Situatie op scholen

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by MissXray, Sep 3, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    Weet je wat het is? Alle ouders beseffen dat dit ook wat vergt van de leerkracht en het hoeft niet perfect te zijn. En nee soms zie je het bord niet goed. Het feit dat de leerkracht überhaupt moeite doet is meer waard dan die hele uitleg wat mij betreft. Hier helpt de klas soms ook mee. Mag iemand de iPad vasthouden en kind draait de iPad dan ook nog mee om de klas te laten zien als er een vraag is. Vinden ze allemaal super leuk.
     
  2. amdaa

    amdaa VIP lid

    Mar 28, 2015
    9,670
    11,009
    113
    Maar als het kind zelf ziek is, is dat toch logisch?
    Wij kregen ook geen extra thuiswerk als we ziek thuis bleven.
     
    Neuzeke and suus1983 like this.
  3. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Dit is echt een situatie waarin mijn zoon zou balen van zijn vaccinatie en het als straf zou zien dat hij wel naar school mag (moet in zijn ogen) en de ongevaccineerde kinderen niet :roflmao:
     
    Axia, Neuzeke, Adje and 1 other person like this.
  4. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Bij een horeca gelegenheid die aangeeft niet mee te werken aan de corona pas misschien?
     
    Zxcvb likes this.
  5. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Ik heb mijn gezonde kind wel eens mee terug naar huis genomen als er een ouder met zo een spuug mededeling in de klas stond om het kind af te geven. En eerlijk ik had pre corona er ook nooit zoveel moeite mee mijn ouders of oma op zieke kinderen te laten passen. Ik ben me door dit hele corona gebeuren pas gaan beseffen dat griep voor mijn ouders en oma net zo gevaarlijk kan zijn (gezien leeftijd en gezondheidsklachten) dus daar ben ik wel veel voorzichtiger in geworden en dat zal ik vanaf nu ook blijven.
     
    Marleen31 and amdaa like this.
  6. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,251
    15,040
    113
    Female
    Nee, dat klopt. Maar nu moeten ze al sneller thuis blijven. Hoesten betekent nog niet dat je te ziek bent om les te volgen, maar hij zal dan toch ook thuis moeten blijven. En als hij bijv thuis moet blijven vanwege een corona besmetting in de klas doen ze het blijkbaar ook niet.
    Ach we gaan wel zien hoe het loopt dit jaar....
     
    amdaa and GossipGirlxoxo like this.
  7. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,226
    12,236
    113
    Ik zou ook echt nooit mijn kind naar school brengen als het die nacht ervoor nog ziek is geweest. Kinderen hebben soms ook gewoon even rust om hun heen nodig.

    Hier zijn ze nu beide verkouden geworden… na 2,5 weken school en 4 ochtenden peuterspeelzaal. Erg blij dat we gisteren getest hebben, hoef ik daar niet over in te zitten.
     
    Neuzeke and GossipGirlxoxo like this.
  8. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,300
    25,761
    113
    Haha dat snap ik wel!
    Mijn dochter ziet dat (nog) niet zo. Ze heeft op school meer sociale contacten dan thuis en die zijn heeel belangrijk voor haar :roflmao:
     
    GossipGirlxoxo likes this.
  9. Zana28

    Zana28 Actief lid

    Dec 29, 2010
    379
    48
    28
    Heeft het afschaffen van de 1,5 m eigenlijk nog invloed op de (basis)school, mogen ouders nu weer naar binnen?
    Nu ja, de kennismakingsgesprekken waren deze week weer op school met de nieuwe meester, maar verder hebben wij nog niets gehoord. Ben benieuwd of ze het in elk geval voor de lagere klassen weer mogelijk maken om je kind naar binnen te brengen.
     
  10. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    Ik denk echt dat het per school zal gaan verschillen. Mijn persoonlijke mening is: houden zoals het nu is. Veel rustiger opstarten voor kinderen en leerkrachten als ouders buiten blijven.
     
    TotalBella, Mammie79, Axia and 4 others like this.
  11. olleke

    olleke Fanatiek lid

    Mar 8, 2012
    4,877
    4,133
    113
    Dat vind ik ook, met wellicht een uitzondering voor de nieuwe kinderen de eerste week. Bij ons doen ze dit al jaren zo en dat bevalt heel goed.
    Voor corona konden we dan wel na schooltijd even binnenlopen om in de klas te kijken of de leerkracht kort aan te spreken.
     
  12. Feye

    Feye VIP lid

    Nov 26, 2013
    6,487
    3,940
    113
    Female
    Mee eens, hoe leuk het ook is voor de ouders om in de klas te kunnen kijken. Wij mochten de eerste schooldag van dit jaar mee naar binnen, man wat een drukte in de klassen!
    Als school zou ik kiezen voor één of meerdere kijkmomenten in het jaar, zodat je als ouders wel een keer in de klas kunt kijken.
     
    Mapje and MissXray like this.
  13. Jozefien85

    Jozefien85 Niet meer actief

    Zo hebben ze het nu bij ons geregeld. Je kan je intekenen op een kijkmoment en dan mag jouw kleuter een rondleiding geven in de klas en mag je even blijven om een spelletje te doen
     
    Mammie79 and Mapje like this.
  14. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Blij met de nieuwe regels, anders hadden ze hier al voor de tweede keer dit jaar in quarantaine gezeten. Juf van de BSO is positief getest en de jongste heeft bij haar in de auto gezeten, maar gelukkig wordt dat niet meer als nauw contact gezien.
     
  15. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Wij mogen de kleuters al sinds het begin schooljaar in de klas brengen.
     
  16. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    Aug 13, 2006
    2,783
    2,458
    113
    Hier heeft school besloten om niet terug te gaan naar de oude situatie waarbij de ouders 's ochtends mee naar binnen mochten. Ze vinden de rust 's ochtends in school erg prettig en starten daardoor beter op. De kleuterjuffen staan, net als de afgelopen anderhalf jaar, 's ochtends buiten om de kinderen te ontvangen dus die kunnen ouders dan sowieso spreken. Wil je een leerkracht van groep 3-8 spreken, dan geef je dat aan bij de directeur buiten staat en komt de leerkracht naar buiten. Of je spreekt ze aan om 14.00 uur als de school uit is en ze naar buiten komen. Er komen momenten in het jaar waarop je naar binnen kunt zodat je kind de klas en werk kan laten zien. Volgende week al de eerste keer, verspreid over 4 momenten op 2 dagen waarvoor je kunt intekenen.

    Ik vind het prima, maar mijn jongste zit sowieso ook al in groep 6 dus dan ga je meestal al niet elke dag meer mee naar de klas 's ochtends.
     
    amdaa likes this.
  17. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Hier gaan ze het ook zo doen als t goed is. Ik vind t prima. Als ik de juf wil spreken kan ik ook even mailen, of het idd even aangeven bij degene die aan de deur staat. We mogen hier toch de klas niet aan, dan vind ik een inteken moment leuker want dan mag je wel even in de klas kijken.
     
    nijn37 likes this.

Share This Page