Haha wow. 30 broekjes. Ik heb maat 50 t/m 62 in de kast liggen. Mijn zoon is van juni en heb de kruik amper gebruikt maar het was een flinke knul de zichzelf prima warm ook houden. Ik heb ze nu gewoon weer in de la gelegd. Ik start niet direct met inbakeren nee, alleen als ze het nodig blijkt te hebben. Bij zoon dus helemaal niet gedaan. Slaapzakje was hij pas een maand of 4.
@Dompiewompie: fijn van de iets beter nacht. Hopelijk is dat het begin van een stijgende lijn. Ik heb alleen 50 en 56 in de kast. Dan zit die al vol genoeg. Maar ik heb wel 62 en 68 in bakken in de kallax kast op zolder zodat ik die makkelijk en snel kan pakken wanneer dat nodig is ipv dat ik alles weer achter het knieschot vandaan moet halen. Ik heb ook echt gigantisch veel kleertjes in die kleine maten. Mijn oudste heeft tot ruim 3 maanden in 50/56 gezeten, bij de geboorte hadden we eigenlijk beter 44 moeten gaan halen. De kraamzorg verwacht ook in de lente kruiken, zelfs in de zomer overigens. De vorige keer ben ik midden in een hittegolf bevallen maar toch werden er kruiken gebruikt om het bedje en/of de kleding voor te verwarmen. Slaapzakje gebruik ik vanaf het begin inderdaad. Ik heb 2 van die mini slaapzakjes liggen. En inbakerdoeken heb ik ook nog ergens liggen maar die gebruik ik alleen indien nodig
Ik heb het nog niet helemaal uitgezocht, maar denk dat 50 t/m 62 in de kast gaat. Ik heb nog een hoop 68 gekregen ook, dat zet ik nog apart. Ik heb van mijn dochter nog een slaapzakje. Zij wilde niet ingebakerd maar bewoog wel veel en had dan geen dekentje meer, dus als hij ook veel beweegt dan kan hij in een slaapzak.
Waar hebben jullie de mini slaapzakjes vandaan? Vooral de nekopening moet smal zijn, maar dat vond ik zolastig om te vinden hier (in frankrijk heb je ze wel want slapen met lakens en dekentjes is een no-go.), uiteindelijk heb ik er dus maar eentje, van de ikea volgens mij. de andere kinderen hebben toch allemaal bij ons in bed geslapen onder onze deken, maar met een tweeling weet ik nog niet zo…
Ik heb altijd wollen slaapzakjes en neem dan een maat groter. Het nekje neem ik in met een paar steken. Lukt vast ook met een gewone wel? Bij mij slapen ze eigenlijk altijd naast me in bed. Heb dan een dunne slaapzak en een dekentje. Met voeden zit ik in het begin nog rechtop en dan hebben ze lekker dat zakje aan. Later lekker liggend voeden. Kleertjes heb ik nog weinig. Alleen de nodige dingen in maat 50/56. Vind het zo lastig inschatten in juni, qua weer. Dus bestel wel als het zover is. Heb ook echt 0,0 meer van de anderen over.
Ik had bij zoon (1mei) toch een week of 3 kruiken nodig. Meneer vond een voorverwarmd bedje dan ook wel echt heel lekker
Ik heb er nog geen eentje. Zat al een beetje te speuren of er tweedehands wat is. En mijn vorige 2 waren winterbabys dus ik kom er nu maar niet uit . Toen had ik die wolfleece van Reiff. Heel fijn wel een wijd halsje. En prijzig maar onwijs gunstig te verkopen erna (2/3 vd nieuwprijs). Ik twijfel weer lekker verder. Word af en toe gek van mezelf.
Ik heb trouwens redelijk wat in neutrale kleuren in 50/56, genoeg maar niet heel veel. Grotere maten eingenlijk ook altijd precies genoeg tot de wasmachine samen met onze spullen vol zit. Maar vanaf 62 heb ik minder neutrale kleertjes. Dan is het dus afhamkelijk van het geslacht of ik kleertjes moet gaan kopen of van zolder kan pakken. T ligt nu allemaal nog op zolder maar wel gesorteerd in neutraal en jongens. Slaapzak gebruikte ik pas vanaf een maand of 4...
Ik heb nooit een kruik gehad voor mijn baby’s. Deze keer dus ook niet. ik heb maten 56 en 62 in de kast. In maat 50 heb ik niks. Als deze baby toch heel klein blijkt (wat ik niet verwacht) haal ik wel snel wat bij. Voor de rest heb ik ook nog niet zo veel in 56 en 62. 5 pyjama’s, 5 rompers lange mouw, 5 rompers korte mouw, 3 broeken en 3 paar sokken. Ik wil voor de rest het weer tegen mei even afwachten, dan weet ik wat ik moet bijhalen. Ik doe altijd de eerste periode inbakeren en vanaf een maand of 2-3 gaan ze in een slaapzak. Lakentjes/dekentjes heb ik nooit gebruikt in bed.
