Flops, wij hebben ook variabel en die past 1x per jaar of 1x per half jaar aan aan de huidige prijzen. Die van ons stond ook op 0.86 voor gas en per 1 april liep hij af en werd aangepast. (Die datum komt omdat een contract wat ooit liep op die datum afliep en dus daarna idd niks meer vastgezet). De aanpassingsdatum kun je opvragen bij de leverancier. Houd het dus goed in de gaten!!!
Wij hebben gelukkig het tarief nog vast staan. We krijgen ruim 900 terug. Pure Energie wilde het maandbedrag verlagen naar 50, wij hebben hem op 75 gezet.
Nou dit inderdaad! Wij willen ook graag weg, onze bedragen zijn nu absurd, maar Eneco had vorig jaar een winst van 209 miljoen euro
Vast contract, en dit jaar goed opgelet qua verwarming (ipv dat ding maar omhoog op 21 graden nu zoveel mogelijk op 18,5 graden gehouden) en het maandbedrag op 220 gedaan ( gewoonlijk is 160 euro voldoende) en de belastingverlaging van de staat zit er ook al in verrekend. Die 26 euro is dus het adviesbedrag dat we in september op 0 uitkomen ( we hebben vanaf september 2021 t/m april 2022 dus 220 euro per maand betaald = 8x 220 euro= 1760 euro. Als we zomeren de warmere maanden ingaan verbruiken we haast niks geen gas per maand ( we douchen altijd kort en koken keramisch)
Met welke reden kiezen jullie voor een half jaar een hoog bedrag en een half jaar een laag bedrag? Is het niet net zo handig om een heel jaar hetzelfde bedrag te moeten betalen?
209 miljoen lijkt veel, en voor ons is dat ook een hoop. Helaas zijn energiebedrijven alleen maar uit op winst, zoals elk bedrijf. Maar 209milj gedeelt door 2.3 miljoen klanten is 91 euro winst per klant op jaarbasis. Dus dat verrekenen botst ook niet echt aan.
Dat doen we ook maar had het bedrag aangepast naar 220 ( we betaalden rond de 180) zodat we ook een beetje “wennen” aan een hoger maandbedrag. We betalen gewoon 220 euro en in september krijgen we veel geld weer . Die 26 euro is dus het adviesbedrag van Essent zodat we op nul uitkomen ( dan krijgen we niks terug en hoeven ook niks bij te betalen. Maar we kunnen natuurlijk zelf bepalen wat we betalen per maand
Hier betalen wij 140 euro voor stroom en gas. Ene maand hoger verbruik dan de andere maand, we zijn wel begonnen met de verwarming lager zetten. Wel elke dag wasmachine droger vaatwasser enz aan. Elke dag douchen. Kindjes vaak om de dag. Maar als ik vergelijken klik dan staat er dat wij stroom en gas minder verbruiken dan gemiddeld. Benieuwd wat wij uiteindelijk moeten bijbetalen en of terugkrijgen.
Ik snap wat je zegt. Het is vooral frustratie dat wij nu maandelijkse rekeningen hebben van €600, dat is gewoon onbetaalbaar
Wat een bizarre bedragen staan er tussen: 600, 700 per maand Hoe kan dat dan? Wij hebben een goed geïsoleerde hoekwoning. Alleen de ramen in de woonkamer moeten nog vervangen. We hebben zonnepanelen en sinds januari een hybride warmtepomp. Maar met 9 man in huis wordt er natuurlijk heel veel wassen gedraaid. De vaatwasser gaat meeste dagen 2x aan. Ook de douche gaat heel wat keren aan. We koken op gas, maar dat is natuurlijk geen enorme hoeveelheden gas. We betaalden tot november 180 per maand. Toen ging onze leverancier failliet en worden we overgenomen door Eneco. Ons maandbedrag werd toen 330 per maand. Deze maand zijn we overgestapt naar een andere. En de afrekening gehad van Eneco. Even ruim 800 bijbetalen voor de wintermaanden Wat het maandbedrag nu wordt weet ik even niet, maar dat wordt volgens mij lager dan wat we bij Eneco betaalden. Maar hoe kan een ander dan zo'n idioot hoog bedrag per maand hebben? Waar zit dat verschil dan in? Slecht geïsoleerd huis? Onbeperkt in elke ruimte de verwarming aan? Extreem lang douchen?
