Coronanieuws deel 12

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 19 nov 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.669
    18.737
    113
    Vrouw
    Het gaat wel over een 13 jarige jongen natuurlijk.
    Die weet volgens mij echt wel wat een verkoudheid is en wat niet.
    Ik denk eerder aan flauw grappig doen en niet goed inschatten dat het de moment en het onderwerp niet was om grappig te doen.
     
    SAARC, Zxcvb, Merlino en 3 anderen vinden dit leuk.
  2. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.376
    30.678
    113
    Vrouw
    Goed nieuws.
    Liever heb je ze niet nodig. Maar samen met de inmiddels ingezette daling van besmettingen zie ik wel lichtpuntjes.

    Ook (of juist) voor alle uitgestelde zorg.
    Gister heeft mijn moeder gehoord dat ze waarschijnlijk geopereerd moet gaan worden. Dus ik wil voor haar ook graag een plekje reserveren (en dit is van het type planbare niet acute xorg, maar we willen het dan wel zsm achter de rug hebben)
     
  3. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Ik dacht dat het om een kind op de basisschool ging.
     
    dreames vindt dit leuk.
  4. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Over een GGD test kun je ook liegen. Zowel over het feit of je überhaupt bent geweest als over de uitslag. Wat dat betreft verandert er dus niks.

    Ik vind het ook wel bijzonder dat na al die tijd 'niet zelf testen, want niet betrouwbaar' en toen 'niet zelf testen bij klachten, want niet betrouwbaar' nu ineens het beleid is 'test zelf maar'. Het zal voortschrijdend inzicht zijn. En ook de veranderende situatie: als de helft van de bevolking aangeeft niet naar de teststraat te gaan bij klachten, snap ik dat ze iets ander gaan proberen.
    Voor mij verandert er in de praktijk niet veel. Ik ben leraar en testte dus al wekelijks zelf. In principe 'preventief', maar met al mijn allergieën en vrij gevoelige keel (makkelijk keelpijn) was dat dus eigenlijk altijd al 'met milde klachten'.
    Toch hebben wij nu ook wel het nadeel gezien van zelf testen. Twee weken terug zei de beslisboom nog dat kinderen met milde klachten (snotneus, af en toe hoesten) gewoon naar school mochten. Voor de zekerheid hebben we tòch nog getest, want wij hebben toch dozen vol liggen. Negatief. Week later testen we opnieuw omdat de opa's & oma's op visite zouden komen: positief. Tja, die heeft dus gewoon een week met corona in de klas gezeten. Nu weet ik natuurlijk niet wat de uitslag was geweest als hij wel bij de GGD was getest toen. Maar ik voel me er wel een beetje lullig bij. Hij mocht volgens de toen geldende regels naar school. We hebben zelfs nog 'extra' gedaan door hem zelf wel te testen. Krijg je dit alsnog.

    En dat zul je dus misschien wel vaker gaan krijgen nu. Mensen die met een vals-negatieve zelftest uitslag toch met klachten de hort op gaan. Maar de vraag is: hoeveel mensen met milde klachten die nìet naar de GGD zouden gaan, maar wel een zelftest doen ontdekken op die manier wel dat ze corona hebben?
    Ik denk dat je dat vooraf niet kunt berekenen. Het is dus maar te hopen dat er met die zelftests meer (anders onopgemerkte) besmettingen op tijd ontdekt worden, dan dat er mensen door vals-negatieven door het net glippen.
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  5. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    HAHAHAHA!





    Jij werkt niet in het onderwijs zeker?
     
    Zara75, Ella1988, chrystel73 en 3 anderen vinden dit leuk.
  6. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    ja zeker weten! Achterlijk gedoe. En volgende week stonden er al 5 toetsen op het rooster waarvan 2 die al verzet zijn omdat de docent thuis zat in afwachting op een ggd test en nu 2 erbij. Vind het gewoon belachelijk. Heb dinsdag een gesprek met de mentor en ga even al mijn frustratie eruit gooien daar over de manier hoe dit nu gaat in die school.
     
    Mississippi en Anouk2005 vinden dit leuk.
  7. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    16 jun 2016
    2.365
    2.962
    113
    Geen zelftest bij klachten heb ik sowieso al een beetje raar gevonden. Zo'n zelftest moet zonder klachten virus detecteren, dan moet ie dat mét klachten al helemaal doen?

    Of denk ik nou te simpel.
     
    Minoesje, nijn37, SAARC en 7 anderen vinden dit leuk.
  8. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    #3008 GossipGirlxoxo, 3 dec 2021
    Laatst bewerkt door een moderator: 3 dec 2021
    onzin die docent had dat niet hoeven vragen en vertrouwen hebben in de kinderen en ouders dat ze hun kinderen bij echte verkoudheidsklachten thuis houden. Of hij had daarna kunnen vragen wat zoon daaronder verstaat dan was het ook duidelijk geweest. Ze zitten met ramen open in die klassen met dit weer niet heel gek dat er af en toe een kind een beetje snot heeft.
     
