Mag school testen zonder toestemming van ouders

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Somita, 13 dec 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    Ik zou woest zijn.
     
    Biny vindt dit leuk.
  2. Somita

    Somita Fanatiek lid

    22 sep 2020
    1.473
    838
    113
    Dat was ik ook dat ik het van een andere moeder hoorde.
    Haar dochter vertelde her.
    Hij is nog gewoon midden in de klas getest ook.
    Zelf heeft hij er echt geen moeite mee,maar ik heb er gewoon echt moeite me dat school dit gedaan heeft zonder te overleggen.

    Welk kind is de volgende en als de jongere kids ja zeggen testen ze dan ook zonder toestemming.
     
  3. tasje

    tasje Actief lid

    20 mei 2014
    467
    187
    43
    Nee, dat mag niet. Er moet daarvoor een medicijnprotocol getekend worden (en ook daar staat in beschreven welke handeling/medicijn er toegediend mag worden).
     
    Syane vindt dit leuk.
  4. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.139
    8.870
    113
    Dit zou voor mij een principe kwestie zijn. :|
     
  5. MissXray

    MissXray Niet meer actief

    Dit zou school hier echt nooit doen en ik zou het ook niet accepteren.

    Is hij getest of heeft hij het zelf gedaan?
     
  6. baby2011

    baby2011 Fanatiek lid

    15 aug 2010
    1.884
    396
    83
    Testen opzich zou ik niet eens boos over zijn.......vind ik het goed zo nee. Hij had prima thuis kunnen testen.

    Maaaaaaaaar

    Midden in de klas dan zou ik echt woest zijn en morgen bij de detectie staan.
     
  7. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.471
    8.619
    113
    Vrouw
    Wauw, hier valt mijn mond letterlijk van open…. dit is echt niet oke! En ik zou hier ook zeker werk van maken.
     
  8. GroeneBomen

    GroeneBomen VIP lid

    7 mei 2019
    23.655
    27.304
    113
    Vrouw
    Even een belletje plegen is zo gedaan! Wat slecht zeg. Nee hier zou ik ook niet blij van worden
     
  9. Catou

    Catou Fanatiek lid

    11 okt 2013
    3.683
    1.860
    113
    Ik zou het laten afhangen hoe mijn kind zich erbij voelde, dat vind ik belangrijk.
    Voelde hij zich onder druk gezet of ging het zonder druk en voelde hij zich er prima bij.
     
  10. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.204
    16.540
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dit hadden ze gewoon moeten overleggen.
    Mijn collega moest vorige week een half uur heen en weer rijden om haar zoon op school te komen testen omdat hij 1 keer zijn neus had opgehaald.
    Ze durfden het niet zelf te doen vertelden ze ;)
     
    owly vindt dit leuk.
  11. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Ik kan me ook niet voorstellen dat de school het zomaar doet zonder de ouders, al vind ik de term medische handeling niet bij een test passen. Kind neemt geen medicijnen in.
    Koorts meten is ook geen medische handeling.
    Maar in een context dat een tiener zelf een zelftest afneemt op school (weet niet hoe dat hier gegaan is) vind ik de situatie niet raar. Kinderen van deze leeftijd krijgen testen uitgedeeld op school. Als ze zelf beslissen om zich te testen (dus niet door iemand anders), waarom niet?
     
  12. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.965
    15.006
    113
    Bij ons op school en BSO is dat ook. Er mag nog geen paracetamol in gedaan worden zonder expliciete toestemming. Voor de puf van mn dochter (mocht het zo zijn dat die nodig is) heb ik een hele instructie moeten schrijven en voordoen.

    Niet dat ze een astma puffer met voorzetkamer niet kennen of dat mn dochter t niet haarfijn uit kan leggen hoor, maar t moet.

    Testen zonder toestemming van ouders/verzorgers mag formeel echt niet.
     
    Spectre vindt dit leuk.
  13. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.085
    12.043
    113
    Ik zou in dat geval aan je kind niet laten merken, anders voelt het voor hem alsof hij iets verkeerd heeft gedaan. Maar ik zou zeker de school bellen. Midden in de klas, het moet niet gekker worden.
     
  14. Lisa280887

    Lisa280887 VIP lid

    13 jan 2019
    5.072
    5.826
    113
    Vrouw
    Precies dit. Voor elke poep en scheet moeten we dit protocol laten invullen. Dus ook zeker voor zoiets! Maar heel eerlijk? Ik merk bij ons team een hoop onwetendheid tov dit protocol. Daar is echt winst te behalen. Maar onze directie stuurt regelmatig dat wij niet op school gaan testen/vaccineren. (Er waren ouders die dachten dat leerkrachten gingen vaccineren)

    Ts: Ik denk eerlijk gezegd dat deze leerkracht gehandeld heeft zonder erbij na te denken dat dit niet zomaar mag. Wist hij/zij wel dat dit niet mag?

