Ieder jaar. Al jaren lang... pff. De dagen worden weer korter dus het feest begint weer. De futloosheid, gebrek aan energie, nergens zin in en het gevoel dat ik de hele dag wil slapen. Sinds ik in het verleden depressief ben geweest komt dit ieder jaar terug. Ook al is het nu niet eens heel slecht weer, de zon scheen vandaag lekker. Maar toch. Doordat de dagen weer korter worden voel ik het 'zwarte gat' alweer aan me trekken. Ik ken het inmiddels, en probeer ondanks dit gevoel wel gewoon dingen te blijven doen, maar het kost gewoon zo veel meer. Ik weet dat er ongetwijfeld meer zullen zijn die dit herkennen. Hebben jullie er ook al last van? (Vit D enzo heb ik al een aantal keer laten prikken, maar dat was altijd goed)
Wat is 'goed'? Je waarde moet boven de 80 zijn en het liefst op/rond de 100. Sowieso bijslikken in de winter anders heb je straks in het voorjaar niets meer over.
Yup herkenbaar helaas .. heb vooral het meest moeite met de ochtenden. Ik kom m'n bed heel slecht uit, totaal geen fut en weer erg vermoeid overdag. Denk gebrek aan dag/zon licht.. Slik al extra vit.D en vit. B complex. Ik hou gewoon niet van kou en donker. Licht therapie zou ook kunnen helpen.
Weet ik niet precies meer. Maar ik heb het in huis staan en als ik eraan denk neem ik het. Ja dat herken ik ook wel. Nu ik een kleine heb heb ik dat niet echt meer omdat ik er wel uit moet voor hem. Op zich hou ik best van sneeuw en winter enzo. Maar niet van het effect op me. Heb je weleens licht therapie geprobeerd?
Nee ik ben daar altijd heel laks in, zo van 'gaat wel weer over'. Maar beter zou zijn om gewoon voor hulp aan te kloppen en kijken wat mogelijk is ipv maandenlang zo futloos Eruit moet ik wel, voor de kinderen en voor m'n werk.. maar ik ben niet vooruit te branden. Nu ook alweer dagenlang last van een trillend ooglid, wat ook een terugkerend iets is bij langdurige vermoeidheid. Nu wordt het komende dagen prachtig herfstweer, dus ik ga proberen veel buiten te zijn.
Ik herken het ook wel, alleen begint het bij mij meestal na kerst. Lichttherapie is echt een goede tip. Toen ik zwanger was van m'n dochter heb ik ook lichttherapie gehad (vanwege een huidaandoening vanaf week 35), maar had als bij effect dat ik me super goed voelde en zat tiptop in m'n vel, ondanks alle zwangerschapskwalen. M'n dochter is van eind januari.....
Alsnog kan dan vit d slikken heel goed zijn! Ik slim dit al jaren, 25 ug per dag. Ik voel mij zoveel ‘opgeruimder’ op donkere dagen / maanden.
Herkenbaar, vooral op werkdagen. Opstaan in het donker, naar kantoor in het donker, na het werk terug in het donker naar huis. Het gevoel alsof het de hele dag donker is. Futloos voelen, rond de middag een enorme dip en liefst willen slapen. Voor de ochtend heb ik sinds vorig jaar een wake-uw light, dit helpt enigszins wel. Ik word makkelijke wakker en sta minder vermoeid op.
lichttherapie kun je mogelijk ook zelf proberen ? Via de zorg-uitleen kun je soms ook lampen lenen, zonder dat je er gelijk één koopt? Of een bril - dat is nog fijner. Ik zelf probeer deze periode wel bewust meer buiten te zijn en bewust daglicht te 'pakken' . Al is het maar door extra vroeg aan de schoolpoort te staan. Of als extra excuus om als ik dochter naar school heb gebracht, wat te blijven kletsen buiten.. ik moet zeggen dat ik het daar mee de laatste jaren nét red. Ik slik sowieso a.d. - maar merk dat het in de winter lastiger is. Maar met bewust licht pakken gaat het dus net.