Ik geloof ik ook niet, die kruik. Heb ze in principe altijd aan mijn lijf, in bed of in een doek. Dus ik laat ze ook zitten nu.
Dat klinkt als best een realistische hoeveelheid kleding. Die van mij had eerst 44 en ik denk echt pas met een half jaar 62. Qua kruiken: bij mijn zoon moest dat echt wel want hij kon zichzelf niet goed warmhouden. Nu maar even aankijken dan en niet gelijk kopen. Op zich heb je alles heel snel in huis.
Kruik hebben we braaf gebruikt bij de eerste, maar de anderen eigenlijk niet. Maar net als bij @Liva die lieten we nooit los eigenlijk, we zijn toch de beste kruik Maar met een tweeling gaat het toch misschien anders zijn… kan me er nog weinig bij voorstellen. ik heb lang gespeurd op wolletjes op fb maar ik vind de prijzen die gevraagd worden gewoon bizar. Dingen met gaten voor meer dan de helft van de nieuwprijs! Ik verkoop altijd alles door voor kleine prijsjes of ik geef het door, ik kan me daarom moeilijk vinden in de (wat ik zie als) de hardcore wolletjesfans, die ook nog ontzettend ingewikkeld doen wat betreft wassen en iedereen in die groepen teroriseert met verhalen over vervilte rompertjes omdat de wasmachine zogenaamd met verwarmd water zou moeten spoelen. Ik kan er weinig mee. Ik mik alles in de wasmachine op het wilwasprogramma. Vlekken probeer ik eruit te krijgen met zeep van te voren, maar niet al te fanatiek, dus de rompertjes die ik nog heb hebben vlekken (banaan!!!) ik heb wel wat wolletjes bewaard dus, rompers met name, en wat ik zelf heb gebreid. Maar de jasjes bijvoorbeeld heb ik weggedaan. Ik ben gewoon geen bewaarder geloof ik (is dat een woord ), ik koop het wel weer als het nodig is. Ik ben wel bezig met twee wolkatoen rompertjes te breien, en ik ga twee dekentjes breien. Slaapzakjes ga ik nog speuren
Ik kan me echt niks voorstellen bij een baby die in maat 44 past. Of zo lang in die kleinste maten kan. Met een half jaar zaten de jongens hier altijd al in 80/86 en mijn dochter in 74 geloof ik. Mijn dochter kon zich ook niet goed warmhouden, maar toen was het juli en een hittegolf. Dus met een warm deken en een muts (terwijl het buiten 38 graden was ) kwam het toen ook wel goed. Maar zoals je al zegt, je hebt alles snel in huis tegenwoordig dus we wachten even af.
Lea wordt over twee weken 3 jaar, en ze draagt nu maat 86 (ja echt) ze heeft dus wekenlang in maat 44 gezeten, daarna wekenlang in maat 50. Ze is gewoon klein, volgt een duidelijk eigen lijntje, best licht ook (verhouding lengte-gewicht) ze is nu bijna 12 kilo, we vinden haar nu eindelijk wat spek krijgen De jongens waren totaal anders!
Jaaa, erg is dat he. Bizar wat mensen durven te verkopen. Ik koop zelf meestal nieuwe wolletjes en dan verkoop ik het. Laatst mazzel gehad want verkocht veel stuks aan 1 iemand. Was rond de 250 euro. De rest koop ik unisex zodat ik alles doorschuif, vooral hemden en longsleeves. De baby krijgt nu nieuwe spullen, maar heb niet veel. Dus heb een lege kast
Mijn kinderen zijn groot maar wel lichtgewichtjes. Mijn dochter is nu ook net 12 kilo maar wel 107cm groot. Hebben ze van hun vader die weegt ook maar net 60 kilo met 1m90 en maar eten dat ze doen. Terwijl ik van kijken naar een wortel al een kilo aankom
Beter teveel dan te weinig hier ligt tot 80 in de kast. Daar heb ik niet veel van hoor, wat doorgeeftspul van de nu-nog-jongste, maar alles ligt er gewoon al. Ruimte zat en ik vind het overzicht wel fijn kruiken geen ervaring mee. hier vanaf het begin al een slaapzak. Dat doen ze in NL volgens mij niet, dan werk je nog met dekens en zo. Inbakeren doe ik als het nodig is. Beide jongens hadden hier geen behoefte aan (gelukkig )
Klinkt exact als Vajèn. Die is nu eindelijk wat aan het inhalen. Met haar 6,5 is ze nu 121cm ongeveer 22kg en zit in 122-128. Volgens mij mocht ik de eerste week van de kraamzorg geen slaapzak gebruiken maar daarna heb ik het wel gedaan.