Vraagje quarantaine, wat mag?

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Emm27, Jan 26, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,118
    12,099
    113
    Ik denk iedereen met je, ongeacht goed tegen de maatregelen wordt gekeken, iedereen wil weer dat we zo kunnen leven.
     
    Nikki23 likes this.
  2. Iertje81

    Iertje81 VIP lid

    Dec 31, 2015
    17,953
    33,625
    113
    Vorige week golden er mbt quarantaine natuurlijk nog andere regels. Je kon uit een rijtje bij de quarantaine check wat dingen aanklikken wat de regels dan voor jou zouden zijn. Iemand die ik ken had op het kopje ‘ik ben met iemand in aanraking gekomen die Corona heeft’ (of zoiets) gedrukt. Daar stond bij dat diegene niet in quarantaine hoefde als ze niet langer dan een x-aantal minuten en niet binnen de 1,5 meter was geweest. Zo was het gelezen op de site en het antwoord van de GGD was hetzelfde geweest.
    Ja tuurlijk. Je kunt het ook zo zien als je gezinsleden positief getest zijn. Dat er dan hele andere regels golden, namelijk dat jij ook in quarantaine moest, was maar bijzaak. Want: in de buurt van/huisgenoot besmet, ja dat komt natuurlijk in één geval altijd beter uit voor je wat je dan leest of hoort van de GGD. Als diegene tegen de GGD had gezegd dat het haar huisgenoten waren, tja…
    Het antwoord dat ze nu hoorden was natuurlijk erg fijn :thumup:
     
    olleke likes this.
  3. Baileyy

    Baileyy VIP lid

    Feb 12, 2012
    5,640
    1,444
    113
    Nou precies dit. Doordat de kinderen naar school zijn gegaan zonder klachten. Nu net een bericht van kind nummer 8 dat een positieve zelftest heeft.. Denk echt dat dit komt doordat kinderen uit besmette gezinnen toch naar school gaan. Oudere broer of zus zit niet apart op kamertje dus die contacten blijven gewoon..
    Onze buren zijn nu al 2.5 week verder doordat de q na de ander toch besmet raakt.

    Bij ons nu dus ook besmetting en mijn dochter gaat wel naar school morgen ondanks dat ze niet ging sporten gisteren. Ze heeft geen klachten en ik hoop echt dat ze niemand verder aansteekt zodat ook deze klas zoveel besmettingen krijgt als die van onze oudste.
     
  4. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,108
    14,822
    113
    Female
    Ik snap goed dat je het wel spannend vind hoor.
    Ik denk dat het nu gewoon even rond moet gaan bij de kinderen.
    Ik verwacht eigenlijk dat je een paar lastige weken op school krijgt met heel veel kinderen thuis door corona. Maar zodra het rond is gegaan komt er hoop ik rust. En zullen er weinig kinderen ziek zijn.
     
    Baileyy likes this.
  5. Baileyy

    Baileyy VIP lid

    Feb 12, 2012
    5,640
    1,444
    113
    Wij hebben de oudste thuis met corona. Jongste 2 keer getest en negatief. Mag hij dan morgen wel naar het kdv? Hij is alleen snotterig zoals altijd..
     
  6. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    9,601
    8,724
    113
    Female
    Nee, ze mogen geen klachten hebben. En de test moet smorgens afgenomen zijn.
    beterschap!
     
  7. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,108
    14,822
    113
    Female
    Alleen als hij klachtenvrij is
     
  8. Baileyy

    Baileyy VIP lid

    Feb 12, 2012
    5,640
    1,444
    113
    Dus ook al heeft hij een negatieve zelftest als hij snotterig is, mag hij niet gaan?
     
  9. Adje

    Adje VIP lid

    Aug 21, 2015
    16,280
    25,751
    113
    #89 Adje, Jan 30, 2022
    Last edited: Jan 30, 2022
    Ik zou morgenochtend nogmaals een zelftest doen. En bij negatief wel naar de opvang sturen.

    zo staat het ook bij quarantaine regels voor gezinnen (zie link en foto).
    Er staat dat bij nauw contact en (milde) klachten kind thuis moet blijven en moet testen. Tot testuitslag blijft het kind thuis. Bij een zelftest duurt dat maar een kwartier en bij een pcr natuurlijk wat langer

    Ik zou wel afhankelijk van de klachten eventueel een pcr test doen. Dus bij milde klachten zoals alleen snotterig een zelftest en bij hoesten en benauwdheid een pcr.

    https://www.rijksoverheid.nl/onderwerpen/coronavirus-covid-19/thuisquarantaine/quarantaine-gezinnen-met-kinderen
    006762F3-1123-40B3-B455-5887D56D53D5.png
     
    Mapje likes this.

Share This Page