Komt er een heftigere mutatie aan denken jullie?

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door bunchy, 13 feb 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.673
    515
    113
    Of zouden we er nu zo goed als bijna van af zijn.. wat denken jullie of de wetenschap ervan? Iemand van het laatste op de hoogte?
    Ik hoop toch nooit meer die angst te hoeven voelen, geen inperkingen meer, geen vaccinaties….
    Benieuwd want geen tijd gehad de laatste weken om het nieuws bij te houden
     
  2. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.823
    18.540
    113
    Vrouw
    Nee dat denk ik niet.
     
  3. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    5 jul 2016
    4.696
    4.304
    113
    noord holland
    Volgens mij werkt t bij virussen over t algemeen zoals t nu gaat, het wordt zwakker maar wel besmettelijke, een soort 'overleving' van het virus. Massaal vaccineren helpt hier ook bij, omdat er minder mutaties kunnen plaatsvinden op nog sterk niveau.
    Ik begreep dat hij langzaam uitgedoofd is en een 'acceptabel' virus wordt wat er gewoon 'mag' zijn, maar niet meer de schade aanricht dan aan het begin wel zo was. Dus hopelijk is er geen pandemie meer en zijn we er klaar mee.
     
    Novi, Sado, Huismuisie en 5 anderen vinden dit leuk.
  4. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.673
    515
    113

    Ja precies… dit is ook wat de wetenschap verwacht denk je?
    Zou goed nieuws zijn
     
  5. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Virussen muteren altijd. Dat is een deel van de evolutie. Voor andere organismen zijn DNA mutaties niet voordelig, maar voor een virus wel. Niet voor de individuele virus, maar wel voor de soort als geheel. Want door dat muteren ontstaan er ook andere eigenschappen. Soms minder sterke eigenschappen, die ondersoort sterft dan snel uit (als je niemand efficient genoeg kunt besmetten, dan houdt het al snel op), maar soms met sterkere eigenschappen.

    Nu heb je omikron die ontzettend makkelijk mensen besmet, maar niet ziekmakend is. Je krijgt dan heel snel dat veel mensen antistoffen hebben. Die werken meer of minder effectief tegen andere varianten. Nu lijkt het erop dat we de goede kant op gaan: heel besmettelijk, weinig ziekmakend, dus mensen blijven op de been en besmetten zo nog meer mensen. Hopelijk is dit een deel van de groepsimmuniteit, ook al is die maar tijdelijk. Je hoopt op zo'n punt te komen dat het virus geen andere targets meer tegenkomt en dan is het gedaan.

    Maar intussen is er altijd het gevaar dat omikron doormuteert naar een gevaarlijker variant. Die kans bestaat altijd. Ik weet alleen te weinig van virologie om iets over de kansen te zeggen.
     
    TanjaK en Willemijntje19 vinden dit leuk.
  6. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Het is in het verleden wel vaker gebeurt dat er weer een dodelijkere versie ontstond. Dus daar is nog steeds kans op. Meestal dooft die ook weer uit, juist door de dodelijkheid. Het gebeurt dan vaak dat het zo snel gaat, dat heel veel minder mensen worden besmet, waardoor het zich minder makkelijk verspreidt.
    Maar er is geen standaard spoorboekje, dus echt een goede voorspelling is er niet op te maken.
     
    amdaa, bosi333 en Trirani vinden dit leuk.
  7. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.375
    30.670
    113
    Vrouw
    Denk dat het totaal niet te voorspellen is.
    Je ziet het ook bij de griep. Ieder jaar weer nieuwe varianten. Soms mild, soms heftiger.
    En ik denk dat corona dezelfde kant op gaat. Met elk najaar een booster voor mensen binnen bepaalde doelgroepen.

    We zitten nu een beetje in de overgangsfase tussen crisis en normaal.
     
    Saartje33, femkes en bosi333 vinden dit leuk.
  8. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.880
    6.405
    113
    Het kan altijd weer muteren naar een dodelijkere variant. Maar er kan ook altijd een nieuw virus opduiken dat besmettelijker, ziekmakender en dodelijker is.
     
  9. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Nee, ik verwacht dat het op griep niveau blijft hangen. Daarbij denk ik dat we, net als griep, nooit meer van dit corona virus afkomen.

    Mocht er toch een hevige mutatie komen, dan zal dit zich pas in het najaar ontwikkelen. Maar ik verwacht niet dat deze er komt.
     
  10. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Dat weet je eigenlijk nooit.

    Corona virussen bestaan al heel lang, en een keer in zoveel tijd (tientallen, honderden jaren als tussenpose is niks voor de evolutie) muteert ie naar een agressieve variant.

    Dat geldt voor heel veel virussen.
    Influenza heeft ook jaren tussen gehad met best heftige mutatievorm. Alleen is dit virus vele malen minder besmettelijk.
     
    bosi333, Willemijntje19 en femkes vinden dit leuk.
  11. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Dat dus. Wie denkt dat we ‘klaar’ zijn met dit soort virussen leeft volgens mij in een illusie. De manier waarop wij met de aarde en de natuur omgaan, onze eigen veestapel, al die potentieel gevaarlijke virussen die rondwaren, al het reizen…
    En ja, daar maak ik zelf ook deel van uit. We hebben als mens echt boter op ons hoofd.
     
    MissXray, bosi333, Saartje33 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  12. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.673
    515
    113
    Maar dit is voor het eerst in mijn leven als 40+ er dat we met een pandemie in Nederland kampen… wie zegt ons dat het niet nog eens 40 haar duurt tot dat de volgende zich aandient?
     
    Mapje vindt dit leuk.
  13. Rosao

    Rosao VIP lid

    3 nov 2007
    12.893
    1.390
    113
    Zou best kunnen. Dat gebeurt bij de griep ook. Het ene jaar is dat heftiger dan het andere jaar.
     
  14. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    #14 amdaa, 14 feb 2022
    Laatst bewerkt: 14 feb 2022
    We hebben verschillende pandemien gehad afgelopen decennia, alleen zijn we persoonlijk niet ernstig door geraakt, waardoor mensen het vaak niet eens onthouden. Ik denk dat Aziaten de vorige SARS pandemie zich wat beter herinneren.

    De wereld heeft met veel ernstigere pandemien te maken gehad in het verleden. En er zullen nog talloze volgen, is nooit anders geweest.

    Nu klinkt 2 jaar als een eeuwigheid, maar feitelijk is het niks qua doorlooptijd bezien vanuit de evolutieverloop van virussen en ziektes.
     
  15. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.673
    515
    113
    Precies,avondklok, lock down….ajb voor het laatst!
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    Sars, ebola, Mexicaanse griep, zika virus, misschien niet direct in Nederland, maar denk dat er meer komt. Hoop het niet en ga er ooo niet verder over nadenken, maar verwacht het wel.
     
    Mapje en Saartje33 vinden dit leuk.
  17. bunchy

    bunchy VIP lid

    21 aug 2009
    6.673
    515
    113
    Waarom dan nu wel in Nederland en afgelopen 40 jaar niet?
     
  18. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.160
    35.818
    113
    Waarom nu niet?
     
    HappyRabbits, Suzy85 en femkes vinden dit leuk.
  19. Liliane92

    Liliane92 Fanatiek lid

    7 sep 2020
    2.083
    3.164
    113
    Vrouw
    Nee ik verwacht het niet.
     
  20. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.880
    6.405
    113
    HIV/Aids valt ook onder een pandemie.
     

Deel Deze Pagina