Nou dat denk ik ook dan. Hier worden er echt wel leuke dingen georganiseerd, voorlees middagen, doe dingen. Kinderboekenweek is het helemaal feest. Daarbij in het tempo waarin mijn kind boeken verslindt, dat is niet aan te kopen hier. Plus ze vind het geweldig om boeken te zoeken.
Beetje apart, eerst schrijf je een stuk waarin je bezoek om te shoppen in Duitsland als het ware promoot omdat daar alles gewoon alles open is. Dan word je erop gewezen door mij dat dit niet de bedoeling is van een lockdown en geef je aan dat je puber suïcidaal en depressief is, zonder dat je professionele hulp hebt want de schoolarts vindt vaccineren belangrijker? Die snap ik ook niet.. Als ik aangeef dat dit een excuus is, noem je mij dom. En nu geef je aan dat je niet de enige bent… dus omdat de overbuurvrouw gaat, mag jij ook. De logica is mij totaal zoek in jouw verhaal, misschien ook omdat je het allemaal niet meer weet en er het beste van probeert te maken. Als jouw zoon/ dochter serieus suïcidaal is dan moet er onmiddellijk professionele hulp komen voordat er een crisis situatie ontstaat, ik wens je oprecht sterkte met deze situatie.
haha je noemt dat je naar jezelf moet kijken terwijl je een voorbeeld geeft van een ANDER die naar Oostenrijk op vakantie gaat.
Ik zie het verschil ook niet goed. Beiden zouden beter de drukte vermijden. Als ik naar mijzelf kijk... Afgelopen weekend was mijn moeder hier voor de verjaardag van zoon. We hadden dus een feestje met 1 persoon bezoek. Zij was met de trein omdat ze zo ver niet durft te rijden. Vanwege de lockdown heb ik zondag besloten haar naar huis te brengen ipv nog eens trein. 2,5 uur reistijd enkele reis. Geen haar op mijn hoofd wat eraan denkt nog even een kerstmarktje te doen of op vakantie te gaan (nouja... een huisje in de middle of nowhere en dan zelf eten meenemen etc. Dat lijkt me wel wat. )
Ik promoot helemaal niets, ik zeg alleen dat ik ben geweest en daar schaam ik me niet voor. En dat de Duitsers die ik sprak de Nederlandse maatregelen belachelijk vinden. Jij haslt er allemaal morele aspecten bij. En over professionele hulp: droom lekker verder, die acute crisis is er al ruim een jaar maar nee er is geen hulp beschikbaar, is er gewoon niet. En ja, de schoolarts werkt bij de ggd en alle afspraken daar zijn stopgezet de komende 5 weken omdat ze allemaal moeten gaan vaccineren. Zo gaat dat in de zorg. Dus praat nog maar even lekker verder over dingen en situaties waar je niets van af weet, en vul vooral alles voor een ander in.
Bijzonder, hier een grafiek over de besmettingen in Zuid-Afrika, dat lijkt alweer over de piek heen te zijn. Ze hebben daar amper maatregelen. Wel 2 meter afstand, mondkapjes, avondklok van 00.00 tot 04.00. Verder is alles open.
Dat hoeft je mij echt niet te vertellen. Zo bazig zeg.. leef en laat leven? Gaat jou toch niks aan. En volgens mij promoot ze helemaal niks.. en heb je al eens gedacht aan mentale problemen? Goed voor jezelf zorgen en ja soms betekend dat wellicht de grens opzoeken. Dat je je irriteert is jouw probleem daar kan een ander niks mee
Kan iemand mij uitleggen wat het verschil is tussen op vakantie gaan ( skiën, vliegvakantie, huisje huren etc) met een dagje kerstmarkt? Bij beiden hang je de toerist uit op een moment dat wellicht niet heel handig is maar wel gewoon is toegestaan? de zoo in Antwerpen staat bij ons ook op het lijstje. Wellicht dat we daar gewoon heen gaan na de de feestdagen. We zien dan wel wat de situatie is.
Wat bedoel je? Zo is het toch ook, een ander gaat gewoon met vakantie en zij gaat naar een kerstmarkt. Het kan mij werkelijk niet interesseren wat een ander doet. Of ik het nodig vind is een ander verhaal. Maar het valt mij wel op dat mensen zo snel benoemen wat een ander fout doet, omdat ze anders handelen dan jij (niet jij persoonlijk). De grenzen zijn gewoon open, men gaat en staat waar ze willen en daarbij doen ze volgens de regels niets verkeerd.
Even buiten alle andere zaken, ik herken dit wel en het is ontzettend moeilijk momenteel. Zeker als je je kind ziet afglijden. Heel veel sterkte
Ik zie daar een beetje verschil in. Een vakantie is een langere tijd dan een bezoekje aan de dierentuin of de kerstmarkt. Misschien dat je daardoor meer risico loopt. Maar als je op een verstandige manier het doet lijkt mij het geen groot probleem. Wij zijn afgelopen zomer naar de dierentuin bij Mechelen geweest. Wij vonden dat een erg leuke dierentuin. Voor de kinderen ook leuk en uitdagend met tussendoor paadjes, klim mogelijkheden en een hooh uitkijkpunt waar je naartoe klimt door een touwen parcours.
Ze doet volgens de letter van de wet niks verkeerd, maar het is natuurlijk niet volgens de bedoeling. Dat is natuurlijk het lastige bij deze situatie, als iedereen zich beter aan de intenties zou houden zou het wel degelijk besmettingen en daarmee uiteindelijk opnames schelen. Maar iedereen vindt zijn eigen redenen om de ruimte te nemen, begrijpelijk, belangrijker dat het grote plaatje.
Ik ga straks met de jongste even naar de bieb. Er liggen boeken die terug moeten en ze is gek op lezen