Coronanieuws deel 11

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 30 okt 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.012
    14.675
    113
    Vrouw
    Vanaf 6 jaar kun je via de site een afspraak maken hoor
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  2. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.899
    3.932
    113
    Voor mijn dochter van 9 ook via digid een afspraak ingepland. Bellen was geen optie de afgelopen 24 uur. Krijg meteen de melding dat ze het te druk hebben en dat je later moet terugbellen. Je haalt de wacht niet eens....
    Digitaal was ook nog een dingetje. Aangezien mijn dochter geen klachten heeft maar moet testen ivm nauw contact met een positief geteste, moest ze perse morgen getest en via digid krijg je alleen de eerstvolgende opties, dus gisteren kreeg ik alleen opties voor gisteren. Kon pas vanmorgen eindelijk een afspraak voor morgen in de buurt maken. Maar zelfs digitaal kreeg ik steeds melding dat er geen opties beschikbaar waren en ik het later maar weer moest proberen.
    Ik wilde eerst ook bellen ivm kindvriendelijke test maar heb me laten vertellen dat ze bij kinderen sowieso geen diepe neustest doen en je het ter plekke ook nog kunt melden.
     
  3. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    @ikkie97 klopt, zo heb ik het met mijn zoontje van 7 ook gedaan. Digitaal ingepland en ze gingen heel kindvriendelijk de test afnemen (voor zover dat kan :))
     
  4. tuc

    tuc Niet meer actief

    even inbrekend, voor kinderen gebruiken ze ook andere stokjes, en die zijn in onze regio niet overal beschikbaar. Er zijn maar enkele teststraten die die hebben.
     
  5. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    7 mei 2011
    10.899
    3.932
    113
    Wij zijn sowieso aangewezen op 2 locaties die al 20 min rijden zijn dus echt keuze is er niet, mag blij zijn dat het überhaupt gelukt is een test in te plannen. Over het algemeen vind ik ze wel vrij kindvriendelijk. Toen mijn zoontje de vorige keer zei dat hij keelpijn had stelde ze voor om dan maar z'n wang te doen ipv z'n keel...
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  6. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.230
    28.215
    113
    Ik woon in een heel dicht bewoond gebied met lage vaccinatiegraad. Testbeleid is anders maar ook wonen er bijv hier veel allochtonen die de Franse taal niet/nauwelijks spreken. Vaccineren is een probleem vanwege de taal barrière, en onduidelijkheid over waar je precies moet zijn. Voor testen geld hetzelfde.
    Maar mensen worden wel gewoon ziek natuurlijk dus de IC’s liggen hoe dan ook vol.

    In totaal iets van 19.000 of zo? Hoeveel daarvan precies covid is weet ik niet.
    Hier in de stad, in een universitair ziekenhuis hebben ze 63 plekken op de IC waarvan er 59 gevuld zijn met covid patiënten. 53 daarvan zijn niet gevaccineerd, 6 wel.
    Gemiddelde leeftijd is slechts 57,5 jaar. Er ligt ook een persoon van 24 jaar…
     
  7. Merlino

    Merlino Fanatiek lid

    21 sep 2021
    2.285
    3.965
    113
    Vrouw
    Dat zijn wel serieuze cijfers. Best deprimerend.
     
  8. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.230
    28.215
    113
    Behoorlijk! Allerlei operaties zijn nu uitgesteld natuurlijk. Of nou ja, dat is al maanden zo.. schrijnend.
    Als mensen zich nou gewoon laten vaccineren :|
     
    bloem82 vindt dit leuk.
  9. siriel

    siriel VIP lid

    15 nov 2010
    5.123
    2.957
    113
    Vrouw
    Mijn zoon is 10, sinds we ons kunnen testen heb ik voor hem altijd online gedaan met digid. Afgelopen januari was hij positief en zag ik ook gelijk paar uur later online. Werd pas na bijna 3 dagen door ggd gebeld toen...
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  10. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.462
    8.614
    113
    Vrouw
    Oh meid, wat maak jij toch blunders! :rolleyes:Iemand op een spelfout wijzen en hem vervolgens zelf óók maken! :|:| Dit staat echt idioot, sorry
     
  11. vrouwvan

    vrouwvan Fanatiek lid

    26 dec 2015
    2.195
    1.242
    113
    Serieus? Hoeveel mensen die volledig gevaccineerd zijn liggen er in het ziekenhuis denk je...? Behoorlijk veel kan ik je zeggen. Zelfs als iedereen zich laat vacineren kan de huidige zorgcapiciteit het niet aan.
     