  9. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    nee was niet zijn mentor. Hij zei er overigens nog bij een klein beetje maar ik voel me helemaal goed hoor.
     
  10. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    volgende keer mag hij van mij zeggen dat hij getest is en dat die negatief was. Als hij echt klachten heeft hou ik hem thuis, alles daarbuiten hoeft hij geen eerlijk antwoord meer op te geven. Ze missen al genoeg/te veel onderwijs door dit gedoe.
     
    Biny, Liva en Anouk2005 vinden dit leuk.
  11. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Weet iemand of je nu op scholen zelftesten gaat krijgen? Want wij hebben ze niet in huis en volgens mij zijn ze op de meeste plekken continu uitverkocht.
     
  12. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Op zoon zijn school (middelbare) kunnen ze er 2 per week gratis ophalen bij conciërge. Basisschool van dochter heb ik niets over gehoord, maar die zit in de kleuterklas en daar was volgens mij dit advies niet? En als dat er wel was zou ik dat nog niet doen, ik hou haar liever thuis bij klachten dan dat ik haar test.
     
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.376
    30.678
    113
    Vrouw
    Nou inderdaad. Helemaal als je net van de fiets af stapt of een stuk hebt moeten lopen door de kou.
    Als hij nou al hoestende en stnotterend binnen was gekomen dan had ik de vraag gesnapt.
    Pff. Kan je er nu effe niet bij hebben denk ik zo.
     
  14. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    zo denk ik er dus ook over. En nee mijn emmer is echt op een mm na vol en bij elk klein dingetje dat niet loopt zoals het moet lopen of tegenzit overstroomd die emmer volledig!
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  15. bulakgirl

    bulakgirl Fanatiek lid

    4 aug 2013
    3.155
    2.542
    113
    Onze basis school gaf aan dat ze uiteindelijk testen op school zouden krijgen om aan de kinderen uit te delen
     
    MamavanLieverd vindt dit leuk.
  16. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Ik lees dus dat het ook voor (jongere) kinderen geldt. Of het gaat lukken om dochter goed te testen, is maar de vraag, maar dat ging bij de ggd ook niet goed. Daar gaven ze aan dat mijn houdgreep al meer dwingen was dan eigenlijk mocht, dus dan lukt een zelftest misschien wel beter. Klinkt heel zielig trouwens, maar ze had geen traan gelaten hoor, als de huisarts in haar oren moet kijken, is het allemaal veel dramatischer. ;)
    Dochter heeft een beperking, vandaar.
     
  17. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.185
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ja zou ik zeker even duidelijk maken. Gaat ook nergens meer over. Nu zit die onnodig thuis en mist die belangrijke toetsen.
    Ik kan me je ergenis heel goed voorstellen.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  18. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.812
    4.050
    113
    Begrijpelijk maar dat is niet de leraar zijn schuld en verplaatst de verantwoordelijkheid niet van jou zoon naar de leraar.

    Sorry maar vind echt dat je de schuld/fout/hoe je het ook wil noemen op de verkeerse plek legt en even in gesprek moet met je zoon over wat verkouden is.

    Een 13 jarige kan best snappen dat even wat snot (door bijvoorbeeld temperatuurovergang) wat anders is dan verkoudheidsklachten.

    En hij hoeft toch niet te liegen dat hij getest is. Hij moet gewoon eerlijk aangeven of hij verkouden is.
     
    Sherbet en femkes vinden dit leuk.
  19. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.264
    6.789
    113
    Onze dochter neemt er ook elke week 2 mee.(VO) Ik had een voorraadje. Maar omdat onze zoon verkoudheidsklachten had hebben we allemaal een test gedaan en onze zoon zelfs twee.

    Nu heb ik er nog 2 liggen. Ik hoop dat mijn dochter zo weer twee meeneemt. Er staat meestal wel een rij dus ik weet niet of ze zin heeft om te wachten.

    Bij de drogist bij ons in de buurt zijn ze nog altijd uitverkocht.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  20. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.185
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dan had de docent even verder moeten vragen en niet direct zo'n jongen naar huis sturen. Ik heb daar geen goed woord voor over. Het zou fijn zijn als ze zelf ook hun gezonde verstand blijven gebruiken en ik kan me heus wel voorstellen dat het soms lastig kan zijn maar in dit verhaal is de docent de volwassene en maakt een verkeerde beslissing. Excuses lijkt me ook op zijn plaats.
     
    SAARC, GossipGirlxoxo, 11131618 en 3 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina