Klopt! We moeten niet vergeten dat er daar dus niet de juiste gereedschap ' graafmachines etc' in de buurt waren. Ze hebben gedaan wat zij ' daar zelf' konden.
Wat een goed doordacht idee. Ik zou denken dat je ingenieur bent. Kun je dit idee niet opsturen naar een vakgroep van ingenieurs? Je weet nooit dat ze er toch iets mee doen en dat er in de toekomst nog beter gehandeld kan worden als dit gebeurt.
Maar dan weten ze neem ik aan precies hoe de put eruit ziet en zal er geen instortingsgevaar zijn. Beide was hier niet geheel bekend. Overigens ben ik het wel eens met @MadeInUSA dit moet echt wel te doen zien om hier een systeem voor te bedenken.
Ze zullen vast alles geprobeerd hebben en toch heeft iedereen een andere manier van verwerken. En sommige mensen denken in had dit of had dat. Ja daar heb je niets meer aan, maar toch werkt dat bij sommige mensen zo en er kunnen ook handige ideeën uit geboren worden. Ik heb ook zitten denken hadden ze niet een soort zak kunnen laten zakken waar hij in kon stappen. Maar ja dan zit je met evt. Fracturen en nekletsel. Het is gewoon heel tragisch allemaal en het jongetje is er niet meer mee te redden.
Er is geprobeerd mensen door de smalle put naar beneden te laten dalen, maar rond 28 meter diepte werd het gat steeds smaller, het is niet netjes gegraven. Ze konden dus niet verder. Dat touw die je daar ziet bungelen in de put, was in de hoop dat het jongetje zicht er aan zou optrekken. Allemaal helaas niet gelukt, achteraf logisch het jongetje had een gebroken ruggetje en een hersenbloeding. Ik ben trouwens geen arts, maar ik vraag me wel af of iemand met een hersenbloeding nog kan praten en met zn ogen kan knipperen. Het jongetje heeft namelijk nog 2x telefonisch geroepen , haal me omhoog.
https://fb.watch/b1_u8c637v/ https://fb.watch/b1_zdYVg4k/ Verschrikkelijk, nog een jongetje in een put gevallen.
Misschien had ie toen nog geen bloeding in de hersenen? Iknweet t niet hoor.. het is zo verschrikkelijk triest, alleen maar verliezers in deze tragedie
Thanks nee ik ben geen ingenieur. Maar als je denkt aan robotica, moet het nog veel eenvoudiger kunnen. Geinspireerd door endoscopisch opereren (en geboortes) Je device bestaat uit een buis met als belangrijkste ingredient een serie bestuurbare buigzame strips van verschillend formaat, of de mogelijkheid om banden stevig aan te brengen. . Deze laat je aan een lier afzakken. De banden breng je onder camerazicht aan, liefst gelijk om de torso, maar zo nodig aan een pols, of je zet een grijper op een kledingstuk tot je iemand onder de oksels of om de borst hebt kunnen vatten. Het systeem voorziet ook in een nekkraag. Je hebt een hoofdbescherming en een stevige cocon van een soort glijzeil, die boven het slachtoffer wordt uitgespannen en bij het takelen als een soort condoom over diegene wordt afgerold (voor lucht wordt uiteraard gezorgd). Met de mogelijkheid om onrwgelmatigheden weg te slijpen onderweg en zo nodig een soort glijmiddel te spuiten, glibbert iemand aan de lier met cocon en al naar boven. (Zoals iedere moeder weleens heeft gezegd: je bent er ook zelf in geraakt, dus moet je er ook weer uit kunnen).
Gisteren heeft die Ali sahraoui gesproken. Hij zei heel duidelijk we hebben met risico voor eigen leven gegraven . Hij zei ik heb letterlijk gegraven met mijn eigen handen totdat ik niet meer kon. Het was levensgevaarlijk hij zei iedere x als wij graafde stortte er aan de zijkanten aarde weg. De grond in Chefchaouen is zacht en onvoorspelbaar. We hebben alles gedaan wat in onze macht ligt Maar het was niet het resultaat waar we op hoopte.. Daar komt bij dat via een amerikaanse nieuwszender werd gesproken met een amerikaamse expert op dat gebied. Die zei ook dit was de enigste veilige manier om hem eruit te halen ze hadden echt wel meer plannen bedacht dat diegene die werd uitgevoerd Ik hoop dat de media de ouders de privacy geeft om te kunnen rouwen en verwerken. Zodat hun zichzelf kunnen voorbereiden op de nieuwe wondertje wat onderweg is.
