Rusland en Oekraïne

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Gewooniemand, Feb 24, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Achterkantvandemaan

    Dec 31, 2020
    7,895
    8,067
    113
    Goh... Al 10x vermeldt in dit topic dat er een apart topic voor is geopend :rolleyes:
     
  2. Liliane92

    Liliane92 Fanatiek lid

    Sep 7, 2020
    2,083
    3,164
    113
    Female
    Inderaad. Heel raar, daarbij is Oekraïne een erg arm land voor de EU. Ken twee dames die uit Oekraïne gevlucht zijn door hier via internet een (Nederlandse) man te zoeken omdat daar geen eten en geen kansen. Het is daar echt rampzalig.

    Het lijkt wel touwtjetrek. Ik denk dat het gewoon voor zowel Rusland als de EU een hele strategische plek is, en dat ze daarom zo moeilijk doen.
     
  3. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    Feb 6, 2022
    2,865
    3,031
    113
    Inderdaad, wat is het toch een ellende allemaal. Ik begreep gisteren dat er Amerikaanse Britse en Duitse veteranen van een apart team onderweg zouden zijn om met Oekraïne mee te gaan vechten. In Nederland zouden er ook al mensen zijn die zich aangemeld hadden.
     
  4. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    Jan 11, 2014
    4,611
    2,404
    113
    Daar ben ik ook bang voor. Ik woon op slechts enkele kilometers van het internationale gerechtshof...
     
  5. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    Jan 11, 2014
    4,611
    2,404
    113
    Misschien wordt daar geen radioactief jodium geproduceerd? Want die jodiumtabletten hebben alleen zin wanneer er radioactief jodium vrijkomt en niet bij andere isotopen
     
  6. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,874
    7,938
    113
    Ik zal volgens jullie wel naief zijn, maar die paniekzaaierij die ik hier lees kom ik gewoon in het dagelijks leven niet tegen. Heb niemand horen praten over jodiumtabletten, schuilkelders en voedsel inslaan. Het forum is zo’n andere wereld soms.
    @ZoWelkom84 als je hier gevoelig voor bent zou ik je aanraden hier niet te gaan lezen, je kunt elkaar helemaal gek maken.
     
  7. juliette77

    juliette77 Niet meer actief

    Mevr von der Leyen moet even haar mond houden. Dit is niet het moment om te gaan provoceren over toetreding EU en wapen leveranties aan Ukraïne. Ze spreekt namens de hele EU, dus ook namens ons. We hebben hier te maken met een megalomane figuur die het Russische tsarenrijk wil terugbrengen met zichzelf aan het hoofd. Voorzichtigheid is dus geboden, wapenleveringen aankondigen all over de media is niet bepaald handig.
     
    marina kl, Nellie4 and Liliane92 like this.
  8. Lynx

    Lynx VIP lid

    Jul 19, 2008
    8,696
    2,511
    113
    Denken jullie niet dat de onderhandelingen tussen Zelensky en twee Russische functionarissen een manier zijn om Zelensky op te pakken, zodat hij niets meer van zich kan laten horen en Oekraïne hun leider kwijt is?

    Ik heb sterk het gevoel dat ze hem in de val lokken. Waarom moet Zelensky persoonlijk komen, maar stuurt Rusland twee afgevaardigden van Defensie en Buitenlandse Zaken? Het is Rusland niet vreemd om tegenstanders weg te werken.
     
    Gewooniemand and julia80 like this.
  9. Lynx

    Lynx VIP lid

    Jul 19, 2008
    8,696
    2,511
    113
    Precies. Even geen olie op het vuur. Poetin maakt toch al rare sprongen. Met de binnenlandse crisis waarin Rusland belandt door de maatregelen, heeft hij straks niets meer te verliezen.
     
  10. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    Er zijn inderdaad vrijwilligers die zich bij de oekrainse strijdmachten willen uitsluiten, of als vrijwilligers ze willen ondersteunen. Zowel qua verdedigen als qua hulpverlening.

    @maliro haven van Rotterdam ligt meer voor de hand, het internationaal strafhof wordt door Rusland niet erkent. Dat was ook al een punt met betrekking tot MH17. En met de haven leggen ze niet enkel Nederland plat maar veel breder helaas. Vandaar dat veel berekeningen qua gevolgen van een kernbom zoals in '45 berekent zijn vanaf Rotterdam. ;)
     
    julia80 likes this.
  11. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    Yep zou mij ook niks verbazen, en het zal niet de eerste of laatste zijn die hij laat vergiftigen.
    Maar goed het feit dat het kosten wat het kost in het land van een bondgenoot moet omdat er anders niet gepraat wordt (terwijl er neutralere landen de optie hebben aangeboden) maakt dat gevoel alleen maar erger.

    Wat mij de afgelopen dagen wel verbaasd heeft is dat zelfs het altijd neutrale Zwitserland sancties heeft opgelegd aan Rusland.
     
    hummeltje5 likes this.
  12. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,365
    2,962
    113
    Als er een kernbom op Den Haag ofzo wordt gegooid, dan zijn we hier in Groningen of Drenthe of waar dan ook in NL ook de sjaak, helemaal met stormen zoals vorige week, dan waait die shit gewoon onze kant op
     
  13. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,888
    6,424
    113
    Ik las juist dat er namens Oekraine ook een delegatie komt/is?
    “De Oekraïense delegatie staat onder leiding van fractievoorzitter David Arachamya van de regeringspartij Sloega Narodoe (Dienst van het Volk). Ook minister van Defensie Oleksy Rsnikov en Zelensky's adviseur Michailo Podoljak doen aan de onderhandelingen mee.” - alsus de NOS
     
    Lynx likes this.
  14. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    En poetin zou wel aanwezig zijn, maar goed hij kan zich daar veiliger wanen dan Zelensky dus dat is niet zo vreemd.
     
  15. Linnidee

    Linnidee Fanatiek lid

    Mar 15, 2019
    1,789
    1,804
    113
    Female
    Ja dat heb ik dus ook. Ik krijg pas stress als ik dit forum lees, in mijn omgeving hoor ik niemand over angst etc..
     
  16. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    9,514
    8,655
    113
    Female
    Het ging er hier anders nog steeds over:)
     
  17. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,797
    19,007
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Voornamelijk door mensen die steeds weer melden hoe onzinnig het allemaal is.
     
  18. Maan14

    Maan14 Fanatiek lid

    Feb 6, 2022
    2,865
    3,031
    113
    China noemt de sancties tegen Rusland illegaal, en roept op om allemaal rustig te blijven.
     
  19. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    :confused:
     
  20. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,846
    18,593
    113
    Female
    Zelensky is niet aanwezig, Poetin wel.. zoals ik het net gelezen heb.
    Zal ook een risico zijn voor Zelensky om daarheen te reizen, dus misschien dat hij daarom niet zelf aanwezig is?
     
    Liliane92, Ysabella, Syane and 3 others like this.

Share This Page