Je zou deze vraag eens kunnen stellen op Facebook in een borstvoedingsgroep. Of evt een lactatiekundige mailen.
Dit dacht ik dus ook…. Dat een gastouder wel degelijk open mag, maar dat er wél dringend verzocht wordt er geen gebruik van te maken. Kan online zo gauw niet vinden waar ik dat gelezen heb.
Hoe fijn het ook is voor ouders snap ik niet dat kdv open mag blijven? Dit zorgt toch net zo goed voor besmettingen? Ik vraag me ook af of het klopt want er werd gezegd scholen dicht vanaf groep 1. Kdv valt toch niet onder school maar kinderopvang of is er specifiek gezegd dat ze open blijven? Dat het op de site vd rijksoverheid staat zegt niet zoveel dat wordt nog weleens gecorrigeerd. Fijn dat buitensport door mag gaan maar wel weer balen voor iedereen die op gym, turnen, judo etc zit
Ik snap de logica van ‘het vaccin herkent de omikron variant niet dus we doen versnelde boosters voor iedereen’ niet. iemand die het kan uitleggen?
Klopt. het was voor hun een advies om alleen noodopvang te bieden maar in overleg met de ouders mochten ze ook "gewone " opvang bieden. Dat was hun eigen beslissing.
Er is expliciet gezegd dat de scholen vanaf groep 1 zullen sluiten, net als de buitenschoolse opvang. Kinderopvang 0-4 jaar is helemaal niet genoemd. Op de site staat het in wel in de bijgewerkte rijtje, dus ik ga ervan uit dat het klopt en ze gewoon open mogen blijven.
Maar dat snap ik niet, waarom heeft de overheid dan niets over gastouders te zeggen? Waarom mogen ze kdv’en dwingen te sluiten (muv noodopvang) maar gastouders niet? Een gastouder vangt natuurlijk op in de thuissituatie, maar is toch gewoon een “erkende opvanglocatie”, om het zo maar even te noemen.
nope. dat was voor gastouders een advies. ze mochten zelf beslissen om gewoon opvang te geven of alleen voor cruciaal.
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/onderwijs-en-kinderopvang/corona-en-kinderopvang
Dat is precies de reactie van 1 vd virologen in BE: “Snap niets van die extreme maatregelen in NL. Gaan ze dit dan voor elke nieuwe variant doen??”
Ja dat stond dus destijds ook over zwemlessen en is later aangepast. Past toch niet bij NL gaat op slot?
ik zou het niet weten. Nu zou het kdv van 0-4 jaar open mogen maar ook de gastouder opvang van leeftijd tm groep 8. en de scholen en BSO moesten dicht.... ik weet niet wat het verschil is tussen gastouder die kinderen tm leeftijd groep 8 opvangen en een BSO die hetzelfde biedt..
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/onderwijs-en-kinderopvang/corona-en-kinderopvang
https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/nieuws/2021/12/18/verspreiding-omikron-vertragen-nederland-in-lockdown
Check Rijksoverheid: https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/vervoer/rijexamens-en-rijlessen
View attachment 709696 Dit staat op de site van de Rijksoverheid. rijscholen staan bij de uitzonderingen.