Februari/ Maart/ April 2022 MMM mama’s

Discussie in 'Zwangerschap clubs' gestart door Palmpje, 18 jul 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Zaza258

    Zaza258 Bekend lid

    4 jun 2016
    604
    184
    43
    NULL
    NULL
    Jippie, Do! Verlof!
    Ook lekker zo voor de kerst, echt een tijd om te cocoonen :)
    Misschien maakt het kleintje nog een eindsprintje qua grootte als je wat meer rust krijgt.
     
    JosjeM vindt dit leuk.
  2. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    daar ben ik ook wel benieuwd naar. Maar nu is het iig gewoon goed. Qua bevalling niet erg, een wat minder grote baby :rolleyes:
     
    Zaza258 en JosjeM vinden dit leuk.
  3. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.888
    9.664
    113
    Vrouw
    Haha, zeker niet. En het scheelt dat de weg al gemaakt is!

    Bij mijn dochtertje was de weg nog niet gemaakt en ik kreeg haar het bochtje niet om, heel frustrerend. Zij zat op p20. Er is toen ook ingegrepen ivm foetale nood, maar voor nu ga ik er vanuit dat het me deze keer wel lukt! Met 28 weken zat hij op p18, dus benieuwd of hij met 32 weken nog op datzelfde lijntje zit of een groeispurt maakt.
     
    Zaza258 en Do1981 vinden dit leuk.
  4. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.888
    9.664
    113
    Vrouw
    Zaza258 vindt dit leuk.
  5. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    zoon was uiteindelijk 3800 gram. Geen idee meer van percentiel. Is toen ook nooit zo benadrukt.
    Bevalling was wel erg heftig. Alle toeters en bellen gingen af en halve afdeling stond in/net buiten kamer incl kinderartsen etc.
    Ik had het zelf al opgegeven en deed niks meer. Lag daar gewoon apathisch in dat bed.
    Achteraf bleek dat de electrode los was gegaan :eek:o_O waardoor ze dachten dat er geen activiteit meer was, maar dat kwam dus doordat het los zat.
    De gyn wist mij ervan te overtuigen dat we nog 3x gingen persen en anders werd het een keizersnede. Ik wist al dat ik dan onder volledige narcose zou moeten. Het kon me allemaal niks meer schelen.
    Maar toch nog 3x gedaan. En 3e schoot vaccuum los :confused:. Maar 4e keer was hij eruit.
    De gyn en het team waren ook best emotioneel, het was best heftig. Verloskundige die met volle gewicht op mijn buik heeft lopen drukken. Hij moest eruit. Heb daar ook flink pijnlijke ribben lang van gehad.
    En was apgar gewoon helemaal top. Maar gevoel wat bij mij overheerste was dat het gelukt was op natuurlijke wijze en hij gezond was. Ik was letterlijk en figuurlijk helemaal naar de klote. Knip is wel netjes geheeld overigens en heb ik qua zetten en hechten niks van gevoeld. Niet eens door dat ze knip hadden gezet.

    ik ben heel benieuwd hoe het nu zal gaan. Ben er nog niet echt mee bezig met de bevalling, maar wat nu overheerst is ‘het maakt me niet uit, als baby er maar gezond uit is’
     
  6. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.888
    9.664
    113
    Vrouw
    Ik heb even gekeken, het was zelfs p12.
    https://www.perined.nl/geboortegewichtcurven
    Op deze website kun je de standaard curven van p3, p5, p10, p50, p90, p95 en p97 bekijken per geslacht. En als je iets verder doorscrolt, alle percentielen van zowel jongens als meisjes.

    Vreselijk is dat he, al die toeters en bellen.. gelukkig was hij verder gezond en zijn apgar score goed! Maar je schrikt je een ongeluk. Dus deze keer gaan we voor een bevalling zonder toeters en bellen! En inderdaad, als de baby maar gezond is.

    Voor ons was het helaas anders, dochtertje ademde niet zelfstandig, heb haar denk ik een paar seconden op mijn borst gehad toen ze weggehaald werd en met de kinderarts en verpleegkundigen meeging. Lag ik daar ineens alleen op de kamer, want man was mee met de arts en dochtertje. Voelde me zo machteloos en eenzaam. Heb denk ik wel 20 minuten daar alleen gelegen, zonder dat iemand me kon vertellen wat er aan de hand was en hoe het ging. Uiteindelijk heeft mijn dochtertje 24 uur aan de beademing op de NICU gelegen, nog een paar dagen aan de monitor met een sonde en suiker infuus. Gelukkig ging het na 4 dagen weer beter en mochten we naar huis.
     
