Er is in het aantal opnames misschien niet zoveel verschil, maar in het aantal besmettingen wel volgens mij.
Ik vergeet deze erbij te doen, de besmettingen zijn namelijk wel veeeeel hoger. Ik heb hem bij mn vorige post even bij geplakt.
@Liekje81 Ik was al eens aan het kijken en daar zit idd een groot verschil. Maar dat is bij ons ook, dus mss speelt er nog wat anders? Nederland had ook extreem veel meldingen rond bijwerkingen van de vaccins als je vergeleek met andere landen. Mss zijn er nog wel extra zaken die meespelen?
Geen idee wat er speelt, maar vorig jaar zat je op zo'n 4500 besmettingen, nu 24000 per dag. Dus dan verschilt het toch wel veel van elkaar.
Is die 24000 het week gemiddelde of het hoogste gemeten? Hier was het hoogst gemeten op 15/11 , 19306 wat ik best veel vind voor ons land. Hier word trouwens ook bijgehouden wat het positivitetsratio is bij gevaccineerden en ongevaccineerden na hoog risico. Dit is info van de 1ste week van november, morgen word de site bewerkt. Gevaccineerd : 1ste test 17,66% en bij de 2de test 15.25 % Ongevaccineerd : 1ste test 34.27 % en bij de 2de test 23.84 %
Ik wil niet veel zeggen, maar er stond zelfs letterlijk bij dat het later in zou gaan… GGD gaf dat aan de telefoon ook aan van de week, dat het nog niet gold. Dit los van het logisch nadenken, maar daar heb ik al eerder zoveel over geschreven. Als dat de oplossing was en iedereen dat deed/kon, dan was het probleem nu niet zo groot, daar ben ik van overtuigd. Kortom: kennelijk is het voor een (te) grote groep nodig dat het voor hen bepaald wordt. Dit staat in mijn ogen deels los van wel of niet vaccineren (zeker omdat de wel gevaccineerden toch ook besmettelijker blijken dan gedacht en lang niet alle mensen die gevaccineerd zijn zich nog aan de regels hielden, ómdat ze gevaccineerd zijn - ook daar zit een stuk logisch nadenken in (of dus juist niet)).
Radboudumc neemt het heft in eigen handen wat betreft de communicatie: https://twitter.com/radboudumc/status/1461695356031406092?s=21 Goede video. Hopelijk heeft het effect.
Ik denk trouwens wel echt dat de komende dagen cruciaal gaan zijn. Als de besmettingen niet teruglopen, gaan we echt nog strengere maatregelen krijgen.
Hoog aantal dan zijn de cijfers ( ondanks dat ze hoog zijn op alle vlakken) idd wel beter op ziekenhuis vlak.
Volgens mij is het helemaal niet zo ernstig als dat het lijkt. Anders hadden ze echt de 1,5m plicht al wel teruggedraaid.
Daarvoor moet een wet gewijzigd worden. Geloof dat ze daar wel mee bezig zijn ondertussen. En de ziekenhuizen roepen niet voor niks dat het niet meer gaat.
Bayesiaanse statistiek. Als je geen klachten hebt, is de vooraf kans dat je corona hebt een stuk kleiner dan wanneer je die wel hebt. Met een aanzienlijk aandeel (ongeveer 30%) fout-negatieve testen is de kans op een fout-negatief resultaat dan veel groter. Stel, de kans dat jij nu, op een willekeurig moment zonder klachten, corona bij je draagt, is 2 procent. De kans dat jouw kuchje en snotneus op dit moment van corona komen, schatten we even op 30%. De kans op een fout negatief resultaat is dan 0,02 x 0,3 = 0,006. Voor algemene preventie ihkv testen voor toegang best oké. Als jij test bij klachten, is de kans op een ten onrechte negatieve test een stuk hoger, namelijk 0,3x0,3=0,09. Oftewel 0,6% vs 9% kans dat je ten onrechte denkt dat je nu geen corona bij je draagt.
Ik heb me er nu al bij neergelegd dat we strengere maatregelen gaan krijgen. Wat weet ik niet, maar ik zie het tij niet keren binnen een week.
Misschien moet je even teruglezen in het niet vaccineren topic waar @SAARC dit exact ook deelde en vervolgens binnen een half uur door @Kwek de debunk neer werd gezet. Maar dat was op zondag en de debunk ook, dus ik weet niet zo goed waarom je dit op vrijdag alsnog in een ander topic deelt?
Een wet die al tig keer gewijzigd is als het volgens hen nodig was? Volgens mij gaat daar minder tijd overheen als er nood aan de man is.