De laatste 100 dagen van de zwangerschap - deel 7

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Selien, 23 sep 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Freesias

    Freesias Bekend lid

    14 jan 2021
    511
    376
    63
    Vrouw

    Voor geelzucht hebben ze vandaag bloed afgenomen en was goed. Vannacht gaan ze nog een keer testen. Drinken borst vind hij nog erg moeilijk. Ik ben nog niet super mobiel. Dus niet alle houdingen kunnen. Morgenvroeg nog even oefenen met laktatiekundige. Via een cupje drinken lukt wel. Hij is goedgekeurd om naar een streekziekenhuis te mogen.
     
    MAF126, Septembre, Christiana en 3 anderen vinden dit leuk.
  2. Freesias

    Freesias Bekend lid

    14 jan 2021
    511
    376
    63
    Vrouw
    Gefeliciteerd die van mij is op 1-2-22 geboren dus denk net een dagje verschil.

    Heb je nog veel uren kraamzorg dan? Denk ik wel meer tijd voor jou dan zo in het ziekenhuis.
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  3. Natasjee

    Natasjee Fanatiek lid

    13 dec 2013
    3.357
    678
    113
    Vrouw
    Haarlem
    Gefeliciteerd @Freesias! Wat een mooi gewicht zeg! En fijn dat hij maar het streekziekenhuis mag.

    En ook @Do1981 gefeliciteerd! Heerlijk zo snel lekker thuis.

    Genieten allebei! :thumup::)
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  4. XdropjeX

    XdropjeX Fanatiek lid

    16 nov 2011
    1.161
    1.040
    113
    Grrr word echt gek van de voorweeën. Elke avond en vannacht ook om een uur of 3 pff:oops:
     
  5. Jale

    Jale Fanatiek lid

    8 nov 2006
    1.687
    359
    83
    @Do1981 Gefeliciteerd met jullie kleine meid! Geniet ervan!
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  6. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.894
    9.667
    113
    Vrouw
    Hopen dat ze eens een keer echt gaan doorzetten!
     
    XdropjeX vindt dit leuk.
  7. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.383
    28.685
    113
    Voorween zijn echt naar! Bij de eerste totaal geen last van gehad, bij de tweede vanaf 37 weken regelmatig. Ik had toen ook al ontsluiting en een vk die zei ‘nou de 40 weken ga je niet halen hoor!’ Hij is geboren met 40+1 :o:

    Nog heel even!
     
    XdropjeX vindt dit leuk.
  8. Septembre

    Septembre Bekend lid

    19 jan 2021
    973
    1.324
    93
    O, zo vermoeiend hè! Echt de laatste loodjes
     
    XdropjeX vindt dit leuk.
  9. Spoetnik

    Spoetnik Fanatiek lid

    8 jun 2013
    4.365
    4.422
    113
    Vrouw
    Ik lees al een tijd mee dames :thumup::thumup: ik krijg alleen steeds geen meldingen!

    Gefeliciteerd dames met jullie februari babies ❤ hopelijk mogen we snel aanschuiven (voor degene die 37+wk zijn, de rest moet nog even wachten :D).
     
  10. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.894
    9.667
    113
    Vrouw
    Ik ben echt aan het aftakelen. Van de week al door mijn rug gegaan en straks verkeerd opgestaan of mijn been gek neergezet, waardoor ik nu kreupel loop :roflmao: Grandma alert
     
    Krily, Lies1611 en Christiana vinden dit leuk.
  11. Spoetnik

    Spoetnik Fanatiek lid

    8 jun 2013
    4.365
    4.422
    113
    Vrouw
    Ai voorzichtig!
    Was het ook niet zo dat alles rondom het bekkengebied wat weker is?
     
