Een paar keer per maand denk ik. Dagelijks vind ik niet nodig. Wel handig om af en toe te kijken. Ik had een tijdje geleden een afschrijving van €100 van de eneco, was een automatische incasso op een andere naam. Was wel heel raar, maar met een email gelukkig meteen opgelost. Maar goed, als je nooit kijkt, glippen dat soort dingen er tussendoor en dat is toch best zonde.
Haha ja dat klopt. Ik voel me oud Maar ik kijk denk ik een paar keer per week. Ik heb meerdere rekeningen, sommige kijk ik maar 1x per maand op, andere dagelijks (zoals de rekening courant)
Ik kijk bijna elke dag wel even. Gewoon om te checken of er niks geks vanaf is geschreven. Ik vind het wel erg bijzonder als je maar 4x per jaar kijkt. Ik zou zelf altijd op de hoogte willen zijn van mijn financiën dus kan me hier niks bij voorstellen.
Ik kijk dagelijks en soms meerdere keren per dag. Ik zie mn bank rekening Sowieso als ik een rekening moet overmaken of iet online gekocht heb. Zodra mn loon binnen is kijk ik alles na en wordt er geld over gemaakt naar diverse rekeningen/pasjes en spaarrekeningen. Bedrag naar de boodschappenpas en naar de pas voor losse (vaak onzinnige en overbodige) uitgaven. Kijk dagelijks wat erop staat en of er bijv nog genoeg op staat om boodschappen te doen. Heb al een keer bij de kassa gestaan dat er te weinig saldo op stond. Voor schut... En check regelmatig hoe het met toeslagen enz gaat. Lees dat je uwv en kinderopvangtoeslag enz verward. Klopt dat? Zo ja dan vind ik dat wel een beetje dom Is toch duidelijk wat wat is? En ik mag echt hopen en en zou je ook aanraden om in ieder geval maandelijks sowieso je kinderopvangtoeslag te checken. Want daar wil je echt echt geen problemen mee krijgen. Zo zet de belastingdienst vaak je verzamelinkomen lager dan het in werkelijkheid is waardoor je teveel kinderdagverblijf toeslagen krijgt en aan het einde van het jaar flink kan terug betalen. Moet je echt regelmatig checken hoor. En check je dan wel regelmatig belastingzaken zoals je toeslagen? Door het regelmatig checken van je rekeningen ontdek je vaak ook op tijd fouten. Zoals dubbel betaalde contributie, rekeningen die afgeschreven worden maar die al betaald waren.
Ik kijk ook geregeld wel. Juist om dingen als automatische incasso's enzo in de gaten te houden. Je blijft namelijk zelf verantwoordelijk voor betaling, ook al gaan ze automatisch. Als het een keer niet gelukt is, of zelfs maanden achter elkaar, wil ik niet te laat er achter komen dat ze niet afgeschreven zijn.
Ja dit. Ik heb het bij familie gezien. Die waren zeer laks en keken zelden op hun rekeningen en keken al helemaal niet na of het klopte. Die hebben hierdoor zoveel geld door de plee gespoeld Niet in de gaten hebben dat bepaalde verzekeringen niet betaald werden, abonnementen van internet enz die ze niet gebruikten /waarvan ze dachten het afgezegd te hebben. Zelfs 2 jaar lang dubbel betaald voor hele dure verzekering. Kregen ze mooi niet terug. Later nog gedonder met toeslagen omdat ze veel te veel hadden gekregen. Als ze dit regelmatig hadden gecheckt dan hadden ze direkr actie kunnen ondernemen en hadden ze hoogstens 500 euro terug kunnen betalen. Nu zagen ze het te laat en kregen ze de rekening a bijna 6000 euro....
Hier zou ik echt wakker van liggen Nee hoor, dan maar een keer te veel op de rekening kijken elke dag.
Ik kijk bijna iedere dag wel, gewoon om te voorkomen dat ik te veel geld uitgeef.Vroeger toen ik nog moest wachten op een papieren bankafschrift vond ik het veel moeilijker om overzicht te hebben en ging het wel eens mis, nu ben ik best streng voor mezelf omdat ik nooit meer die problemen van vroeger wil hebben.Mijn bankapp is een ideaal hulpje hierbij.De onzekerheid van het niet weten wat er op je rekening staat lijkt me helemaal niets eerlijk gezegd...
Nooit. Zou ik wel moeten doen maar doe ik dus niet. Ik hanteer dit principe, tot afschuw van m’n moeder… Die dus elke maand veel te veel uitgeeft want ‘je leeft maar één keer’
Zeker wel 4 keer per week. Ik heb een excel bestand met alle vaste lasten en wat automatisch naar spaarrekening gaat en zo en ik check vaak of het goed gaat, of iets zoals salaris gestort is. En ik doe 1x per week wel een check of we nog een beetje netjes uitgeven.
Klopt, maar toen betaalde ik veel meer met contant geld, en dan keek ik dus bv in m’n portemonnee om te zien wat ik nog tot m’n beschikking had. Nu betaal ik eigenlijk altijd met pin.
Mijn moeder stond een keer met het kortingspasje van de Hema bij de kassa. (Ik werkte daar als 15 jarige en in ieder geval toen kreeg je 2 van die pasjes) Werkte de korting niet meer… Ik had ontslag genomen maar dat nog niet vertelt. Toen hoefde ik niks meer te vertellen.
Ja dat is ook waar. En als je geld op nam bij de automaat kon je ook je saldo bekijken. Ik denk dat ik bijna elke dag wel op de rekening kijk. Even ik de gaten houden of er geen rare dingen afgeschreven worden.
Wisselend, gemiddeld 1x per week denk ik? Als het saldo gek lijkt als ik met ideal iets betaal, ga ik daarna vaak wel even kijken. En als ik iets terug moet krijgen, houd ik de rekening ookin de gaten. Verder als ik iets over moet maken natuurlijk. Elke keer dat ik inlog in de app, check ik meestal of er geen vreemde dingen op of af zijn gegaan, dat is gewoon gezond verstand. Vroeger checkte je ook de rekeningafschriften toch?
Dat wisselt van eens per maand tot meerdere keren per week. In dat laatste geval vaak als ik op MP dingen verkoop.
Ik kijk ca 1x pw naar alle bij en afschrijvingen. Regelmatig dat er iets niet goed is gegaan (een abonnement dubbel afgeschreven, terugstorting van aankoop etc). Verder aantal keer pw dat ik online iets koop of moet overschrijven dus dan zie je automatisch ook je saldo toch
Alleen als ik dingen over moet maken, dat is denk ik 1 keer per week ongeveer. Soms 1 keer per twee weken.