Als je niet gevaccineerd bent moet je testen voor toegang. Als je gevaccineerd bent niet. Dat is toch een tweedeling?
Helemaal zeker weten doen we niet inderdaad. Maar het is zo'n kromme regel. De GGD zegt in ieder geval dat je twee dagen voor de eerste symptomen besmettelijk bent. Hij testte op de dag dat hij symptomen kreeg.
Eentje waar je zelf voor kiest. En dat heeft niks met pesten of uitsluiten te maken, maar met risico's die acceptabel geacht worden of niet acceptabel geacht worden afhankelijk van vaccinatiestatus. Linksom of rechtsom moet iedereen bijdragen aan het beheersen van de pandemie.
Maar deze regel blijkt gewoon kant nog wal te raken aangezien een gevaccineerd persoon anderen net zo kan besmetten als een niet gevaccineerd persoon. Dus vandaag dat er wel degelijk een tweedeling ontstaan. Zoveel mensen bij elkaar is echt nog te vroeg. Niet alleen bij festivals. Afgelopen zondag een zwembad hier dat echt overvol was. Gewoon niet leuk vol. Dat dit nog niet kan dat blijkt wel weer denk ik.
Dat ben ik met je eens, dat de echte kroegfeesten en festivals misschien nog wat te vroeg lijken te komen (al moet je ook echt niet onderschatten hoeveel er laks gedaan of ronduit gefraudeerd wordt met QR codes, dus je kan er zeker niet vanuit gaan dat elke ongevaccineerde ook niet-besmet is) en de wittebroodsweken van de acute immuunrespons voorbij lijken, waardoor gedurende enige tijd een gevaccineerde wel een virusreservoir vormt tot het lange termijn geheugen van het immuunsysteem instapt. Maar nog steeds ligt de besmettelijkheid van een gevaccineerde aanzienlijk lager dan van een ongevaccineerde. Zie het eerder genoemde Volkskrant artikel. Het stuk in de Lancet bevatte een grote misser in de onderzoeksopzet.
Klopt hoor maar je zal maar degene zijn die jouw besmet heeft omdat hij zich niet aan de regels houdt en met Corona toch de kroeg in gaat of onverwacht blijkt te zijn. Want het kan dus echt wel!
Nee, maar je weet toch dat je Corona kunt hebben? Dus als je het zo naar vindt om mensen te besmetten dan test je dan toch van tevoren? Je mag als gevaccineerde toch ook testen? Of kan dat niet met tvt?
Maar ik als geteste en gevaccineerde dan? Ik loop het risico om besmet te worden door een gevaccineerde omdat die niet hoeft te testen. ( ik kom er niet maar hypothetisch gezien) Verhalen genoeg, ik heb Corona maar ook een groen vinkje dus ik ga gewoon. Schijt aan een ander. Ook mensen genoeg die bewust zonder vinkje naar grote feesten gaan waar niet gecontroleerd wordt. De hele qr code werkt nu maar voor 1 ding en dat is verdeling zaaien. Het kan best werken maar dan veeeel strenger en met testen. Het voordeel van gevaccineerd zijn is dat je zelf gepresenteerd beschermt bent tegen Corona. En ook anderen beschermt omdat je minder besmettelijk bent.
Dan ben je met je vaccin over het algemeen (zonder onderliggend lijden of overgewicht of iets dergelijks) goed beschermd. Je weet dat er Corona is. Je weet dat je besmet kunt worden. Als je dat niet wilt, blijf je thuis. Zo simpel is het toch? Ik zie echt het punt niet volgens mij, ben ook heel moe, dat helpt ook niet.
Maar wat heeft jullie positieve test er dan mee te maken? Daardoor ben ik een beetje de weg kwijt namelijk
Die heb ik met gemak al bereikt! Een mondkapje en 1,5 m geen probleem, maar laat a.u.b. de scholen open. Ik zit niet op de toestand te wachten die ik gehad heb met de jongste. En ook die verschrikkelijke tweedeling tussen gevaccineerd en ongevaccineerd, en ik laat de kinderen ook niet vaccineren.
Probeer je een beetje in te leven zou ik zeggen. Het is echt niet zo moeilijk hoor. Of zou jij je vrijwillig 4 keer per week laten testen om aan de samenleving deel te 'mogen' nemen? Of het je kinderen toewensen?
Dat heeft er niks mee te maken. Ze geeft zelf aan gevaccineerd te zijn en toch mogelijk (want wie weet wanneer ze besmet zijn geraakt) met Corona een feestje te hebben bijgewoond. Dan geeft ze aan dat ze de tweedeling walgelijk vindt. Als ze dat vindt, had ze zich toch ook gewoon kunnen laten testen voor toegang? Dat is mijn punt. Je kunt namelijk ook testen zonder dat het je opgelegd wordt. Maar eerst wel gebruik maken van je privileges als gevaccineerde en dan achteraf klagen dat je de tweedeling walgelijk vindt, snap ik niet zo. Begrijp je?
Misschien heeft de situatie tot inzicht geleid? Ik ben ook van mening dat iedereen zou moeten testen voor een groot event.