  12. Spoetnik

    Spoetnik Fanatiek lid

    8 jun 2013
    4.365
    4.422
    113
    Vrouw
    Wat zijn jullie technieken om de bevalling 'op te wekken'?
    Ik heb nogal koppige kinderen, die zo lang mogelijk willen blijven zitten. Ik help de natuur graag een beetje straks :D

    Ik loop/fiets al zo veel nog mogelijk is.
    Heb vrouwenmantelthee en frambozenblaadjes thee in huis, maar dat is niet te pruimen... zou het helpen?
     
  13. Jojo2021

    Jojo2021 Actief lid

    12 jul 2021
    402
    295
    63
    Vrouw
    @JosjeM.. Oh nee. Het zit je lichamelijk allemaal niet mee zo. Laat die baby maar snel komen!
    @bijnamama1988. Geen tips. 1e dochter is met 37.3 geboren. Werd ingeleid vanwege afwijkende ctg en ze had het duidelijk niet meer naar haar zin daar binnen. Dus heb nooit tot het einde gelopen.. En verwacht dat deze keer ook niet.


    Vandaag weer controle en een groeiecho gehad. Kindje doet het goed. Mooie regelmatige hartslag passend bij de termijn
    Echo was ook goed. Meisje zwaaide zelfs even naar ons. Alleen was ze bij alles wel aan de grote kant. Tussen de p95 en p97.. Nou maken wij ons er niet zo druk om. Want dat was bij de 1e zwangerschap ook zo en daar kwam een mooie gemiddelde dochter uit. (50 cm en 2980 gram met 37. 3 weken) Heb over 3 weken weer een echo en dan bepalen ze daarna hoe of wat verder. Denkend aan nog een keer een glucosetest.. Eerder inleiden tussen week 37 en 39.
    We zien het allemaal wel. Maak me er niet zo druk om omdat het bij de vorige zwangerschap ook allemaal gezegd was en uiteindelijk niet zo bleek te zijn.
    Bloeddruk en mijn gewicht ook goed.
     
    Spoetnik, MAF126, Irmiee en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  14. Christiana

    Christiana Fanatiek lid

    23 apr 2013
    1.078
    1.176
    113
    Kapster
    Omgeving Eindhoven
    @JosjeM wat vervelend zeg meid. Hopelijk snel betere dagen.

    @XdropjeX voorweeën zijn echt hel vreet stiekem ook veel energie. Hopelijk zetten ze snel door!!
     
  15. Asil

    Asil VIP lid

    14 nov 2018
    10.149
    9.754
    113
    Vrouw
    @Do1981 en @Freesias gefeliciteerd met de geboortes, kwam speciaal even spieken ;)
     
    Freesias en Do1981 vinden dit leuk.
  16. Do1981

    Do1981 VIP lid

    9 dec 2016
    5.483
    3.341
    113
    #4096 Do1981, 6 feb 2022
    Laatst bewerkt: 6 feb 2022
    Het zijn drukke dagen hier. Wil niet zoveel op mijn telefoon zitten, dus beetje afwezig daardoor.

    gaat goed met kleine meid. En met mij ook. Bevalling en herstel zijn zo anders dan vorige keer.