    Ik begrijp dat dit heel naar is voor jullie als ouders, maar als de leerkracht dit niet wist is het een menselijke fout. Waar mensen werken worden fouten gemaakt. Dan zou ik eerder ook het gesprek aangaan met directie die betere voorlichting moet geven aan de medewerkers.

    Kind zelf ging akkoord. Ik ga er vanuit dat de leerkracht vanuit een goede bedoeling gehandeld heeft.
     
    Neuzeke en femkes vinden dit leuk.
  15. Somita

    Somita Fanatiek lid

    22 sep 2020
    1.473
    838
    113

    Daarom deze vraag ook en ik heb niet meteen gehandeld en een boze mail gestuurd, omdat ik de juf die deze beslissing genomen heeft ken en het echt een lieverd is.

    Mijn eerste reactie was echt dat ik heel erg boos was en releurgesteld.
    En heb de afgelopen tijd geleerd om in die emotie niet te handelen.

    De onderwijsassistent die getest heeft, heeft het in overleg gedaan en wist waarschijnlijk inderdaad niet dat dit de bedoeling was.
    Ken haar verdee ook niet echt want ze is dit schooljaar begonnen bij ons op school.

    II heb na lang nadenken besloten dat ik eerst het gesprek aanga met de onderwijsassistent en helaas is de juf ee vrijdag pas weer.
    Wel wil ik een mail sturen na de directeur zonder naam van mijn kind te niemen en de leerkracht (al hebben we helaas maar 4 leerkrachten op school, dus helemaal de leerkrachten anoniem houden gaat niet).
    Meer om wat jij zegt hem er op te attenderen dat het goed is om te weten dat niet iedereen op de hoogte is van hoe het in zijn werk gaat.

    Nu was het mijn kind die heel goed zelf een beslissing kan nemen en daar ben ik ook niet teleurgesteld in, maar meer omdat ze vandaag mijn jongste ventje heeft en die standaard verkouden is op school en wie weet wat er dan gebeurd.
    Hij is 7 en is niet makkelijk te testen.
    En ik weet dat er ouders zijn die absoluut niet willen dat hun kind getest word en dan? Dan kan het weleens hogerop gespeeld gaan worden en dat gun ik de juffen ook niet.
     
  16. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Nou, bij ons op de middelbare school is dit wel degelijk aan de ouders gevraagd. Je kon vooraf aangeven of je hiervoor toestemming geeft of niet.
    Tussen 12 en 16 is trouwens toestemming van kinderen én ouders nodig voor medische handelingen.
     
  17. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.020
    5.230
    113
    Het mag officieel niet. Maar wat bereik je ermee om boos te worden of dreigende mails te sturen? Daar zal jij (en wellicht kind) op worden aangekeken. En scholen hebben met al die continu veranderende regels en zeer vervelende ouders al genoeg op hun bord.

    Wat had moeten gebeuren is dat ze jullie even hadden moeten bellen om te overleggen. Pietje lijkt wat verkouden. Morgen wij of mag hij zelf een test doen? Of kom je hem halen?

    Want dat is de andere kant. Ik ken helaas scholen waar ze dus absoluut niets doen en kinderen worden daar zo retour naar huis gezonden. Of je kunt zelf halsoverkop van het werk komen. Dan heb ik toch liever dat ze proberen op school op te lossen. Maar natuurlijk wel in overleg met ouders.
     
  18. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.325
    10.293
    113
    Kreeg je dit verhaal van je zoon te horen of hebben ze het later laten weten?

    Goed dat je niet gelijk reageerde. Ik zou in gesprek gaan en als ze de hakken in het zand zetten zou ik het bestuur laten weten.

    Leggen ze het uit en is het een fout en geven ze toe dat ze het anders hadden moeten doen zou ik her zo laten. :)
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  19. Liliane92

    Liliane92 Fanatiek lid

    7 sep 2020
    2.083
    3.164
    113
    Vrouw
    Ik zou hier zeker een punt van maken en ik zou ze zeker laten weten dat ze de regels overtreden. Het mag niet en blijkbaar weet deze school niet binnen welke grenzen ze wat wel en wat niet mogen doen. Vind dat wel een kwalijke zaak. Midden in de klas testen vind ik verbijsterend. Wat een gebrek aan inlevingsvermogen.
     
  20. Shay25

    Shay25 Fanatiek lid

    16 okt 2018
    2.812
    2.501
    113
    Vrouw
    Waarom ga je een email sturen zonder de naam van je kind, terwijl ze weten aan het emailadres welke ouder het is?
    Waarom niet gewoon open communicatie? Wat zijn hun beweegredenen geweest om dit te doen en ook te doen midden in de klas?
    Ik denk dat je dan prettiger met elkaar kan praten en ook zonder emoties.
     
    Suzy85, MamaChantal en evaleana vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina