De code blijft. Maar niet om mensen te pesten maar om juist te helpen. Ik zie het glas liever halfvol.
Dankjewel voor je begripvolle reactie! Ik roep dit inderdaad ook al heel lang, maar voor de meeste was en is het een ver van hun bed show. Prima... ooit denken ze nog wel aan mij Ik hoop dat er genoeg mensen gaan inzien dat die qr-code niet de oplossing is voor deze crisis. En dat hij alsnog heel snel verdwijnt. Tegen beter weten in.... Kijk dit filmpje maar eens https://www.facebook.com/video.php?v=308995854374901
Maar denk je dat er bv ook weer wat vanaf gaat als dat mogelijk is of denk je dat dit blijft ook al gaat het beter met de cijfers?
Ik hoop ook dat je gelijk hebt. Toch is de groep ongevaccineerden in de minderheid dus denk dat dat wel meevalt. En wat betreft het bezwaar wat ze maken dat deed de horeca ook maar uiteindelijk doen ze het toch. Zo gaat dat iedere keer.
Ik werk vanaf best veel met QR codes. En ik probeer vanuit de technische kant te snappen wat je schrijft, maar dat lukt niet. Kun je mij uitleggen hoe dat gaat werken, van alles aan koppelen? Wat precies, en hoe in een qr code? Welke qr code wordt je BSN-nummer? Want je kunt met ieder willekeurig getal of stukje tekst een qr-code genereren, dat is letterlijk niks anders dan unieke omzetting van een url of tekst in een gecodeerde blok welke leesbaar wordt na het scannen. Meer doet zo'n code niet. En vooral, waarom? Je hebt je bsn-nummer al, daar is al van alles aan gekoppeld via tig databes. Ik zou het logischer vinden om daar dan "meer van alles" aan te koppelen.
Steeds meer ziekenhuizen spreken zich uit tegen de coronapas voor zowel patienten, bezoekers als personeel. Laten we hopen dat Den Haag nu wel naar de zorg luistert.
Alleen voor Covid19? Nee ik denk dat het een gezondheidspas wordt... maar dan hoef je die niet te laten zien. Misschien voor alle vaccinaties, medicijnen die je neemt et cetera... Net zoiets als de zorgpas maar dan meer uitgebreid. Nu met de QR code is denk ik maar tijdelijk. Ik zie zelf niet echt het voordeel in omdat gevaccineerden niet hoeven te testen. Maar ik weet ook niet hoe het wel beter zou moeten. Echt niet. De economie moet ook verder. Ik hoop dat meer mensen een vaccin gaan nemen. Maar ik denk dat alleen een goed medicijn ons echt uit de shit gaan krijgen.
Met zoiets is men allang bezig in het VIPP programma, maar dan wel achter DigiD of andere beveiliging, net als je internetbankieren enz. En niet een groen vinkje wat je zomaar aan jan en alleman moet laten zien.
Heb je het filmpje gezien wat ik hierboven heb gepost, die man die in Australië woont? Hij verteld precies wat ze ermee doen. Geen vaccinatie, is geen werk. Hele hoge boetes voor van alles en nog wat. Wel vaccinatie, moet je in elke winkel in- en uitchecken. Bij elke betaling die pas gebruiken, etc. Dat gaat hier ook komen, daar ben ik van overtuigd.
sterker je bsn nummer is al gekoppeld aan een qr code. Alles wat je doet, de plaats waar je je begeeft, je werk, je hele vaccinatieboekje ( incl Coronavaccin), met wie je omgaat, je digi d gegevens, etc wordt daar straks op geregistreerd. Zonder telefoon kan niemand meer. Een telefoon is straks alleen te koop met een koppeling naar deze qr code. ( zoiets zal het denk ik worden) een chip gaat me echt veel te ver maar er zal zoiets komen. En of het puur slecht is geen idee er zullen ook echt voordelen aanzitten. Maar met de Corona qr code en het Corona paspoort zet je echt een stap in die richting. Een ander bepaald wat jij doet, waar jij naar binnen mag en wat je hiervoor moet doen. Ze bepalen precies hoe een een ondernemer hiermee om moet gaan, die hebben hier zelf niks over te zeggen nl. Voldoe je niet aan de voorwaarden heb je straks zelfs een probleem op je werk als dit erdoor komt. Waarom? Om controle te krijgen, registratie, criminaliteiten tegen te gaan, overal belasting over te heffen, multinationals meer macht te geven want daar wordt veel meer geld aan verdient, alle kosten voor oa de vaccins te verantwoorden, de bezuinigen in de zorg weg te wuiven, te voldoen aan de klimaat eisen etc etc. Er zijn echt redenen genoeg om te bedenken waarom dat Coronapspoort zo belangrijk is. En nee het is allang niet meer onder de noemer Corona weg te zetten.