  7. Zaza258

    Zaza258 Bekend lid

    4 jun 2016
    604
    184
    43
    NULL
    NULL
    @Do1981 en @JosjeM
    Jeetje, wat een heftige bevallingsverhalen zeg! Maar misschien goed zoals je erin staat Do door je niet te druk te majen. Want hoe het ook verloopt, het einddoel is duidelijk en in zicht: een gezond meisje.

    Zelf heb ik ook niks tegen een kindje dat een beetje onder de curve zit, maar ja, ook dat kunnen pittige bevallingen zijn. Niks over te zeggen helaas.

    Hier alles goed. Nog totaal niet bezig met de bevalling. Ben nu 27 weken en tel wel voorzichtig af naar mijn verlof: nog 6 weken minus de kerstvakantie.
    Ergens vliegt die zwangerschap voorbij en ben ik er niet zo mee bezig als tijdens de eerste zwangerschap, anderzijds kan ik wel volledig in de stress schieten als ik het kleintje eventjes niet voel. Ik heb al geaccepteerd dat de zwangerschap geen roze wolk is (mentaal dan, want fysiek gaat het prima, al is het wel zwaarder dan de eerste keer) en ook niet meer wordt. Dus ik kijk ook uit naar mijn einddoel: een gezond kindje!
     
  8. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    @Zaza258 heel herkenbaar. Ik heb me daar ook al vanaf het begin bij neergelegd. Nu alle fysieke ongemakken steeds groter worden verbaasd dat me ook niet ofzo, haha. Ik onderga het allemaal.
    En net ook weer even dat gevoel ‘wanneer voelde ik haar nu voor het laatst’. Maar zit nu op de bank en ze maakt zich erg aanwezig, haha.

    @JosjeM leuke link! Zoon zat iets boven gemiddeld voor een jongen en deze dus iets onder gemiddeld (nu dan). Ach, ik maak me daar niet echt druk over zolang ze lekker op eigen lijn groeit. Misschien komt er nog een inhaal slag. En het is ook geen exacte wetenschap.

    heftige periode voor jullie ook wel zo na de bevalling. Is duidelijk waar het door kwam?

    het suffe bij mijn bevalling is dat ik eigenlijk niet echt geschrokken was. Bij mij ging het allemaal langs me heen. Niets kwam meer binnen. Volledig weg was ik wel. Ook door morfine ivm uitputting

    voor mijn man was dat anders. Die kreeg alles veel meer mee. Ook de knip bijv (bloed scheen eruit te spuiten, flink onder de bloedverdunners) en stond recht tegenover de plek waar achter het gordijn het team met kinderarts etc klaar stond. Ik kreeg later nog wel mee na de geboorte dat de gyn zei dat ze konden gaan.

    voor mij was het vooral achteraf allemaal heftig. Maar direct overheerste het ‘i did it’ gevoel heel sterk. Later voor man van de gyn nog wel complimenten gekregen bij het nagesprek. Dat hij zo koel bleef en me zo goed steunde en coachte.

    als ik dit zo allemaal opschrijf is het deels ook wel emotioneel. Ik heb het er ook niet zo vaak meer over eigenlijk. Ik ben heel benieuwd hoe het nu zal gaan. Zie er niet tegenop ofzo, ben vooral wel benieuwd. Maar misschien is dat over een paar weken anders, haha
     
  9. Freesias

    Freesias Bekend lid

    14 jan 2021
    511
    376
    63
    Vrouw
    Ik kreeg geen meldingen meer

    @JosjeM donderdag moet ik weer.

    vet dom maar bij mij willen ze niet zeggen welke p hij heeft of dat het boven of onder gemiddeld is alleen dat het goed groeit. Dus hier werkelijk geen flauw idee hoe groot of klein.

    @Do1981 geniet van je verlof

    @Zaza258 hier een week minder gevoeld en nu trapt hij zo hard dat het pijn doet. En toch geniet je daar dan van onder het mom het leeft nog.
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  10. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    bij mij benadrukken ze dat ook niet hoor, die p. Het was dat ik het zag staan op de monitor. Ze heeft het niet genoemd. Zang het redelijk binnen normaal waarden zit is dat ook wel goed denk ik.

    en minder beweging voelen is zo irritant. Baby draait hier nog en ligt nog in stuit, voel haar af en toe echt op blaas trappen (au) en af en toe trapt ze meer aan zijkant, maar dat voelt zo minder en anders. Dan ben ik blij als ik na een paar uur of halve dag weer zo’n knal voel. Laatst 1 dag niet van die harde trappen, toen toch voor extra controle geweest en bleek dus deze gekke zijwaartse ligging. Baby was vrolijk aan het bewegen en trappen op de echo, ik voelde niks.

