het huis is, onze woonkamer is aan de kant van de tuin, met grote openslaande deuren en grote ramen, maar toch is het in de middag altijd wat donker in huis. dan gaat de zon naar de kant waar bij ons de keuken is, de west kant van het huis. dus daar zou ik ook wel naar kijken, hoe de indeling in je huis is. als je dan aan de kant van je woonkamer ook nog een grote donkere aanbouw hebt. dat je niet in een hele donkere woonkamer zit....(side note )