(aanstaande) Groene moeders

Discussion in 'Algemene clubs' started by citroenrasp, Feb 9, 2022.

  1. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    Dec 14, 2019
    6,688
    6,586
    113
    Female
    Heeft dus te maken met het stremsel wat gebruikt wordt.
    Reguliere kaas bevat stremsel uit kalfsmaagjes. Vegetarische kaas bevat stremsel uit laboratoria. Veganistische kaas is plantaardig ipv met melk.
    Ik wist serieus niet van het bestaan van vegetarische kaas af.
     
    Saartje33, Mamafiets and citroenrasp like this.
  2. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    Dec 14, 2019
    6,688
    6,586
    113
    Female

    Het klaren (ofwel filteren) van wijn wordt versneld door fineermiddelen. Deze zijn vaak gemaakt van dierlijke producten, waardoor wijn over het algemeen niet vegan is. Verder worden deze middelen soms ook geabsorbeerd door de wijn, wat het dus niet eens plantaardig maakt

    hele artikel: Is Wijn Veganistisch? - Ecolien
     
  3. Cobon

    Cobon Niet meer actief

    Ik moet nu wel heel erg m'n best doen om niet een lecture over melk te geven van hier tot Tokio :p maar een koe geeft ons geen melk, een koe geeft melk als ze een kalf krijgt. daar zit van A tot Z dieronvriendelijkheid aan vast, om dat allemaal in stand te houden.
     
    Chayammy, Ang1987, Saartje33 and 2 others like this.
  4. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    Dec 14, 2019
    6,688
    6,586
    113
    Female

    Haha nou kom maar op!

    En ja, ik weet dat een koe pas melk geeft wanneer het een kalf heeft gehad en dat de melkboeren het beestje maar kalveren laten krijgen om de melkproductie in stand te houden, dus wat dat betreft...
    Wel benieuwd naar jouw zienswijze op melk :)

    Ik hoop alleen dat biologische melk wel iets uitmaakt qua proces, of misschien is het ook alleen maar een stempeltje als marketingtruc.

    Dit topic doet me echt veel meer nadenken over wat we consumeren in ieder geval, dus houd je niet in!
     
    Mamafiets likes this.
  5. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,197
    6,608
    113
    Ik hoop vooral dat door de vraag naar beter, er ook een verandering plaats gaat vinden. M.i. hoeft het niet allemaal te stoppen, maar het moet bewuster, met meer aandacht voor het welzijn voor het dier en het milieu.

    Ik kan soms ook wat rationeler naar dingen kijken. Dat een kalf bij de moederkoe wordt weggehaald, daar kennen we de filmpjes van. Maar is er echt onderzoek gedaan naar de steldheid van van koe en kalf? Een koe roept op haar kalf, maar dat doen zeehonden ook om hun pups te vinden. Is dat geloei dan echt emotie en stress of meer een roep zodat de kalf de moeder kan terugvinden? En hoe lang duurt het? Het kalfje zonder moeder oogt ook zielig, maar is het ook zielig als het bijvoorbeeld gezet wordt bij andere kalfjes, of een soort van adoptiemoeder die zich omfermt om die kalveren?

    Leven in de vrije natuur levert ook stress. De zoektocht naar eten, je kroost in de gaten houden, uitkijken naar vijanden, aangevallen en opgegeten worden terwijl je nog leeft, pijn na bijv je verstappen.

    OK, heel rationeel allemaal, maar puur alles vanuit emotie benaderen lijkt mij ook niet alles. Maar ook rationeel bekeken moet er veel verbeterd worden en ik denk dat dat alleen maar kan als de consumptie omlaag gaat.

    Ik hoop ook dat natuurorganisaties zich gaan richten op weilanden met een grotere biodiversiteit. Daar mag best geld van die organisaties naar toe, want het is ook in het belang van de algehele natuur.
     
    Nummer4, Mamafiets and citroenrasp like this.
  6. Fruity90

    Fruity90 Fanatiek lid

    Jan 16, 2022
    2,892
    4,164
    113
    Female
    Wat dat betreft vind ik dit dus ook echt stom: https://www.npo3.nl/keuringsdienst-van-waarde/is-havermelk-overprijsde-onzin Het is duurder omdat het goed is voor de planeet en dus mag het wat kosten, ja zo gaat nooit iemand eens alternatieven proberen.
     
  7. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,170
    3,818
    113
    Oké.

    Ik merk dat ik door dit topic het idee krijg dat het mijn eigen schuld is dat m'n jongste epilepsie heeft, had ik haar maar meer zuivel moeten geven. Ik besef natuurlijk dat dat mijn eigen angsten zijn en dat jullie dat niet gezegd hebben en ik weet ook dat het sowieso niet dé oorzaak is, maar beter als ik even afstand neem. Het ga jullie goed :)
     
    Fruity90 likes this.
  8. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,170
    3,818
    113
    O ja, wel nog een leestip als je hier meer over wil weten: https://www.bol.com/nl/nl/f/dierentalen/9200000052358475/
     
    Ang1987 likes this.
  9. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,468
    30,883
    113
    Female
  10. vlinderCN

    vlinderCN VIP lid

    May 21, 2018
    5,347
    1,823
    113
    Female
    Ik bedoelde er niets mee hé , de meeste kinderen op deze aardbol hebben geen 3 porties zuivel per dag dus dat zal echt jiet zo essentieel zijn en al helemaal geen epilepsie veroorzaken. Maar snap wel wat je bedoelt denk ik, ik kan soms ook teveel na gaan denken wat ik allemaal wel en vooral niet goed doe nav dit topic o.a. maar vind het wel fijn dat niemand hier echt veroordelend is en iedereen doet wat ie kan en dat is dus heel persoonlijk.
     
    citroenrasp and Stoeptegel like this.
  11. Cobon

    Cobon Niet meer actief

    citroenrasp likes this.
  12. Vulpen

    Vulpen Fanatiek lid

    Jul 30, 2014
    3,170
    3,818
    113
    Ja precies...

