Ik begreep dat er ook vooral mensen liggen met een niet westerse achtergond. Die lagen er ook al veel toen de ziekenhuizen zo vol lagen.
Ik vind het wel raar. 1,5 m gaat weg. Je mag boodschappen doen en andere winkels bezoeken. Maar naar binnen gaan om te plassen zonder bewijs mag niet als je op het tarras zit. Of gezellig sporten samen en geen drankje na doen
Kan maar een klein deel lezen van het artikel. Zou je het helemaal willen plaatsten? Ik vind het namelijk heel interessant dat zo'n "onschuldige" bijwerking toch niet zo onschuldig lijkt te zijn.
Ik ben vandaag nog even lekker naar de dierentuin geweest met m’n zoontje. Echt met het idee van; nú kan het nog! Geen idee hoe het vanaf 25 sept in z’n werk zal gaan. Maar dit pakken ze ons iig niet meer af
Nou ik heb het etentje van mijn werk afgezegd..... was nog 1 collega die ook niet ging.. zeggen ze tegen mij; maar je kan toch testen?? Uhh nee, ik voel me kiplekker waarom zou ik. Voor iets belangrijks ofzo ben ik nog wel bereid te testen, maar niet iedere keer zomaar voor een etentje.
https://www.nu.nl/economie/6158250/miljarden-meer-naar-de-zorg-door-corona-en-vergrijzing.html Er is meer geld beschikbaar voor zorg dan voor sociale zekerheid. Een kwart van de begroting gaat naar zorg. Wat wordt je precies een beetje bang van?
Nou wat ontzettend fijn! Kan ik eindelijk weer rustig slapen! Nee, even zonder dollen: Je stelling klopt trouwens niet: 94,6 miljard voor sociale zekerheid en 93 miljard voor zorg staat er in je artikel. Even voor je beeldvorming: in 2018 ging er 92,8 miljard naar de zorg. Verdiep je eens echt in de cijfers voordat je iets roept. Dit beetje extra geld is ook nodig want anders gaat het helemaal op z'n gat. Volgens de berekeningen moet er ieder jaar geld bij. Die 6 miljard lijkt veel maar is natuurlijk een lachertje met alle ontwikkeling rondom covid afgelopen jaar en vergrijzing. Er moet ieder jaar meer geld in de zorg gepompt worden helaas anders is het helemaal een onhoudbare situatie. Dus het klinkt allemaal erg mooi in het artikel dat de zorg het ''verdiend'', maar eigenlijk slaat het nergens op. Je zou spontaan blij met een dode mus worden. Onderstaande grafiek is trouwens uit 2018 met de berekening van toen en ook de toekomstige schattingen zijn meegenomen. Daar zouden we dus al boven de 100 miljard uit moeten komen.
In Duitsland is het ook gezellig: Geen compensatie meer voor niet-gevaccineerde Duitsers die in quarantaine moeten Duitsers die zich niet hebben laten vaccineren en in quarantaine moeten, krijgen vanaf 1 november geen compensatie meer voor het salaris dat ze mislopen. Het is niet eerlijk om belastingbetalers te laten opdraaien voor mensen die een inenting weigeren, zegt minister Spahn van Gezondheid. Ongevaccineerde Duitsers moeten vijf dagen in quarantaine als ze met een drager van het virus in contact zijn geweest of vanuit een hoogrisicoland als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk of Turkije naar Duitsland komen. Tot 1 november hebben ze nog recht op volledige compensatie voor misgelopen inkomsten, daarna niet meer. Volledig gevaccineerde Duitsers, mensen die zich bijvoorbeeld om medische redenen niet konden laten vaccineren en mensen die corona hebben gehad, hoeven niet in quarantaine en lopen dus ook geen inkomsten mis. 74 procent van de volwassen Duitsers is volledig gevaccineerd. Critici zeggen dat het niet compenseren van niet-gevaccineerden gelijkstaat aan een vaccinatieplicht. "Wij zien dat anders", zegt minister Spahn. "Het gaat om eerlijkheid. Mensen die zichzelf en anderen beschermen door zich te laten vaccineren, kunnen zich terecht afvragen waarom zij moeten betalen voor iemand die na een vakantie in een risicogebied in quarantaine moet."
Ik ben heel dwars en zou dan helemaal niet meer in quarantaine gaan nadat ik op vakantie was geweest.