Was volgens mij al gedeeld. Natuurlijk is het niet ok en horen ze gewoon netjes in quarantaine te gaan. Maar als je dit leest lijkt het net of het over criminelen gaat of mensen met ebola zo gevaarlijk als ze zijn. Ook wel bizar.
Geen idee eerlijk gezegd. Maar sinds jongste thuiszit vanwege besmette klasgenootjes laten we hem ook even niet naar voetbal gaan. En voor de zekerheid ook de ah-bestelling maar voor een hele week en wat extra voorraden gemaksvoedsel (afbakbroodjes en blikken soep etc) Als hij zondag positief test blijven we allemaal binnen. Ook de mantelzorg voor schoonouders ligt nu even bij broer en zus van man. De cijfers zijn verdraaide slecht. En dat ligt aan gedrag (en dat gedrag wordt veroorzaakt door de combi beleid, communicatie en eigenwijzigheid) Maar wij proberen in elk geval zo weinig mogelijk bij te dragen aan de druk op de zorg en oplopende besmettingen.
Lees net op nu.nl dat Duitsland toch enkele patienten overneemt. In t laatste stukje (rood) vond ik wel opmerkelijk. Hoe duur is 1 zo'n behandeling wel niet? Even zo goed pet af voor Duitsland, fijn zo'n buurman! (al heb ik liever dat we onze eigen broek op kunnen houden of een keer de geste kunnen retourneren) Duitsland gaat toch weer enkele Nederlandse coronapatiënten opvangen 18-11-21 20:01Update: 5 uur geleden Duitse ziekenhuizen kunnen toch enkele Nederlandse coronapatiënten opnemen, maakt voorzitter Ernst Kuipers van het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ) donderdagavond bekend op radiozender BNR. Volgende week worden de eerste patiënten overgevlogen. Het gaat om een "beperkt aantal patiënten", vertelt Kuipers. Een woordvoerder van het LNAZ vertelt aan NU.nl dat in eerste instantie zo'n twintig coronapatiënten naar Duitsland worden overgebracht. Zij zullen worden opgevangen in ziekenhuizen in de deelstaat Noordrijn-Westfalen. De patiënten kunnen niet direct overgeplaatst worden, omdat het LNAZ eerst nog "praktische zaken moet regelen". Begin deze maand leek het er nog op dat Duitsland Nederland niet bij deze besmettingsgolf kon helpen. De oosterburen kampen zelf met een grote toename van het aantal besmettingen en hadden alle zorgcapaciteit zelf nodig. Waardoor Duitsland nu plotseling wél hulp kan bieden, is niet bekend. Eerder hebben Duitse ziekenhuizen ook tientallen Nederlandse coronapatiënten opgevangen. Bovendien schold Duitsland de rekening van miljoenen euro's voor die behandelingen kwijt.
Dat moeten ze nog steeds aanpassen… (Als je zelf logisch nadenkt snap je natuurlijk dat het wel verstandig is, ook los van wat de overheid zegt. )
Dit zijn de kosten van opname en behandeling in het ziekenhuis (zorgwijzer.nl) Eén dag op de IC kost minimaal €2500.
Op de IC liggen kost 1000-en euro’s per dag, afhankelijk wat voor onderzoeken er plaats moeten vinden. Naast dat het een aanslag op je lichaam is, is het zonder verzekering ook een aanslag op je portemonnee. Ik zie dat @Elsss al heeft gereageerd.
Ja dat vraag ik me af. Sommige mensen vinden een dag koorts “heel ziek”. Terwijl ik dat “gewoon ziek” vind.
Wat ontzettend naar voor je zoon ( en jullie) dat lijkt me erg akelig. uiteraard begrijpelijk dat een kind heel ziek kan zijn. Het ging me er om dat het klonk alsof deze directrice het bracht als “alle kinderen/de hele groep” zijn erg ziek. Dat zou dan tegenstrijdig zijn met wat tot nu toe in het nieuws kwam.
Als je hoge koorts hebt dan voel je je wel heel ziek, bij 41 graden echt totaal anders dan bij 38,5 graden. En als je al verzwakt bent is dit alleen maar heftiger.
@siriel ik wilde net als @Saartje33 nog vermelden dat ik het heel naar vind voor jou en je zoon dat je dit hebt meegemaakt.
Meta-onderzoek naar diverse studies toont aan: Handen wassen, mondkapjes dragen en afstand houden helpen om de overdracht van coronavirus (fors) te verminderen. Bron: https://www.bmj.com/content/375/bmj-2021-068302
Ik heb 2 kinderen met een onderliggende ziekte. Buikgriep is voor hen dodelijk. Ik ben me heel bewust van ziek zijn bij kinderen. Hier is langdurig koorts/overgeven/diarree een opname met glucose infuus en bij erge pech sonde voeding. Het in de gaten houden van het verloop van koorts is iets wat we nu al 13,5 jaar doen. En we hebben ook veel gesproken met artsen over ziekteverloop. Dat maakt me geen expert natuurlijk! Maar ik probeer uit te leggen dat ik wel ervaring heb met hele zieke kinderen
Bekijk bijlage 706616 Bron: https://www.bmj.com/content/375/bmj-2021-068302[/QUOTE] En hartstikke logisch
heel heftig voor jullie, maar ik bedoelde dus inderdaad ook dat voor de 1 koorts erg ziek is, terwijl voor de ander koorts tot een ziekenhuisopname leidt.
Gelukkig is er nauwelijks ziekenhuisopname bij kinderen met Corona. Ten opzichte van volwassenen. Tot nu toe blijven het uitzonderingen
En dat zijn opzich makkelijke dingen om te doen. Als iedereen zich daar trouw aan houdt Ik heb trouwens het idee dat de discussie hier milder wordt. Fijn Zou mooi zijn als dit een afspiegeling van de maatschappij is