Het gemiddelde van overledenen wordt op NOS wel vermeld geloof ik. Ziekenhuisbezetting ontloopt elkaar nu minder dan paar weken geleden helaas.
In jouw artikel hadden ze het over week 40, dat is alweer 5 weken geleden, dus vandaar. Ik ben wel voor vaccineren hoor, maar vind wel dat het tegen besmettingen nu te weinig doet. En als je dat maar laat gaan, komen er alsnog teveel in het ziekenhuis.
En daar begin ik dus aan te twijfelen, als je ziet dat 60 plus met de hoge vaccinatiegraad, de meeste bedden in beslag nemen. Ook al snap ik het gegeven van meer gevaccineerd, is dus meer gevaccineerden in het ziekenhuis.
Nope, omdat ik niet bij de ggd getest ben. Maar anders zou ik er ook geen gebruik van maken. Want ik ben absoluut tegen het buitensluiten van gezonde mensen in de samenleving.
Klopt, maar dat geldt voor gevaccineerden net zo goed. Niet iedereen maakt antistoffen aan om wat voor reden dan ook, en daarom vind ik het zo krom. Ze zijn gevaccineerd en mogen daarom per definitie wel overal komen.
Ik vind het oprecht verschrikkelijk dat het nodig is om mensen buiten te sluiten. Maar kennelijk is het nodig. Het is namelijk ook verschrikkelijk wat er in de zorg gebeurd en al die mensen die zo ernstig ziek worden van dit virus, wat voorkomen kan worden met een vaccinatie.
Dat snap ik. Maar bij gevaccineerden wordt het ook niet gecheckt. Een heleboel mensen maakt geen of weinig antistoffen aan maar omdat ze gevaccineerd zijn mogen ze wel overal heen. En dat vind ik niet terecht.
Nouja, dan maakt het dus ook niet uit of je aan de hand van antistoffen wel een QR code kan krijgen. Als je er toch niets mee wilt doen.
Maar de vraag is, is het wel nodig om die onderscheid te maken? Of is dat wel makelijk voor de gevaccineerden? Zou het niet beter zijn elke besmetting te proberen te voorkomen door iedereen te vragen aan regels te houden? en zouden die mensen ook echt niet in het ziekenhuis zijn gekomen als ze een vaccin hadden? De werking van de vaccinaties neemt namelijk ook rap af.
Maar het gaat mij erom dat er mensen buitengesloten worden op grond waarvan? Ik denk dat velen het virus (misschien ongemerkt) al doorlopen hebben. Ik vind dat iedereen gelijk is. Gooi de 1,5 meter er weer in en houd alles zoals het was voor 25 sept. Er was toen compleet niks aan de hand.
Makkelijk voor de gevaccineerden? Nou dat zou zijn dat die andere maatregelen niet nodig zijn omdat voldoende mensen zich hebben laten vaccineren zodat de druk op de zorg minder zou zijn. Ik draag door mij te laten vaccineren bij aan de volksgezondheid en de maatregelen worden weer strenger, ook voor mij.. welk stukje is daar gemakkelijker aan? Het zijn immers nog steeds overwegend niet-gevaccineerden die op de IC liggen en percentagegewijs helemaal.
Waar ik werk hebben we het laatste jaar heel veel zijstromers aangenomen. En ik denk dat 90% ook echt gebleven is en nu werken/leren bij ons. Het is opgezet als "coronabaan" en het werkt echt heel goed! Van de week was ik nog bij jonge mensen zorg aan het verlenen en toen vertelde die vrouw dat ze bij ons gesolliciteerd heeft ze werkt nu in de verzekeringen en wil heel graag de zorg in.
Mensen worden buitengesloten op basis van het risico om ernstig ziek te worden. Dat is bij niet-gevaccineerden nog steeds groter dan bij gevaccineerden. Dat de werking van het vaccin afneemt dat zal, maar we leven nu op dit moment en volgens mij werkt het vaccin bij het gros van de mensen nog steeds.
En nu zou het fijn zijn als gewoon erkent wordt dat de vaccins dus werken. En dat er niet telkens weer gezegd wordt dat dat niet zo is. En er weer bewijs moet worden aangedragen. Want dit zijn gewoon heel heldere feiten.
En dit is meer dan eens van toepassing op je eigen uitspraken! Ik zeg niks meer of minder dan dat in tijden van een crisis zoals deze elke keuze een keerzijde heeft. Aan een ieder persoonlijk wat hij kiest. Niemand heeft gevraagd om deze ziekte en we hebben er met zn alle het beste van te maken. Er zijn meerdere wegen om te bewandelen. Heb vooral niet de illusie dat het elders beter is. Wees blij dat je in Nederland woont wat betreft je keuzenvrijheden.
Ik vul het aan met de vergelijking van geldende maatregelen circa 2-3 weken ervóór: Begin november 2020 (meeste va 14 okt 2020): - alle horeca en publiek toegankelijke locaties dicht - evenementen binnen en buiten verboden - blijf zvm thuis, max 2 mensen op bezoek per dag - bruiloft 20, uitvaart 30pers - niet reizen - mondkapjes en 1,5m verplicht - sporten alleen buiten met max 2pers https://www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2020/11/03/tijdelijke-verzwaring-van-de-gedeeltelijke-lockdown Begin november 2021: - mondkapjes terug - werk 50% thuis - alles open met qr code op meer plekken incl wekelijks concerten, voetbalwedstrijden, festivals enz - horeca tot 24h https://www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2021/11/02/besmettingen-moeten-omlaag-passende-maatregelen-nodig
https://nos.nl/artikel/2405329-campagne-boosterprik-versneld-ziekenhuismedewerkers-vanaf-volgende-week-ingeent
1755 coronapatiënten in het ziekenhuis In de ziekenhuizen nam de bezetting toe. Er liggen nu 1755 mensen met corona in het ziekenhuis (gisteren: 1699), van wie 353 op de IC (gisteren: 330), meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Opnames: Verpleegafdelingen: 225. IC: 34. Overheid heeft zich ook weer niet aan hun eigen stappenplan gehouden, maar weer paar weken te laat, als je ziet hoeveelheid ziekenhuisopnames en wanneer landelijke maatregelen nodig waren.
Wanneer kan je antwoord geven op mijn post met mijn vraag aan jou over keuzevrijheden? Mogelijk heb je deze over het hoofd gezien?