    En het is ook gewoon een beetje teveel, ik zit eigenlijk op 'het andere forum' (AvdK) en ik kan denk ik beter me wat meer concentreren op m'n gezin :)
     
    vlinderCN likes this.
  13. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,468
    30,883
    113
    Female
    Doe wat het beste voor jou is.
    Die epilepsie komt echt niet door jou, of jullie eetgewoonten. Waarschijnlijk zijn die een stuk beter bij jullie dan in heel veel andere gezinnen.

    Het ga je goed.
    En altijd welkom sls je weer mee wil kletsen.
     
    Saartje33 likes this.
  14. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,197
    6,608
    113
    Het is niet zo dat ziektes altijd veroorzaakt worden door voeding, maar voeding is wel belangrijk om eea te voorkomen. Epilepsie kun je er niet mee voorkomen. In geval van melk is het eerder voldoende eiwitten en vetten voor groei en calcium voor botten. Je kunt het ook op een andere manier binnenkrijgen, maar melk is de makkelijkste.
     
    Saartje33 and citroenrasp like this.
  15. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    Mar 12, 2017
    16,403
    21,795
    113
    @Vulpen jammer, niet weggaan! :(

    Ik merk het dus ook een beetje als het onderwerp gaat naar wel/niet vegan eten. Dan word ik enorm getriggerd, is niet zo goed voor me. (Vegan recepten delen daarentegen vind ik weer heel leuk :roflmao:) En dat terwijl het er hier juist zo respectvol aan toe gaat. Maar ik durf nu bv even IG niet te openen uit angst dat iemand me weer moordenaar noemt. Slaat nergens op natuurlijk, maar dat is hoe het in mijn hoofd zit...
     
  16. Cobon

    Cobon Niet meer actief

    Haha, ik heb dat andersom. Ik zit nou al de hele middag te bedenken of ik dat epistel over melk neer ga kalken of niet. Ik wil juist niet fel of raar overkomen, zo ben ik ook helemaal niet, maar dit onderwerp gaat me wel aan het hart. Ik vind het dan juist moeilijk om te lezen of er wel onderzoek is gedaan naar of een koe het erg vindt om van haar kalf gescheiden te worden enzo, zodat wij melk kunnen drinken, dat is echt de wereld op z'n kop voor mijn gevoel. Ik heb geen social media en ik voer ook niet graag discussies hierover om deze redenen. Ik kook lekker voor mensen en probeer ze op die manier enthousiast te maken, verder vind ik veganisme een moeilijk onderwerp om te bespreken met niet gelijkgestemden.

    En zoals jij het dus ervaart, dat wil ik absoluut niet en zo moet het ook absoluut niet!!
     
  17. Stoeptegel

    Stoeptegel Bekend lid

    Feb 2, 2022
    571
    669
    93
    Female
    Hmm ik heb het meer bij dingen waarvan ik weet dat ik het wil veranderen, maar de knop nog niet heb gevonden. Zoals korter douchen ofzo..
    Bij vegan eigenlijk niet. Vind het prima om wat dingen te vervangen en me een beetje bewust te zijn van de alternatieven, maar ik sta op het punt om een heerlijke kwarktaart te maken waar ik me eigenlijk niet schuldig over voel. Ik doe gewoon mijn best en wie weet wat er in de toekomst nog komt. Of niet..
    Een jaar terug had ik ook nooit gedacht dat ik zou staan waar ik nu sta. Ik noemde dat 'geitenwollensokkengekkies', dus nu noem ik mijzelf dat ook maar gewoon :roflmao:. Ik heb in ieder geval geleerd ook een beetje oké te zijn met wat je al probeert en overweegt en overdenkt, aangezien het geleidelijk toch wel tot andere dingen kan leiden..
     
  18. Stoeptegel

    Stoeptegel Bekend lid

    Feb 2, 2022
    571
    669
    93
    Female
    Wat mij betreft is het juist heel mooi en goed als dingen van verschillende kanten belicht worden, zij het met respect dan. Je kunt inzichten krijgen, aan het denken gezet worden, leren. En dat kan ik betekenen dat je het niet met elkaar eens bent, lastig, maar oké. Wat mij betreft schrijf je wat in je opkomt, maar dat is vooral mijn mening en ik weet natuurlijk niet hoe de rest hier erover denkt ;)

    (Jij hebt net misschien een rolberoerte gekregen van mijn verhaal over onbezwaard kwarktaart maken, dus ik shockeer hier ook mensen ;))
     
    citroenrasp likes this.
  19. Cobon

    Cobon Niet meer actief

    Haha neehoor daar heb ik geen rolberoerte van gekregen :)
     
  20. Stoeptegel

    Stoeptegel Bekend lid

    Feb 2, 2022
    571
    669
    93
    Female
    Gelukkig maar! :)
    Ik snap wel dat het kan wringen hoor. Dat heb ik met mensen die te pas en te onpas in de auto springen. Denk dat iedereen hier wel voorbeelden heeft van waar het wringt waarbij je je echt af kan vragen hoe je een ander tot andere gedachten kunt brengen en niet kunt begrijpen dat er zo gedacht of gedaan wordt.
    Ik vind de veelzijdigheid aan ervaringen en inzichten hier juist ook wel fijn!
     
    Saartje33 and Cobon like this.

Share This Page