    moest me woensdag 11u melden in ziekenhuis. 3/4 cm ontsluiting, dus ballon had werk gedaan. Ctg was goed, onderdruk hoog, 1e meting zelfs 105, 2e 90. Dus toch direct inleiden, we hadden de spullen mee natuurlijk.
    Blij mee, maar toch ook wel spannend/ eng.
    En ontzettende mazzel, want de bezetting was bizar laag (ongeveer 1/3 verloskamers in gebruik)
    Om 13u waren we op verloskamer. Installeren, omkleden, bloed prikken ( vanwege de hoge bloeddruk voor de zekerheid) en alvast infuus zetten (mocht ontkoppelt blijven gelukkig).
    14.25 vliezen gebroken door vk.
    Kwam direct op gang met harde buiken, na een paar overgegaan in weeen. Alles zonder opwekkers.
    Rond 1645 wordt het zo heftig dat ik wel pijnstilling wil. Ontsluiting wordt gecheckt en is 4/5. Schiet nog niet echt op. Advies is om nog geen pomp te nemen omdat ik daarmee niet tot einde kan doen. Dan is het uitgewerkt. Dus nog even volhouden. Het lukt me met de meeste weeen aardig om het op te vangen. Kom wel in een soort trance. Rond 17.30/1745 trek ik het niet meer. Doe dan maar een ruggenprik. Ik wil iets hebben.
    We gaan voor de pomp, ik wil zsm iets hebben. Lig al aan ctg, dus kan direct aangesloten
    Ze gaan alles daarvoor halen. Iets voor 18 zijn ze terug op de kamer. Net daarvoor een wee uit de krochten van de hel. Man wordt samengeknepen en ik maak allerlei oer geluiden.
    ze komen binnen er beginnen alles aan te sluiten (hadden die ene wee niet meegekregen, want waren toen nog niet ik kamer). Na paar mins komt de volgende wee uit de hel, ik lig nog op mijn zij. De vk ziet direct dat dit een perswee is. Ik wordt op mijn rug gedirigeerd en ze voelt dat ik volledige ontsluiting heb.
    Alles wordt snel klaar gemaakt.
    Volgende wee mag ik persen en in 4 persween is onze kleine meid er. Onwerkelijk en magisch.
    Ik wist niet dat mijn lijf hiertoe in staat was.

    placenta kwam ook snel, was het infuus toch nog ergens goed voor, haha. Alhoewel ik welgeteld nog wel 1 shot remifentanil heb gehad ( niets van gemerkt, maar het stond genoteerd).

    natuurlijk wel weer lekker uitgescheurd (vorige keer een knip). Maar hier heb ik zoveel minder last van (terwijl het ook best flinke scheur is).
    Bloeddruk was direct na bevalling weer 110/70

    Er vielen na afloop wel wat zaken op zijn plek tav vorige bevalling. Daar had ik gewoon geen tijd tussen de weeen om bij te komen en ze op te vangen. Dat ging heel anders. En persweeen heb ik toen eigenlijk ook niet gehad. Gewoon 2,5 uur geperst, maar gewoon op eigen kracht.

    in de placenta was overigens wel een paar verkalking plekjes te zien. Verder niet uitgebreid besproken, maar het was ook gewoon klaar. Waar dat dan precies door komt weet je niet. Deze termijn was dus perfect voor mij en de kleine. Ze was in goede conditie, dat had anders kunnen zijn als ze langer was blijven zitten.

    vk kwam nog even napraten. Zei dat ze echt niet had verwacht dat het zo snel zou gaan en ze anders eerder die pijnstilling had gegeven, maar dat ze niet wilde dat ik aan het einde dan geen pijnstilling meer zou hebben. Ik begreep haar helemaal, had dit ook niet verwacht natuurlijk. En weet ook niet of het zo snel en soepel verlopen zou zijn als ik wel een pomp had gehad, misschien had het de weeen ook wel weer geremd.

    18.15 geboren en om 22.30 gingen we al naar huis, rond 2300 thuis. Bizar eigenlijk.

    eerste nacht was mega onwennig. Nu begint er wel soort van gewenning en ritme te komen. Fijne Kraamzorg ook. Man heeft het wel zwaar. Met de nachten en hij doet ook alles verder. Ik hou me nog erg rustig.
    Denk ook dat ik erg geholpen wordt door hormonen. Maakt toch dat je beter tegen de gebroken nachten kunt. Hij vind het echt lastig.
    zei net dat de baby wel erg veel huilt. Ik vind dat best meevallen. En ja, ze spookt lekker snachts, maar ja, dat hoort er ook wel gewoon bij. Wordt straks vanzelf beter.