    En straks komt ook weer die fase van minder beweging in laatste weken, omdat ze minder ruimte hebben. Dat is ook wel lastige fase
     
  11. Freesias

    Freesias Bekend lid

    14 jan 2021
    511
    376
    63
    Vrouw
    ik zag wel op de monitor staan het aantal weken plus dagen dat de baby zou moeten zijn volgens de metingen en dat kwam wel overeen idd sommige paar dagen achter andere gelijk
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  12. Appeltaartmetslagroom

    29 jan 2020
    196
    248
    43
    Vrouw
    He dames, hier ook geen meldingen meer dus loop achter ;)

    Het is echt altijd ff spannend he als je de baby minder voelt. Ik heb er iig echt stress van gehad en ben ook al een keer in t weekend in t ziekenhuis geweest omdat ik serieus nix meer voelde. Meneer bleek gewoon zo gedraaid te zijn achter de placenta (die ligt voor) dat ik ook nix kon voelen, maar er was gelukkig nix aan de hand.

    Hier is mn verlof ook ingegaan en dat is fijn. Had het er aan toe merkte ik. Ook fysiek wel ,maar ook mentaal. Fijn cocoonen in huis. En we hadden vorige week wat extra ziekenhuisbezoekjes en daar ook alle rust en ruimte voor wat prettig was.

    Onze baby ligt in stuit en ze hebben geprobeerd om hem te draaien, maar dat lukte niet meer omdat hij al ingedaald lag in mn bekken en er niet zoveel vruchtwater meer is. Dat was wel even een domper, want in combinatie met alles is besloten tot een geplande keizersnede. Het is oke, maar ik moest wel ff schakelen want ik had n heel ander plan. Maar goed, dit is t beste voor beide en we gaan er voor.
     
  13. Jojo2021

    Jojo2021 Actief lid

    12 jul 2021
    402
    295
    63
    Vrouw
    ]Zwanger/uitgerekende datum

    7 januari
    ♡ Appeltaartmetslagroom - 38 jaar - 1e kindje

    8 februari

    Do1981 - 39 jaar - 2e kindje

    16 februari
    ♡ JosjeM - 29 jaar - 2e kindje

    25 februari
    ♡ AKeizer - 35 jaar - 2e kindje

    7 maart

    ♡ Freesias - 35 jaar - 1e kindje

    10 maart
    ♡ Zaza258 - 37 jaar - 2e kindje

    23 maart

    ♡ LenaMill - 35 jaar - 2e kindje

    27 maart
    ♡ Palmpje - 35 jaar - 3e kindje

    2 april
    ♡ nizzie86 - 35 jaar - 2e kindje

    21 april
    jojo2021 - 33 jaar - 2e kindje

    ★ Betsies

    Afspraken/echo’s

    21 december
    Jojo2021- afspraak gynaecoloog
    22 december
    JosjeM - 32 weken GUO
    23 december
    Jojo2021- controle vk/cp
    29 december
    JosjeM - controle vk
    20 januari
    Jojo2021 - controle vk/cp
    27 januari
    Jojo2021 - 28 weken groei echo
     
  14. Jojo2021

    Jojo2021 Actief lid

    12 jul 2021
    402
    295
    63
    Vrouw
    Vandaag extra controle ivm de bloeddruk. Bovendruk zat weer op het randje (140), onderdruk is wel steeds goed (80-85) dus nu voor de zekerheid dinsdag even bij de gynaecoloog langs.
    Hartje geluisterd en groei van buik was gelukkig allemaal goed.
    Afspraak gemaakt voor de 28 weken:) echo. Nu ik door de 1e helft heen ben gaat het opeens allemaal zo snel vind ik.
    Ik ben in januari een weekje vrij en dan gaan we lekker aan de slag in de babykamer. Bij onze dochter was die met 24 weken al klaar. Dat gaan we nu niet redden maar heb al wel wat ideeën opgedaan en alvast gekocht qua decoratie.
     
    Do1981, JosjeM en Palmpje vinden dit leuk.
  15. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.888
    9.664
    113
    Vrouw
    Fijn dat je weer goedgekeurd bent en goed dat je ook nog even langs de gyn moet. Liever een extra check.

    Toch weer de leuke vooruitzichten om bezig te gaan met het kamertje!
     
