Als je Corona hebt gehad mag je pas na 3 maanden je booster halen. Dan is een herstelbewijs wel zo handig om te hebben.
Joh, ik mag toch hopen dat als iemand de verantwoordelijkheid neemt om te testen, dat die dan ook de verantwoordelijkheid neemt om thuis te blijven bij een positieve uitslag. Want als je dat toch niet van plan bent, hoef je ook niet te testen, toch? En ja, er zijn altijd stumpers die stomme dingen doen. Maar voor de meeste mensen die zich laten testen, geldt echt wel dat ze daarna gewoon netjes in quarantaine gaan na een positieve uitslag.
Nou, ze willen een herstelbewijs maken maar zijn gevaccineerd. Dan heeft ze het er toch wel over? Ik zou denken dat dan je vaccinatie bewijs gewoon geld?
Je vaccinatie bewijs is straks beperkt geldig. Door je herstelbewijs kun je eventueel het moment waarop je de booster moet halen om verlopen van de QR te voorkomen wat opschuiven. Mocht je dat willen.
Jawel, maar sommige landen eisen tegenwoordig dat je gevaccineerd EN geboosterd bent. Hier in Nederland geld dat (nog) niet.
Nee de gewone vaccinaties zijn vanaf 1 februari maar 9 maanden geldig. Dus veel mensen hebben straks geen qr code meer als ze geen booster halen. En het zijn er best veel denk ik die de booster niet willen.
precies. ml is wel geboosterd, ik niet. En met deze variant zie ik echt geen reden meer om te boosteren. (Ik heb overigens nu de beste booster gehad die er is, namelijk de natuurlijke booster ) https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/onderzoek-eerdere-infectie-beschermt-veel-beter-dan-vaccin~b638bfbd/ en de originele studie https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2021.08.24.21262415v1
Maar, je mag na 7 dagen al uit isolatie als je dan tenminste 24 uur klachtenvrij bent. Dan zou je een halve week nergens naar binnen mogen dus, is ook niet handig toch?
Nee klopt, maar er zijn ook weer een deel mensen die langer dan een week ziek zijn en dus mogelijk besmettelijk. Daarom is denk ik gekozen voor 11 dagen. En ja het is een halve week. Kan net lastig uitkomen zoals topic starter dus heeft.
Dat daar voor een herstelbewijs voor gekozen is, kan ik ook prima snappen. Ik bedoel eigenlijk: stel ze passen de qr code aan dat hij 11 dagen rood wordt bij besmetting, dan zou die van mij dus de afgelopen dagen rood zijn geweest, terwijl ik maandag al uit isolatie mocht. Ik heb overigens pas 2x ergens mijn qr code gebruikt en sowieso niet afgelopen week. Maar stel dat ik afgelopen week iets had gehad waar ik hem nodig had, had ik dat heel irritant gevonden.
Ik denk dat het draagvlak voor quarantaine wel een stuk kleiner is/wordt, nu met omikron en het zusje van omikron hoor. Ik vraag me ook af, even offtopic, ‘moet’ je nog steeds in quarantaine als je in contact geweest bent met een positief persoon? Niet gevaccineerd?
Met booster langer dan een week geleden of in de afgelopen 8 weken Corona gehad hoef je niet in quarantaine, anders wel.
Als ik dus via mn werk hoor dat er achteraf een kindje positief was? Ik ga toch niet elke keer in quarantaine nu de kans steeds groter is geworden? Er komen kinderen met positieve gezinsleden namelijk.
De regels zijn dat iemand zonder booster (of dus korter dan een week geleden) en mensen die niet de afgelopen 8 weken Corona hebben gehad, bij nauw contact met een positief persoon in quarantaine moeten, net als voorheen. Ik kan daar verder weinig aan doen helaas, ik bedenk ze niet, hè? Misschien nu al met je werkgever in gesprek gaan anders (als je gastouder bent ofzo wat lastiger )?
Heb je een essentieel beroep? Dan zou dat misschien kunnen dat het idd niet hoeft, maar buiten dat om geldt dan wel de quarantaineregel op dit moment.