Denk doordat hij zichzelf probeerde te draaien etc meer kapot heeft gemaakt. Het is uberhaupt al een wonder dat die levend beneden is gekomen. Het is 32 meter vergelijkbaar met 10 verdiepingen. Als wij alleen maar onze tenen stoten tegen hoek van de bank vergaan we al van de pijn met kans op breuken. Dan vind ik het oprecht een wonder dat hij nog 2 dagen heeft geleefd. Officieel is er nog geen autopsierapport. Gisteren ook interview gezien van die vader Mijn hart brak. Dan lees je vervolgens over dat ander 5 jarig jongetje wat aangereden is door de trein in Antwerpen wat net ervoor als vermist werd opgegeven. Die ouders gaan kapot van verdriet. Dan breekt je hart weer. Ze zijn gewoon zo fragile
Ja dat kan heel goed. Lang niet alle traumatisch hersenletsel leidt tot uitval of bewustzijnsverlies. En soms nemen bloedingen, vooral tussen hersenen en schedel, in tweede instantie nog verder toe.
Ik denk dat het niet heel zinvol is om de gang van zaken daar bij die put in twijfel te trekken. Grote graafmachines waren dan niet ter plekke, maar daar kun je mee rijden en in geval van nood kun je ze vast zelfs de lucht in tillen voor nog snellere verplaatsing, en met de blootstelling aan de media die dit ongeluk heeft gehad, kun je op je vingers natellen dat er aanbiedingen van donaties komen en kosten geen factor meer zijn. Maar als het instortingsgevaar echt zo groot was, is het ook logisch dat ze beperkt waren in het gereedschap dat ze konden gebruiken. Ik hoorde dat er voor de rots van 3 meter zelfs speciale boorapperatuur moest worden gebruikt die weinig trillingen teweeg bracht. Toch was de reddingspoging hachelijk voor alle betrokkenen en ik ben blij dat er niet meer gewonden of doden zijn gevallen, want dat gevaar was er. Dat zegt denk ik toch ook wel iets over dat ze wisten wat ze deden. Commentaren als anders hadden ze een touw moeten laten zakken schieten mij ook in de eerste instantie in het verkeerde keelgat. Maar ik denk ook dat zo'n reactie ergens wel past in de 7 rouwstadia. Het is pijnlijk om te moeten accepteren dat al die hulp van experts niet voldoende is geweest om dit arme jongetje te redden.
Maar ik denk ook dat zo'n reactie ergens wel past in de 7 rouwstadia. Het is pijnlijk om te moeten accepteren dat al die hulp van experts niet voldoende is geweest om dit arme jongetje te redden.[/QUOTE] dank je, dat bedoel ik ook. Maar je krijgt hier niet de kans om je gevoel te uiten zonder gelijk afgebrand te worden….
Klopt idd dat zei die Ali Sahraoui ook ze kwamen op een gegeven moment een flinkse steen tegen wat ze uiterst voorzichtig moesten weghalen en dat nam meer als 3 uur in beslag. Ben wel blij dat ik er door de regering actie word ondernomen. Ze zijn bezig om putten die niet gebruikt worden te verwijderen of niet voldoende afgeschermde putten af te dekken.
Jeetje zeg! Waarom wordt @miramare compleet afgebrand als ze zich iets afvraagt en een ander forumlid krijgt gewoon fatsoenlijk antwoord? Misschien heeft ze het iets ongelukkiger geformuleerd maar kom op zeg. Ik denk dat we echt allemaal heus wel snappen wat en hoe ze het bedoelde. Bij mij zijn ook diverse van dergelijke vragen door mijn hoofd gegaan in ieder geval.