Het stond wel eerst als reservering (was op zaterdag) en maandag als echte overboeking. Dit was bij de Rabobank.
Ik wacht vandaag nog even af en anders ga ik er morgen achter aan. Volgens de app van AH zou het inderdaad de volgende werkdag er moeten zijn.
Ik voel me echt zo enorm opgelicht door de Albert Heijn! Ik ben dinsdag en woensdag van het kastje naar de muur gestuurd. Ze deden steeds allerlei beloftes en nu zijn ze het aan het “uitzoeken” en hoor ik helemaal niks meer. Gewoon 520 euro weg..
Dat kan toch niet zomaar.. Hopelijk lossen ze het snel en netjes op! Ik laat dus nog wel gewoon ouderwets zo uitbetalen als ik dit zo hoor..
Ik ben er echt zo boos over! De hele week dus al van kastje naar de muur gestuurd. eerst lag het volgens hun aan mijn bank, bank zei dat dat niet mogelijk was en ah het moest oplossen via hun bank. Weer terug naar ah, belofte het volgende dag geregeld zou worden, gisteren weer dat het aan mijn bank zou liggen, vervolgens na mijn reactie dat ze het zouden onderzoeken en ik vandaag meer zou horen. Weer niks gehoord dus vanavond er weer achteraan en nu beweren ze dat hun er allemaal niks aan kunnen doen en dat het aan de winkel ligt en ik daarheen moet. Maar ja, dat kan pas morgen want de kinderen liggen al in bed. Ik baal echt zo! Het is gewoon je eigen geld dat je zelf betaald/spaart.. Ik raad retourpinnen dan ook echt niet aan.
Dat meen je niet! Is het nu opgelost? Bij mij stond gelijk het bedrag op mijn rekening maar er stond wel gereserveerd bij. 2 dagen later stond het er echt op.
Nee het is nog steeds niet opgelost. Nog steeds geen geld gekregen. De manager van de winkel waar ik ze heb laten uitbetalen gaat het nu uitzoeken en laat me maandag meer weten. Hij zei wel dat het retourpinnen pas anderhalve week bij hun bestond en dat daar waarschijnlijk iets is misgegaan. Maar ondertussen ben ik wel mijn geld kwijt.. Heb wel besloten dat als er geen oplossing komt ik juridische hulp ga zoeken. Het is voor mij niet moeilijk om te bewijzen dat ik niks ontvangen heb. Toen vrijdag de medewerkster van de klantenservice mij vroeg of ik het stiekem toch echt niet had gehad was ik echt boos en verdrietig en begon van frustratie en onmacht helemaal te trillen en bijna te huilen. Schaam me achteraf wel kapot maar een week lang frustratie en boosheid werd me even te veel. Voor vele is hier is 520 euro niks maar voor mij is het een leuk spaarpotje (dacht ik) waar we leuke dingen mee hadden kunnen doen.
En terecht dat je er werk van maakt! Dit kan echt niet.. En 520,- is gewoon een hoop geld, al was het 20,- dan nog. Het is van jou..
Ik zie retour pinnen voorbij komen, wat is dat en hoe gaat dat? Ik spaar namelijk in Nina Sanders tempo maar kom nooit in de winkel en zolang ik niet kan betalen bij bezorgen met mijn zegels loopt het alleen maar op! En aan cash geld heb ik ook niets Dus sorry als ik het over het hoofd heb gezien, maar hoe werkt dat?
Jeetje, wat onwijs vervelend Ik hoop dat ze het gauw voor je oplossen! En of het nou veel geld is of niet: het is van jou en je hoort het gewoon zsm te krijgen!
Grrr. Zal ik er toch eens heb moeten en hopelijk doen ze dan meer dan 2 boekjes per keer vanwege niet genoeg cash...