    Een vriendin van mij waarvan de kinderen al wat ouder zijn zei laatst dat haar bevallingen de mooiste ervaringen van haar leven waren. Daar kon ik me niks bij voorstellen. Maar nu begrijp ik het. Het was magisch om dit zo mee te maken.

    en dank meiden voor alle felicitaties. Helemaal de meiden uit ons fertility topic. Ik denk veel aan jullie deze dagen ❤️
     
    aicirtap, Gliss, Lies1611 en 16 anderen vinden dit leuk.
  17. Septembre

    Septembre Bekend lid

    19 jan 2021
    973
    1.324
    93
    Wat een mooie en vlotte bevalling Do! Pracht verhaal en fijn dat je er zo goed op terug kan kijken. En wat netjes van je vk/gyn om de pijnstilling na te bespreken. Echt top van ze. Kun je er extra goed op terug kijken waarom het maar niet kwam. En het is zonder ook gelukt ♡ en wat je zegt, mss had het anders tegen gewerkt.

    Mooi om te lezen dat je lijf er dus echt klaar voor was, terwijl dat voor jou ook zo voelde. Mooie samenwerking!
    De verkalking in de placenta wijzen erop dat de kwaliteit van de placenta begint af te nemen. Dat is met 39 weken wel normaal hoor. Maar gezien hoe vlot je ging, denk ik dat je zonder ballon eerdaags ook bevallen zou zijn. Gezien je bloeddruk echter heel fijn dat je gezien bent die dag!
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  18. Septembre

    Septembre Bekend lid

    19 jan 2021
    973
    1.324
    93
    Hier echt een dipdag. Ik heb veel voorweeën, harde buiken die af en toe flink pijn doen. De baby draait in m'n bekken om haar as wat echt zeer doet en ik heb een drukke dag voor de boeg wat me eigenlijk te veel is. Mijn helpende handen zijn ziek of kunnen echt niet bijspringen vandaag dus het is even doorzetten op mijn tandvlees. De tas moet ik nu ook echt gaan inpakken, want ik heb zo het gevoel dat ze eerder komt, of anders dat de rust dat het klaar staat, me goed zal doen. Het meeste ligt al uitgezocht klaar dus veel werk is dat niet meer. Maar eerst ga ik zo even proberen een uurtje slaap in te halen, want ik lag weer wakker vannacht. Dat lees ik veel bij andere zwangeren dus het lijkt er bij te horen, maar ik heb dat eerder nooit gehad. Vervelende kwaal, want hoe goed kun je die rust juist nu gebruiken :confused:
     
    Lies1611 en JosjeM vinden dit leuk.
  19. JosjeM

    JosjeM VIP lid

    4 jun 2017
    10.894
    9.667
    113
    Vrouw
    @Do1981 dat klinkt echt als een fijne en mooie bevalling. Lekker vlot ook! En heel fijn dat het voor jou ook zo goed voelde, ondanks dat de pijnstilling te laat kwam. Maar kijk waar je lijf in toe staat is! Wat je zegt, super magisch.

    Ik hoop dat je lekker geniet van je kleine meisje en dat ze het goed blijft doen. Hoe is de grote broer met haar? Voelt hij zich trots? :D
     
    Do1981 vindt dit leuk.
  20. Jojo2021

    Jojo2021 Actief lid

    12 jul 2021
    402
    295
    63
    Vrouw
    @Septembre.. He vervelend. Moe zijn is momenteel erg herkenbaar. Ik dacht dat het met het vieze weer te maken had. Dan slaap ik altijd wat slechter. Maar was de enige hier in huis die er last van had. Combi met de hormonen waarschijnlijk.
    Hoop dat je toch nog een beetje de dag doorkomt vandaag. :thumup:



    Iemand hier nog tips tegen bandenpijn? Ik had er eerst voornamelijk snachts last van, als ik dan omdraaide in bed, of er uit moest om weer eens een keer te plassen.. Maar het begint nu ook echt steeds meer overdag dat ik er last van heb. Had op internet gelezen van zo'n speciale buikband. Vraag me af of dat ook wat is als je van jezelf al een maatje meer hebt.. Past het dan ook?
     
    Septembre vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina