Oh men fucking hell we doen dus Sinterklaas met mijn ouders + broer en vriendin. We doen lootjes trekken en cadeautjes. Ik had bedacht om een cadeautje voor mijn ouders onderin de zak te stoppen met daarin sokjes en de echo. Prima natuurlijk, maar! Nu vroeg de vriendin van m'n broer of ze haar vader (weduwnaar) ook mocht uitnodigen omdat hij anders alleen zat met pakjesavond. Normaal echt GEEN problemen mee, hoe meer zielen hoe meer vreugd. Alleen kennen wij die man dus totaal niet, en dan is hij er opeens bij als we aan gaan kondigen dat ik zwanger ben..! Dat vind ik dus eigenlijk niet leuk, ook omdat we het verder nog níemand hebben verteld van onze eigen vrienden en familie. Dan zouden we het een 'vreemde' al vertellen terwijl mijn beste vriendin het niet weet, dat idee! Ik zat echt heel erg uit te kijken naar het zo vertellen, maar nu zit ik een beetje met m'n handen in m'n haar. Of het is dus awkward omdat die man erbij is (voor hem en eigenlijk ook voor ons, hij is natuurlijk niet blij voor ons - ook niet niet natuurlijk , maar hij weet verder niets af van de voorgeschiedenis etc, terwijl mijn ouders echt HEEL blij gaan zijn voor ons en ook voor henzelf dat ze opa en oma gaan worden). Of we moeten hopen dat mijn familie er al is voordat hij er is, en dan kunnen we het alvast vertellen. Maar dan is het niet zo van 'hee kijk een cadeautje in de zak, leuk', dus gewoon wat minder leuk dan ik gepland had. En bovendien weet ik niet zeker of we er gaan zijn voor hij er is. Of we moeten het nog weer uitstellen... dat vind ik dus OOK niet leuk. Pffffff. Ik denk er nog even over na wat we doen... maar vind het wel vervelend
@Gliss yes! Licht aan het eind van de kotstunnel! @Leraje hmm ja.. die vader zal idd wat neutraler zijn, maar denk je dat jouw familie minder blij gaat zijn omdat hij erbij is? En mocht je het echt niet leuk vinden, waarom geef je het cadeautje dan niet al een dag eerder bijvoorbeeld?
We wonen nogal een eindje weg van mijn ouders, dus 2x in een weekend op en neer is niet zo handig! Nee ik denk niet dat mijn ouders minder blij zijn, ik vind het alleen zo raar ongemakkelijk dan? Voor onszelf en voor hem ook? We zijn ook wel heel privé ingesteld rondom dit onderwerp, mijn man en ik, bijna niemand weet van ons traject of uberhaupt van de kinderwens etc. Dus dat heeft er wel mee te maken dat dit dan gek voelt. Mijn ouders kennen hem ook helemaal niet, dus het voelt gewoon als een moment dat heel privé/intiem is voor ons, maar waar dan opeens een vreemde bij is. En nogmaals, normaal gesproken echt geen enkel probleem met gasten bij feestdagen etc, ook mensen die we (nog) niet kennen, het is puur dit moment! Alternatief is dat we 's ochtends eerst langs mijn ouders gaan en daarna richting mijn broer waar we het vieren. Alleen dan is mijn broer + vriendin er weer niet bij, dus dan wordt het weer van 'wanneer vertellen we die dan'. Hmm we denken er nog even over na. Maar ik vind het wel balen Ik had een bepaalde voorstelling ervan en die moet ik nu dus weer loslaten.
@Leraje toen ik net zwanger was en 1 vroege echo had gehad, zag ik de dag daarna mn moeder en zusje (+partners) vanwege verjaardag zusje. Zij wisten wel al van zwangerschap, maar was de 1e keer dat ik ze in real life zag sindsdien en hadden cadeautjes vanwege de goede eerste echo. Ze moesten heel hard huilen toen ze me zagen en ik ook. Toen ik daar kwam waren de schoonouders van mn zusje er ook. Ik vond t even awkward maar ze waren ook heel blij voor ons en hebben we met z'n allen geproost. Dus uiteindelijk maakte t me niet zoveel uit. Ze gaan t toch niet aan mensen vertellen die we kennen. Ik wil niet zeggen dat het voor jou ook zo hoeft te lopen, elke situatie is anders, maar t zou jammer zijn als je de aanwezigheid van 1 ander persoon die verder zo fijne boodschap die je gaat brengen in de weg laat staan misschien. Ik denk dat de vreugde van de mensen dichtbij je echt de sfeer bepaald en niet deze ene persoon (die vast ook blij reageert overigens). En t hoeft natuurlijk helemaal niet per se over het traject te gaan als dat te intiem is he. Wij hebben alleen gezegd als uitleg dat we er lang op moeten hebben wachten en dat we daarom extra blij waren (toen was het trouwens pas 1 baby haha) . Maar doe vooral wat goed voelt voor jou. Als het niet het moment is, is het niet het moment. Maar je plannetje lijkt me heel leuk, zelf zou ik het doen
Ja dat is ook zo, en ik ben ook niet bang dat ie lullig zal reageren ofzo! En ook niet dat ie het mensen zal vertellen ofzo, dat is het niet. Het is meer dat het gewoon voelde als een intiem moment wat we hadden gepland tussen het gezin waar ik uitkom en mijn man en mij. En nu voelt het meer als een intiem moment dat je in het openbaar plant ofzo. Nou ja. Ik geloof dat ik lastig kan uitleggen waarom ik dit lastig vind. En de boodschap is natuurlijk net zo fijn als we hem een week later brengen of evt. eerder op de dag oid he! Dat verandert niet alleen dan niet met de zak cadeautjes. Ik zat ook nog te denken om m'n schoonzusje te vragen of ze misschien kan zorgen dat haar vader iets later komt dan mijn ouders en wij, alleen kan ik geen goed excuus bedenken! Ik dacht misschien iets als 'ik wilde mijn ouders graag een cadeau geven alleen in bijzijn van ons zessen', maar dat is misschien heel doorzichtig? Heeft iemand hier nog een goed excuus (En daarna vertellen we het hem ook gewoon als hij komt hoor! Maar gaat me puur om dat eerste moment.)
Ja misschien is dat idd een optie. Of je zou alleen je schoonzus in vertrouwen kunnen nemen om t uit te leggen (ze snapt vast dat ze het even geheim moet houden voir je broer dan neem ik aan sls je dat vraagt?) waarom je graag wat eerder zou afspreken met alleen familie
Ja dat had ik ook bedacht, iig zeggen 'zeg nog ff niks tegen broer'; ook al vermoedt ze dan zelf wat, dan is het voor hem iig een verrassing.
Als wij na de bevalling weer een traject in gaan, krijg je dan weer 3 pogingen vergoedt? Of krijg je er gewoon maar 3 in je leven vergoedt?
Volgens mij gewoon nog een keer, maar dat verschilt misschien wel per zorgverzekeraar. Lees dit bijv: "100% vergoeding, max. de eerste 3 pogingen per te realiseren zwangerschap totdat verzekerde 43 jaar wordt." "Aan deze vergoeding zijn echter wel een aantal voorwaarden aan verbonden qua behandeling en leeftijd. Deze voorwaarden zijn: Tot en met 42 jaar hebt je recht op een vergoeding voor de eerste drie pogingen per zwangerschap" https://www.zorgpremies.nl/specifieke-zorg/vergoedingen-ivf-behandelingen.html En volgens mij geldt het als zwangerschap als het tenminste 12 weken heeft geduurd?
Ja haha. Al is het bij ons niet de bedoeling. Ik denk dat wij gewoon nooit meer voorbehoedsmiddelen gebruiken en dan zien we wel. Op zich was de afspraak tussen ons maar één kind, maar je weet natuurlijk nooit hoe je daar naar kijkt als dat kind er is. Maar ik denk dat als het lukt om nu een gezond kindje ter wereld te krijgen, dat ik zowel de druk van behandelingen niet meer wil als het weer wat gegroeide risico dat er iets misschien niet in orde is met een volgend kindje, wat dan ook weer druk legt op de eerste. (Omdat het dan toch weer icsi zou zijn + mijn leeftijd weer stukje hoger.)
Wie van jullie dames heeft de gouden tip tegen misselijkheid? Ben de hele dag door misselijk bleh, probeer steeds kleine beetjes te eten van wat nog wel enigszins smaakt. Splits m’n maaltijden in 2 delen, ene maaltijd dan een uurtje later of anderhalf deel 2. De emesafene 2x per dag haalt de scherpe randjes eraf, maar merk toch dat ik ondanks dat niet veel moet bewegen.. bij t minste of geringste golft t weer op.
Bij mij hielp slokjes cola heel goed, en zoute dingen naturel chips bijv. Ik heb geen medicijnen nodig gehad gelukkig.. vervelend zeg!
Als ik het wist.. Denk de standaard tips, blijven eten in kleine porties, vooral eten waar je trek in hebt (ik ging slecht op gebakken vlees of sterk ruikende dingen), cola, gember(koekjes), droge kaakjes, maiswafels met zeezout etc.
@DangerBlonde zo jammer dat je de dans niet ontspringt! Enige tip die ik kan geven is: kruip je bed in en kom er met 12 weken weer uit Hier gaat het mondjesmaat iets beter! Ik denk zelfs dat ik zo mijn bed al uit kan! Dan ga ik weer richting bank. Dat zou een godswonder zijn. Eerst maar even douchen en tandenpoetsen zonder overgeven. Jij ook nog last van @Gliss?