Hier nog een. Moe, somber, futloos. Ieder jaar weer. Liefst kom ik niet van de bank af en onder mijn dekentje vandaan. Op droge dagen dwing ik mezelf met de hond een wandeling te maken. Heb het ook nu al koud dus dat belooft wat. Hier ook vitamine D extra
Vitamine d, bewegen en een daglichtlamp. Die laatste werkt goed, maar begin er op tijd mee. Ik heb er ook last van. Nu gaat het nog, maar als we een paar weken verder zijn, dan word het minder fijn. Blehhh.
Ik vind het oprecht rot voor jullie, maar ben aan de andere kant wel fijn om zoveel tips en herkenning te lezen. Vorige winter toen er zo'n pak sneeuw lag ging het beter, omdat het dan ook 's nachts niet zo donker is.
Dan zou ik dat even nakijken of navragen als ik jou was. Als je via saltro geprikt bent dan kan je die waardes online terug zien. Vit D moet boven de 80 zitten en liefste nog boven de 100. Tussen de 100-150 Er zijn veel huisartsen die een waarde onder de 50 prima vinden. Die van mij vond 30 met forse klachten prima want bij 20 werd het pas kritisch De volgende huisarts gaf me vit De pillen met een standaard waarde van 400 mcg (1000 IU). Deze waardes koop je meestal bij de drogist en zijn ok voor onderhoud wanneer je een goede vit D waarde hebt. Wanneer je een tekort hebt of gevoelig bent voor een tekort dan heb je geen ene reet aan pillen met zo'n lage hoeveelheid vit D. Ik slik zelf 100 mcg vit D. Dit is 4000 IU. Naast vit D moet je ook magnesium slikken en vit K. Vit D heeft magnesium nodig om opgenomen te worden en magnesium heeft vit D nodig. Zonder magnesium heeft vit D slikken niet zoveel zin. Enneh, met "Maar ik heb het in huis staan en als ik eraan denk neem ik het" schiet je niet veel op. Eraan denken en het dagelijks innemen vanaf de zomer. Anders heeft het ook geen enkele nut....[/QUOTE][/QUOTE]
Daglichtlamp. Echt dat werkt als een trein. Zodra je het voelt op komen weer even 5 dagen achter dat ding. Half uurtje per dag en je kan onder tussen gewoon een boek lezen oid. En dan kan ik er weer maanden tegen. Meestal heb ik twee keer per jaar even die booster nodig in de winter. Maar sinds ik het gebruik ben ik volledig van mijn winterdips af.
Ja, ik vergeet het gewoon regelmatig. T zit niet in mn systeem. Wist niet dat je dat dagelijks moet doen omdat t anders geen effect heeft.
Ik heb er ook elk jaar weer last van. Heb wel eens een wake up light geprobeerd, maar dat deed voor mij niks. Ik probeer elke dag naar buiten te gaan, al met tegenzin. Het ergste vind ik de dagen dat het de hele dag regent, dan ben ik echt in de dekenovermijnhoofdopdebank modus
Een wake up light heeft inderdaad weinig nut. Dat is meer een wekker om rustig wakker te worden dmv licht. Doet wejnig met vit D als je al een tekort hebt. Beter kijken naar een speciale lamp. En je vit D waarde checken en pillen nemen.
Zoals meerdere hier al gezegd hebben. Daglicht lamp nu mee beginnen en dan een week of iets elke dag een half uur. Let wel op de hoeveelheid lumen van de lamp. Je kan ze huren maar tegenwoordig ook kopen (best prijzig voor een goede) Ik begin altijd rond mijn verjaardag (eind september) en echt de dagen worden zoveel makkelijker
Zo'n wake up light zal idd je vitamine D tekort niet aanvullen natuurlijk. Maar het helpt mij wel heel goed bij het probleem van lastig wakker worden en moeilijk opstarten doordat het overal om je heen nog zo donker is. Met een gewone wekker voelt het meer alsof je midden in de nacht abrupt je bed uit getrokken wordt, daar word ik niet gezellig van... Een goede start van de dag helpt al veel.