Coronanieuws deel 11

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 30 okt 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Nee hier juist allemaal kinderen positief en uiteraard ongevaccineerd. De leerkrachten die positief waren op school bij mijn zoon waren gevaccineerd maar niet erg ziek. Die konden nadat de klachten over waren gewoon snel weer aan het werk. 40+ ers.


    Maar goed...kun je nagaan als die mensen niet gevaccineerd waren. Dan waren ze misschien wel zo ziek geweest dat ze naar het ziekenhuis moeten.
     
    ClaireDeLune, Knuffelmonster en Gilou vinden dit leuk.
  2. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.825
    18.545
    113
    Vrouw
    Ja via via via kun je iemand ook aansteken met een luchtweginfectie wat vervolgens bij een zwak iemand resulteert in een longontsteking.
     
    Roosje35 en sannever vinden dit leuk.
  3. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Dat klopt inderdaad ook.
    Maar zou je je bewust laten besmetten door iemand met een verkoudheidsvirus? Ik niet in ieder geval, ik word liever niet ziek en dan verspreid ik het ook niet.
     
  4. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.825
    18.545
    113
    Vrouw
    Oh nee zeker niet. Ik zei net ook al, ik zou het niet bewust opzoeken. Maar ik snap dat sommige mensen of jongeren zo gaan denken wanneer ze niet willen vaccineren, maar wel een qr willen.
     
    bosi333 vindt dit leuk.
  5. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ja ik snap het ergens ook wel.
     
  6. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.383
    30.693
    113
    Vrouw
    Beterschap. Hoe oud is hij?
    Ik dacht dat je voor kinderen altijd moet bellen? Zoon is 7 nu. Heeft wel een digid.
     
  7. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Nee hoor kan allemaal via digid.
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  8. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.383
    30.693
    113
    Vrouw
    Ik snap de gedachtegang. Maar vind hem niet logisch. Risico op (blijvende) schade door corona is groter dan door vaccin. En proberen besmet te raken een stuk omslachtiger.
    En dan nog de kans anderen te besmetten die dat niet willen.
    Lijkt mij een stuk makkelijker en veiliger om dan de prik maar te halen.

    Als je angst hebt voor een vaccin, omdat dat te kort op de markt is. Hoe kan je je dan wel goed voelen bij je laten infecteren door een virus waar we ook nog zoveel niet van weten. Maar waarvan wel bekend is dat veel mensen daar nog herl erg lang last van hebben en blijvende schade oplopen (ook gezonde jonge mensen)

    De prik om die reden niet willen en het virus maar gewoon proberen ontlopen kan ik nog wel snappen.
     
    Strijkkraal, Syane, ClaireDeLune en 7 anderen vinden dit leuk.
  9. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.383
    30.693
    113
    Vrouw
    Dankje. Ik ga het morgen maar eens proberen. Vanavond geen puf meer.
     
  10. tuc

    tuc Niet meer actief

    Kan inderdaad, maar in onze omgeving is bellen op het moment handiger:rolleyes:
    Bij ons is überhaupt geen GGD teststraat meer, die van jullie geen enkele plek:|
    Online bleven we naar Goes verwezen worden. Bellend kon zoon vanochtend gelukkig naar Sint Maartensdijk naar de kinderteststraat.
     
  11. Juul75

    Juul75 VIP lid

    8 apr 2010
    12.091
    7.843
    113
    AstaZeneca. Ik snap dat het moeilijk is een vaccin te vertrouwen van een bedrijf met zo'n lastige naam. En dat al die afkortingen ook lastig zijn: de CEO het nog nooit iets over 2G gezegd. Wie jij bedoelt is Didier Meulendijks, Scientist Director Global Development Oncology. Dat is een sjieke titel voor 'onderknuppel in de subdivisie oncologie. Maar dat klinkt minder lekker dan de CEO, dat ben ik met je eens. En wie kijkt er nu op een waarheidje meer of minder als 'ze' toch allemaal liegen en bedriegen?
     
