50% van de volwassen in Nederland heeft overgewicht. Hoe wil je de economie dan draaiende houden denk je?
Nou, volgens mij bleek uit onderzoek dat een geringe gewichtsafname al grote gezondheidsvoordelen heeft. Een groen vinkje als je de afgelopen week afgevallen bent. Weet het ook niet precies. Maar het is voor mijn gevoel een beetje raar om ongevaccineerde mensen wel aan te pakken maar de mensen met overgewicht niet.
@tuc ik snap echt dat je je heel veel zorgen maakt. De manier waarop je je nu uit is heel selectief verontwaardigd. Je kiest 1 opmerking van een viroloog en generaliseert dit alsof heel Nederland zo denkt. Dan heb je echt een verkeerd beeld. Misschien is dit jouw manier om te provoceren op een forum maar je doet daarbij afbreuk aan je geloofwaardigheid. En de reden dat je iets schrijft , is toch om gehoord te worden? En op een volwassen manier in discussie te gaan over verschillende standpunten. Want we vinden allemaal wat en zijn het nooit 100% eens.
Nou nee, we moeten niet gaan discrimineren. En je kunt prima inzetten op een gezonde levensstijl (want nee, niet iedereen met overgewicht is automatisch ongezonder dan iemand met een gezond gewicht), maar dit is niet ok. Net als het niet ok is om ouderen binnen op te sluiten of om dwang te zetten op een vaccin.
En heb jij hier iemand gezien die het daarmee eens is dan? Wat overigens niet helemaal waar is, want je kunt ook een groen vinkje krijgen met een test. Daarbij is ongevaccineerd snel op te lossen en overgewicht niet. Ik heb geen zin deze discussie weer aan te gaan, maar vind het van de zotte dat het blijkbaar voor jou een oplossing is om niet gevaccineerden niet te willen discrimineren en dikke mensen wel.
Even bij elkaar @Merlino @suus1983 Welke oplossingen dan? Er zijn toch geen oplossingen meer. Het deel dat nu geen prik heeft gaat echt niet meer. Dus wat dan?? Gewoon degenen zonder prik nog jaren laten testen voor alles wat nu een qr code heeft?
Ja dat is waar. Ik ben ook niet voor. Maar niks doen is geen optie. Ongevaccineerden beperken is geen optie, maar ik heb daarnaast ook nog twijfels over of dat effectief is. Volgens mij zou de meest effectieve maatregel zijn het herinvoeren van 1,5 meter. Maar ik weet niet wat de schade daarvan is voor de horeca.
Ja hoor, vind ik geen probleem. Ik zeg daarmee niet, stoppen met focussen op vaccineren overigens. Maar groene vinkjes voor werk etc? Vind ik niet ok. Vaccinatie zou vrijwillig zijn en dat is het zo niet. Maar blijkbaar is dat moeilijk te geloven voor jou.
Als ik de gouden oplossing had, was ik nu multimiljonair. Helaas, helaas... Het is gewoon niet zo simpel. Hopelijk blijft het vaccin voldoende tijd werken, hopelijk werkt het aankomende medicijn, hopelijk bouwen we als volk genoeg immuniteit op en tot die tijd zal het vervelend, onhandig en frusterend blijven.
Nou, gisteren was er een run op vaccinaties. Er zijn blijkbaar nog steeds mensen die wel bereid zijn om te vaccineren. Ik las laatst ook de aandelen van de nog niet gevaccineerden. Ca de helft van deze groep twijfelt nog of geeft aan dat het er nog niet van gekomen was. Hier zit toch nog winst te behalen. Als die ook allemaal op redelijk korte termijn een vaccinatie halen, zit de vaccinatiegraad op ca 90% (of zelfs hoger). Dus misschien dat de overheid zich nu richt op deze groep? Degenen die overtuigd 'weigeraars' zijn, vallen onder hooghangend fruit. Misschien is er al genoeg oogst en is het niet nodig dat hooghangend fruit te plukken om voor iedereen een vruchtenvlaai te bakken
Nee, dat vind ik niet moeilijk te geloven. Maar iedereen lijkt de situatie tot nu toe wel prima te vinden. Direct stoppen met groene vinken voor wat dan ook vind ik prima