Met dit soort getallen ben ik wel benieuwd hoe Kuipers de proportionaliteit van de QR-pas gaat uitleggen tijdens de aankomende persconferentie. Het 'dempende' effect waar hij het steeds over heeft is niet meer van toepassing met de huidige hoge besmettingscijfers en steeds minder opnames.
Tip kijk de uitzending van Beau terug van donderdagavond dan zie je waarom hij vindt dat 3g er nog steeds moet blijven. Niet dat het nog uit te leggen valt hoor maar hij vindt van wel.
Ik denk dat de meesten hier niet boven op de kast zitten van angst als ze van een coronabesmetting horen in hun directe omgeving. Hooguit een paar hoogzwangeren die liever geen corona krijgen net voor de bevalling. Of iemand die ingepland staat voor een voor hem/haar belangrijke behandeling of operaie. Wat ik alleen maar heel erg goed begrijp. Voor de rest lees ik hier eigenlijk alleen maar dat men graag af wil van de QR. Dat ze mondkapjes gebruiken, omdat ze daar het winkelpersoneel niet lastig willen maken. Ze hun kind graag op zwemles willen laten en dus toch die QR maar gebruiken, want ze hebben hem toch. Maar als er weer corona in huis komt zit je toch weer te denken welke afspraken afgezegd/verzet moet worden. Weer opletten of er nog meer meegaan doen. Ik ben al heel blij dat de quarantaine regels zover versoepelt zijn dat niet meer het hele gezin thuis hoeft te blijven bij corona in huis. Hier gaat iedereen dus gewoon door met alles, terwijl jongste zoon thuisblijft. Ik vraag me dus af in hoeverre jij een juist beeld hebt.
https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/eu-regulator-reviewing-menstrual-disorder-cases-after-mrna-covid-shots-2022-02-11/ Gelukkig zeldzaam, maar goed dat de EMA dit gaat onderzoeken. Hadden ze veel eerder moeten doen (voor ze de pubers en kinderen gingen vaccineren).
Ben eigenlijk wel benieuwd of er nieuws is over de vaccinatie graad Covid bij Nederlandse kinderen tussen 5 en 11. Ik lees er nergens wat over. Ga er vanuit dat het dramatisch lage opkomst heeft maar wie weet.
Ik zou dat eigenlijk ook wel willen weten, maar zou ook niet weten waar dat te vinden in. Op het coronadashboard staat het in ieder geval niet.
De Beglische cijfers. Basis vaccinatie. 5-11 jarigen = 18,21% 12 tot 17 jarigen = 85,21% 18 tot 64 jarigen = 91.65% 65+ = 95.83% Booster : 5-11 jarigen : niet van toepassing 12 tot 17 jarigen : 9.13% 18 tot 64 jarigen : 78.54% 65+ = 91.55% Ik denk dat de start moment van de prik voor 5 tot 11 jarigen in combiantie met de leeftijd voor zo lage cijfers zorgt bij die groep.
Er kwam laatst iets op mijn werk voorbij geloof dat het zo'n 2 a 3% was. Zal eens kijken of ik nog wat kan vinden.
In België is de opkomst dus ook niet echt hoog... Ook de booster bij 12-17 jarigen ligt laag bij jullie.
https://www.rivm.nl/covid-19-vaccinatie/cijfers-vaccinatieprogramma Gewoon te vinden op de RIVM. Let ook even op de ‘noot’: kinderen die in een medische doelgroep vallen en eerder zijn gevaccineerd zijn niet meegeteld.
Deze is in Nederland ook enkel als mogelijkheid gebracht. Veel ouders van kinderen die in risicogroepen vallen hebben er voor gekozen, de rest over het algemeen niet. Is ook daarbij gelaten. Volgens mij precies zoals de meeste mensen het wilden zien voor deze groep?
De booster voor 12 tot 17 jarigen word nog maar 5 dagen aangeboden. Ervoor was het in het buitenland te doen.
Ik betwijfel ook wel of dit nog enorm zal stijgen. Op dit ogenblik is de situatie zo anders natuurlijk.
Ik denk dat het niet veel hoger wordt. Voor veel kinderen is die vaccinatie sowieso ‘te laat’ gezien het hoge aantal besmettingen de afgelopen maanden. En de afweging: kinderen worden meestal niet ernstig ziek en volwassenen hebben hun kans op een vaccin wel gehad, dus ter bescherming van die groep hoef je het niet te doen.