    Felice vindt dit leuk.
  12. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ja het is nu echt gekkenhuis. Via testen voor toegang kon ik vanmiddag wel meteen terecht en was er nog genoeg plek. Maar natuurlijk ook niet de bedoeling dat iedereen straks die plekken gaat 'inpikken'. Maar moest ivm mijn werk, daar nu ook gekkenhuis ivm zieken (niet alleen corona).
     
  13. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.074
    12.030
    113
    Testen voor toegang is minder betrouwbaar. Als je echt nauw contact bent geweest zou ik daar niet op vertrouwen.
     
    SAARC vindt dit leuk.
  14. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.074
    12.030
    113
    Mij viel dit artikel op, bijna evenveel besmettingen in Frankrijk, maar de IC is veel hoger. Is daar het beleid anders, gaan mensen eerder naar de IC? @Loufoque weet jij dat misschien?

    Frankrijk meldt vandaag, voor het eerst sinds 25 augustus, meer dan 20.000 nieuwe coronabesmettingen. De afgelopen 24 uur werden er 20.294positieve coronatests afgenomen, aldus de Franse gezondheidsdienst.

    Het aantal Fransen dat met ernstige coronaklachten op de intensive care-afdelingen ligt, is opgelopen tot 1300. Het totale dodental ten gevolge van Covid-19 steeg met 50 overlijdens
    tot 91.395.
     
  15. tuc

    tuc Niet meer actief

    Testen voor toegang kan hier ook. Maar hier ging het om naar school te gaan voor de jongste. Hij kan sowieso niet bij tvt terecht.
     
  16. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Ik heb 1 dag naast hem gezeten, op kantoor, wel met scherm ertussen. Maar ik kom de komende dagen nergens anders dan op mijn werk, heb al corona gehad en ben gevaccineerd. Ik zou vrijdag naar mijn moeder gaan maar dat stel ik nog even uit.
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  17. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Oh nee dat kan inderdaad niet.
     
  18. Loufoque

    Loufoque Fanatiek lid

    17 mrt 2021
    1.729
    4.878
    113
    Ik kan wel een paar mogelijke theorieën bedenken: 'Pret testen' is sinds oktober niet meer gratis voor niet-gevaccineerden, waardoor er veel minder getest wordt nu. Gevaccineerden hebben minder reden om te testen, omdat ze toch al een vinkje hebben. Een groot deel van Frankrijk woont (net als ikzelf) op het platteland waardoor de noodzaak tot testen ook niet heel hoog is omdat je vrij makkelijk contacten kunt vermijden. Daarnaast heb ik de enorme testdrang/dwang zoals ik begrijp hier op ZP dat deze in NL leeft nooit meegemaakt hier.

    Maar dat neemt niet weg dat men, ook ongetest, heel ziek kan worden en een deel van de zieken in het ziekenhuis of op de IC belandt.
    Met een bevolking van 67 miljoen in Frankrijk vs. 17 miljoen in Nederland is het logisch dat de IC opnames een stuk hoger liggen.
    Maar om eerlijk te zijn: Ik kijk vooral naar mijn eigen regio waar zowel de besmettingen en ziekenhuis/IC opnames in vergelijking met sommige delen van Frankrijk heel laag zijn. Misschien kan @KleineLai iets aan jouw vraag toevoegen aangezien zij in een regio woont waar de problematiek een stuk groter is.
     
    KleineLai en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  19. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.074
    12.030
    113
    @Loufoque thanks, het testbeleid maakt inderdaad dat de gegevens onvergelijkbaar zijn, ik had al zo’n vermoeden, maar het viel mij gewoon op. En inderdaad, obv jullie inwonersaantal is het weer een heel ander plaatje.
     
    Loufoque vindt dit leuk.
  20. Merlino

    Merlino Fanatiek lid

    21 sep 2021
    2.285
    3.965
    113
    Vrouw
    Hoeveel IC bedden hebben jullie eigenlijk? En hoeveel kunnen daarvan gebruikt worden voor coronapatienten?
     

Deel Deze Pagina