Maar wat versta je onder "deze qr code"? En kun je me uitleggen hoe "alles daarop wordt geregistreerd"? Waarop? Ik ben op zoek naar technische uitleg, want al deze dingen die worden geroepen hebben niks te maken met de techniek van een qr-code. Mensen kennen allerlei functionaliteiten aan een simpele streepjescode. Een QR code "registreert" helemaal niks namelijk. Het is een zender, geen ontvanger.
Jij hebt daar toch verstand van? Kijk bijv het filmpje hierboven uit Australië. Wellicht is qrcode niet de juiste technische benaming. Maar je snapt heus wat er bedoeld wordt. Ik vind je vraag zelfs een beetje vreemd eigenlijk. Krijg een beetje het idee dat je je van de domme houdt. Een half jaar geleden was er ook nog niet zoiets al een Corona check app. En moet je nu zien. Als je in deze business zit weet je echt wel hoe snel zoiets ontwikkeld kan zijn. Het technische staat de plannen echt niet in de weg. In tegendeel juist. Wie weet ligt het al lang klaar
Ik heb deze post niet gemaakt maar vorige week was er een heel interessant item in the highwire over deze (straks wereldwijde) vaccine passports. Goed uitgelegd en gedegen onderzocht. Misschien dat je daar eens met een technisch oog naar kunt kijken? Ik heb er geen verstand van maar vond dit heel interessant. https://thehighwire.com/videos/exposing-vaccine-passports/
Nou, nee. Het enige wat ik bij het lezen krijg zijn alleen een hoop vragen. Dat komt misschien omdat ik heel concreet (en autistisch) denk. Ik probeer werkelijk plastisch te snappen wat mensen precies willen zeggen. En wat me dan opvalt is dat er dan in algemene insuaties blijft hangen. Techniek van de corona check app bestaat al jaren en wordt wereldwijd massaal gebruikt. Het werkt precies hetzelfde als het ophalen van je concertticket via de qr code. Dit is niks nieuws, of ingewikkelds. Ik begrijp eerlijk gezegd niet hoe het ineens komt dat mensen zoveel bijna mytische functionaliteiten toekennen aan een streepjescode dat we al jaren gebruiken. Maar om het concreet te houden, dit vroeg ik me af bij het lezen van het stuk hierboven: - meer belasting en milieudoelen: bedoel je de CO2 tax? Daar wordt al belasting over geheven, maar je zou inderdaad de footprint per persoon kunnen registreren. Technische bedrijven doen dit al jaren en daar is al een werkend systeem voor. Zoiets kan echt niet via een "qr code". - multinationals (alle internationale bedrijven ter wereld?) kan ik even niet concreet maken. Welke macht (wat krijgen ze dan?) en hoe gekoppeld aan dit onderwerp? En zo kan ik wel doorgaan
Wellicht is idd het concreet denken het probleem. Er is zoveel meer gaande in de wereld dan dat concreet te maken is omdat het achter gesloten deuren gebeurd. En dat gaat ten koste van de aarde. Dat niet duidelijk zijn. De mens is zo van de natuur vervreemd, maakt haar kapot. Langzaamaan gaat dit niet alleen meer over Corona maar over het grip krijgen op de mens. Lang hebben we kunnen doen en laten wat we wilden. En nu wordt langzaamaan alles wat we doen vastgelegd. Restricties opgelegd, dwang, zelfbeschikking. De tweedeling is eng, doodeng. En met alle bovenstaande gegevens denk ik echt dat de Corona app of qr code oas het begin is en dat deze dus idd nooit meer verdwijnt maar verder en verder uitgebreid wordt. Je gaat doen wat de overheid wil om je vrijheden terug te krijgen. Dwang en macht dus. Het lukt ze nu heel goed of een heel slinkse manier. Corona. Probeer eens anders te denken dan plastisch en concreet. Dan treffen we elkaar over pak n beet een jaar weer in een zelfde discussie. Dan zul je zien wat ik bedoel. Ik hoop heel erg dat ik er naast zit maar ik vertrouw meer en meer op m’n gevoel.
Ik heb hem gekeken, af en toe doorgescrold wachtend op een technisch onderdeel maar die kwam er niet. Ze hadden het over één commerciele coronapass app van Microsoft. (we gebruiken deze niet in Nederland of wereldwijd) die gebruik maakt van Azure (net als bijna alle software van microsoft). Gebruikers moeten hier zelf hun coronabewijs invullen en genereren een scanbare code. Zover het technisch verhaal dat werd verteld. En toen ging het over naar de AI toepassingen die mogelijk ook in Azure worden gehost en die via de tel je mondkapje en temperatuur kunnen controleren. Beide in Azure, dus vast gekoppeld. Met het doel richting de afbraak van de huidige civilisatie door de WEF... Sorry, dat slaat werkelijk nergens op. De hele item leek zo uit de Shownews te komen. Als men dit gelooft zou ik heel snel stoppen met bijna alle SaaS bedrijfssoftware en office 365.