Ben je ook op wintersport geweest in Zweden? Welk gebied kan je aanradend? Dat het duur zal worden had ik al een beetje rekening mee gehouden, maar we zijn al twee jaar niet op wintersport geweest door Corona, dus we hebben ook veel bespaard
Wij hebben geskied in Kungsberget. Klein gebiedje maar heel sfeervol. De prijzen voor overnachten en eten liggen echt wel op 150% van Oostenrijk en alcohol is gewoon mega duur. € 12 voor een glas wijn in horeca is normaal.
Ik drink geen alcohol dus dat scheelt en meestal zijn we te moe na zo’n dag om echt uitgebreid uit eten te gaan laat staan apres skiën. Maar eigenlijk is geld geen issue, alleen dat klinkt zo arrogant
Apres ski hebben de Zweden ook niet zoals Oostenrijk. En persoonlijk vind ik het het geld ook waard hoor. Het eten is echt vele malen lekkerder dan die gefrituurde Oostenrijkse rommel. Als je de centen hebt lekker doen want het is er super fijn!
Laatste dagje helaas alweer. Wel fantastisch weer vandaag. De jongste is er klaar mee dus ik zit lekker met hem in de zon.
Weet iemand hoe het met het volgende zit: Man heeft corona gehad, hoefde daarna maar 1 vaccinatie. Heeft nu zijn booster, maar Oostenrijk geeft aan dat je 3 vaccinaties moet hebben, maar man hoefde dat niet ivm dat hij corona heeft gehad.
Dat is voldoende hoor. Ik lees nu dit (update 28 december) voor de mensen die net Corona hebben gehad en dus geen booster mogen halen: u hoeft niet in quarantaine als: U 2 keer bent gevaccineerd (of 1 keer met het Janssen-vaccin), en daarna hersteld van corona. U moet wel bij aankomst in Oostenrijk het herstelbewijs laten zien en een negatieve PCR-test die gerekend vanaf het moment van afname bij aankomst in Oostenrijk niet ouder is dan 48 uur. Het herstelbewijs mag niet ouder zijn dan 180 dagen. Let op: Als u door de recente besmetting nog positief test op corona moet u deze medische verklaring uitprinten, door een arts laten ondertekenen en meenemen. Let op: Deze verklaring kan niet in de Coronacheck-app getoond worden.
Het probleem is dat z'n herstelbewijs niet meer in de app staat, omdat het langer dan 6 maanden geleden is.
Mag ik vragen waar je dit gelezen heb? Wij hadden eind oktober corona, en gaan in februari. Ik twijfel over de booster omdat ik het net gehad heb, dit zou betekenen dat we hem nog niet hoeven te halen. Scheelt weer voor ons. Ik haal de booster wel, maar dacht zelf meer aan mei juni of zo....
https://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/oostenrijk/reizen/reisadvies#anker-coronavirus Ik blijf dit volgen, want ik wil na m’n besmetting van een maand geleden ook nog geen booster halen. Wacht liever op een doorontwikkeld vaccin op nieuwe variant.
Wij zitten in Frankrijk, weinig van Corona te merken Nu is het ook niet heel erg druk. Zelfs vanmiddag nog alleen op de piste gestaan. Maar nergens controles en de mondkapjes hangen veelal op de kin. Zo blijven die aantallen wel oplopen hier... De condities zijn fantastisch al mag de temperatuur wel wat omlaag. Zo te zien gaat dat ook gebeuren de komende dagen.
Voor degene die nog wintersport op de planning hebben staan, in Frankrijk per morgen al wijzigingen qua beleid mondkapjes. Vervolgens 15 januari strenger beleid mbt Pass sanitaire en vanaf 14 februari geldt de 2e prik nog maar 4 maanden. En nogmaals de tip om het wintersport forum in de gaten te houden. Ook in Oostenrijk dreigen blijkbaar per 10 januari weer strengere regels. Nog officieel onbevestigd, maar wel de woorden van hoteliers.
Zal mij niet verbazen als ze na de kerstvakantie in Oostenrijk weer in lockdown gaan om de cijfers te drukken. Kunnen ze in het hoogseizoen weer knallen.
Toch vallen de cijfers daar nog steeds mee. Ze lopen iets op, maar de ziekenhuizen worden steeds leger.
Ik denk ook dat de ziekenhuisopnames pas later gaan volgen. Eerst moeten de besmettingen weer aardig op gaan lopen. En dat gaat natuurlijk gebeuren. Maar wie weet heb ik het helemaal mis, ik hoop het zodat we gewoon in Jan en feb de piste op kunnen.