Ik kan het artikel even niet terug vinden, maar voor nieuwe klanten vroeg een klein bedrijf 1,77 per kuub, vattenfall 2.25 en essent 2.75. Even afgeronde bedragen. Als je dan 1000 kuub verbruikt op jaarbasis, wat eer 70 cent was en dan ineens 2 euro duurder is 2000 euro extra kosten...
Prijzen van gas zijn nu extreem hoog. Nieuwe klanten krijgen nu geen vast contract en diegene waar nu het contract afloopt gaan bijv ook de hogere prijs betalen. Ik betaal nu iets van 88 cent per M3 gas. Over een paar maanden loopt m'n contract af en dan ga ik de prijs van 2,77 euro betalen per M3.. Ook stroomprijs gaat iets omhoog. Gas wordt dan dus 3x zo duur Volgens de app kost het me nu op dagen dat er thuis zijn rond de 6 a 8 euro per dag aan gas. Als ik zo door blijf gaan wordt dat met nieuwe prijzen minstens 18 euro per dag gelukkig wordt het zomer dus minder stoken. Maar toch.... Nu stook ik de woonkamer met electrische kachel. Kost me 2 euro aan stroom dus die houden we erin
Door jouw opmerking zit ik ineens te denken. Wordt het risico dat energiebedrijven omvallen niet groter als iedereen zijn voorschot terugschroeft?
Hmm, ja dat risico is er denk ik zeker. Maar wij willen nu liever ook niet te hoog zitten. In nov ging onze leverancier failliet. We hadden ongeveer 400,- te veel betaald: dag geld! Overgenomen door Eneco voor erg hoog tarief: dag geld! Nu overgestapt naar een andere leverancier, een narekening van zo'n 8/900: dag geld! We betalen nu liever eind van het jaar wat bij, dan dat we weer naar ons geld kunnen fluiten...
Ik schrik echt enorm van de bedragen die hier genoemd worden. Wij hebben met de nieuwe prijzen een voorstel voorschot gekregen van 120 euro, mijn man wilde het liever naar 150 zetten. Maar misschien passen we dat toch terug aan en doen we de spaardoel constructie die @Zxcvb noemt, dat vind ik heel slim. Maar waarom gaan de meesten zo veel meer betalen?? Wonen jullie allemaal gigantisch of waar zit dat verschil in?
Nee. Ik zit nu nog in een vast contract voor 0.88 voor gas en de huidige prijs is 2.77. Dus x3 ruim. Reken maar uit dan. Wij verbruiken helemaal niet zo mega veel voor 5 personen. 1200 m3 per jaar. Ik heb bijv in maart 66m3 verbruikt. Dat is niet heel veel voor 5 personen vind ik. Maar het scheelt wel of dat keer 0,88 of x2.77 is…laat staan straks in de winter. Nu betalen we per maand nog 60 euro ofzo. Maar we lopen in juli af helaas.
ja dat snap ik, maar ik heb het ook over de nieuwe prijzen. Ons gasverbruik schommelt tussen de 600 en 750 in de afgelopen jaren. Wij zijn met zn vieren en ik ben practisch altijd thuis. 3 dagen in de week dus 5 kleine personen meer, maar geloof niet dat die in gasverbruik veel doen.
Nou netjes dan. Gemiddeld huishouden zit rond de 1150 geloof ik. Wij hebben een goed geïsoleerd huis. Stoken alleen woonkamer, werkkamer en badkamer. Altijd 2 uur voor slapen zetten we hem uit. Wel alle dagen iemand thuis. En in het verleden altijd op 20 a 21 graden Nu op 19 dus dit jaar zal het minder zijn. Stoken van oktober tot maart denk ik. We douchen om de dag (ik meestal elke dag maar niet zo lang) en meestal ook met kinderen samen. Koken wel op gas helaas maar dat is niet het verbruik. Wel hoekhuis van 135 m3
jullie huis is dan idd wel groter dan het onze, maar wij koken ook op gas. Hebben de verwarming nooit hoger dan 19. Niet om te besparen, want ik ben een enorme koukleum, maar het is hier gewoon niet nodig op de een of andere manier.
In ons vorige huis (tussenwoning) was 19 graden ook lekker. Maar in dit huis (hoek, op weilanden en veel wind eromheen) vinden we het veel sneller koud zeg maar. Ik heb het nu ook echt koud steeds met 19 en m’n man ook Maar in de zomer is die 19 graden dikke prima ofzo. Wel uit 2011 dus goed geïsoleerd. We hopen op mooi weer