  16. Appeltaartmetslagroom

    29 jan 2020
    196
    248
    43
    Vrouw
    Zwanger/uitgerekende datum

    7 januari
    ♡ Appeltaartmetslagroom - 38 jaar - 1e kindje

    8 februari

    Do1981 - 39 jaar - 2e kindje

    16 februari
    ♡ JosjeM - 29 jaar - 2e kindje

    25 februari
    ♡ AKeizer - 35 jaar - 2e kindje

    7 maart

    ♡ Freesias - 35 jaar - 1e kindje

    10 maart
    ♡ Zaza258 - 37 jaar - 2e kindje

    23 maart

    ♡ LenaMill - 35 jaar - 2e kindje

    27 maart
    ♡ Palmpje - 35 jaar - 3e kindje

    2 april
    ♡ nizzie86 - 35 jaar - 2e kindje

    21 april
    jojo2021 - 33 jaar - 2e kindje

    ★ Betsies

    Afspraken/echo’s

    21 december
    Jojo2021- afspraak gynaecoloog
    22 december
    JosjeM - 32 weken GUO
    23 december
    Jojo2021- controle vk/cp
    24 december
    Appeltaartmetslagroom controle gyneacoloog
    29 december
    JosjeM - controle vk
    20 januari
    Jojo2021 - controle vk/cp
    27 januari
    Jojo2021 - 28 weken groei echo
     
  17. Appeltaartmetslagroom

    29 jan 2020
    196
    248
    43
    Vrouw
    @Jojo2021 wat n goede berichten! Fijn dat je dan naar t ziekenhuis wordt gestuurd, gewoon voor de zekerheid. Heb dat ook gehad nav bloeddruk, even aan de ctg en een echo, bloed\urine onderzoek gehad en na n paar uur was ik weer thuis (had ik ff niet opgerekend dat het oz lang kon duren haha) Leuk om met de babykamer aan de slag te kunnen. Ineens gaat t snel he qua zwangerschap en gevoel.
     
    Freesias, Jojo2021 en JosjeM vinden dit leuk.
  18. Jojo2021

    Jojo2021 Actief lid

    12 jul 2021
    402
    295
    63
    Vrouw
    Vandaag weer controle gehad in het ziekenhuis. Bloeddruk is nu zo goed dat ik ipv 3 maal daags naar 2 maal daags medicatie mag gaan. En over 2 weken weer controle. Hartje geluisterd. Alles weer goed met het kindje.

    Morgenochtend nog werken en dan lekker vakantie. Het" romantische" tripje naar de ikea om spullen voor de babykamer te halen vervalt nu, online en afhalen dan maar. Kunnen we een mooi begin maken aan de babykamer.

    Ik zal het lijstje weer even updaten. Heb nu weer de 10 ritten kaart bij het ziekenhuis. :roflmao:

    Voor iedereen alvast een fijne oud en nieuw. En dat er maar veel mooie en gezonde baby's geboren mogen worden. :thumup:
     
    Zaza258, Do1981, Palmpje en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  19. Jojo2021

    Jojo2021 Actief lid

    12 jul 2021
    402
    295
    63
    Vrouw
    ]Zwanger/uitgerekende datum

    7 januari
    ♡ Appeltaartmetslagroom - 38 jaar - 1e kindje

    8 februari

    Do1981 - 39 jaar - 2e kindje

    16 februari
    ♡ JosjeM - 29 jaar - 2e kindje

    25 februari
    ♡ AKeizer - 35 jaar - 2e kindje

    7 maart

    ♡ Freesias - 35 jaar - 1e kindje

    10 maart
    ♡ Zaza258 - 37 jaar - 2e kindje

    23 maart

    ♡ LenaMill - 35 jaar - 2e kindje

    27 maart
    ♡ Palmpje - 35 jaar - 3e kindje

    2 april
    ♡ nizzie86 - 35 jaar - 2e kindje

    21 april
    jojo2021 - 33 jaar - 2e kindje

    ★ Betsies

    Afspraken/echo’s

    13 januari
    Jojo2021 - controle ziekenhuis en glucosetest
    27 januari
    Jojo2021 - 28 weken groei echo + controle ziekenhuis
    10 februari
    Jojo2021- controle ziekenhuis
    25 februari
    Jojo2021- 32 weken groei echo +controle ziekenhuis
     
  20. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.888
    9.664
    113
    Vrouw
    Wat goed om te horen!

    Wat staat er allemaal op het lijstje van de Ikea voor de babykamer? Altijd leuk om mee bezig te zijn!

    Ik ga de lijst ook even updaten en zal ook een update plaatsen, volgens mij had ik dat nog niet gedaan. Maarrr iets met zwangerschapsdementie:rolleyes:
     

Deel Deze Pagina