    Bloempjelief, Edr89 en SAARC vinden dit leuk.
  12. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.383
    30.688
    113
    Vrouw
    Klopt. Bij nauw contact moet je naar de GGD.
    Of in elk geval... dat is het advies wat we van school meekregen. En braaf als wij zijn ... :roflmao:

    T komt vast goed. Hoewel... vanmiddag bericht van school dat nog niet zeker is of we maandag weer gewoon naar school gaan of nog online o_O

    Pfff. Ben kapot na 1 ochtend met kind thuis. Ze doen het supergoed hoor. Volgen het volledig reguliere programma. Kinderen worden allemaal betrokken. Juf let echt op dat ze iedereen spreekt en een beurt geeft. Echt diep respect :thumup:

    En voor zoon is het ook top. Alle structuur en werkjes van school in zijn eigen veilige omgeving met mama als backup.

    En mama vond het ook geweldig te zien hoe zijn schrijfvaardigheid vooruit is gegaan. Ben echt trots :)

    De wijnfles is ook weer leeg en lig nu uitgeteld in bed. Zal blij zijn als het weekend is. Dan kan ik mijn werk hopelijk inhalen. En ik hoop met heel mijn lijf dat maandag weer gewoon op school is :roflmao:
    Het is echt even door op adrenaline en het moet maar zoals het gaat.
     
    Youtan, Zxcvb, Dubbelgeluk en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  13. Loufoque

    Loufoque Fanatiek lid

    17 mrt 2021
    1.729
    4.878
    113
    #4373 Loufoque, 17 nov 2021
    Laatst bewerkt: 17 nov 2021
    Grappig. Er zijn meerdere leden hier in de medische professie die het lastig spellen vinden. Typ even 'zenica' in de zoekmachine en er gaat een wereld voor je open. Maar uiteraard richt jij liever je pijlen op mensen die niet happig zijn op vaccinatie. Wat, gezien het feit dat jij je helemaal kon vinden in dat onfrisse artikel van gisteren me helemaal niets verbaast eerlijk gezegd.
    Het is 'AstRaZeneca' trouwens. Maar ik kan me voorstellen dat het lastig is, al die medische termen...
     
    mamameer, Vergeten, tuc en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  14. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.383
    30.688
    113
    Vrouw
    Ik weet dat "onze" teststraat een aparte kinderingang heeft. Daar mag je met kind ook uit de auto en bij papa of mama op schoot de test afnemen. Inclusief 'diploma' en sticker naderhand.
    Geen idee van die aparte stokjes. Daar had ik toen niet op gelet.
     
  15. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.230
    28.215
    113
    Vaccineren leidt tot minder ziekenhuisopnames. Doen dus.
     
    Suzy85 en Mamafiets vinden dit leuk.
  16. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.383
    30.688
    113
    Vrouw
    Als ik jouw verhaal lees lijkt me dat persoonlijke benadering op doelgroepniveau beter zou helpen dan allerlei regels en gedoe.
    Waarschijnlijk een hoop mensen in 'bepaalde wijken' die best zouden willen maar niet weten hoe. Of die gewoon niks aannemen van een overheid die ze verder altijd in de kou heeft laten staan.
    Met een andere benadering en laagdrempelig op korte afstand mogelijk maken krijg je daar een hoop wel mee over de streep.

    Denk ik dan.
     
    Syane, femkes, KleineLai en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  17. vrouwvan

    vrouwvan Fanatiek lid

    26 dec 2015
    2.195
    1.242
    113
    Dat zou goed mogelijk zijn, alleen het is niet zo dat als iedereen zich laat vacinneren alle medische ingrepen hervat kunnen worden.

    De reden dat ik je overigens citeer is omdat het lijkt in je post alsof medische ingrepen op dit moment zijn uitgesteld vanwege de niet gevaccineerde. Alsof zij "het" allemaal gedaan hebben.
     
    SAARC vindt dit leuk.
  18. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.230
    28.215
    113
    dat denk ik ook! Heel veel mensen willen zich heus wel laten vaccineren mja, komt er niet van, waar dan, hoe dan, weerhouden door angstverhalen van horen zeggen, enz.
    Ik denk absoluut dat het zou helpen als ze de wijken ingaan en gaan praten.
     
    femkes en Mamafiets vinden dit leuk.
  19. Loufoque

    Loufoque Fanatiek lid

    17 mrt 2021
    1.729
    4.878
    113
    Ja dat denk ik ook. Bij ons in de regio (200.000 inwoners) liggen momenteel 7 covid patiënten in het ziekenhuis, en 3 op de reanimatie. Maandenlang waren de cijfers ongeveer 2 ziekenhuis/0 IC. En het beeld in veel landelijke regio's is niet heel anders. Maar helaas worden we qua beleid weer op 1 lijn getrokken met de grote steden en hun problematiek.
     
    KleineLai en Mamafiets vinden dit leuk.
  20. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.230
    28.215
    113
    hoe weet je dat?

    Ze zijn uitgesteld omdat de IC vol ligt. Vaccineren voorkomt heel veel ziekenhuisopnames, dus vaccineren is een goed idee. Meer of minder zeg ik niet.
     

Deel Deze Pagina