Ik heb vandaag al bijna een kilo bloem gebruikt voor verschillende soorten koekjes en morgen bak ik nog een carrotcake, dus dan kom ik over een kilo
Zonnebloemolie gebruik ik voor cakes en bakken van pancakes/poffertjes. Bij de rest gebruik ik vaak olijfolie maar dan is het 1 a 2 eetlepels.
En hoendoe je dat dan? Want meel en bloem zijn geopend maar een paar maanden bruikbaar.. Hetzelfde met zonnebloemolie wat iemand hierboven zei. Jaren met een fles kan haast niet. Geopend wordt het na een paar maanden ranzig.
Dan zal ik het maar eens weggooien, nooit geweten. Lees net dat je het in de koelkast of vriezer kan bewaren, dan is het langer houdbaar. M’n dochter gebruikt t nog wel eens om een pannenkoek te bakken voor de lunch. Ik gebruik het echt nooit. Voor die ene keer in het jaar dat iemand koekjes wil bakken koop ik een kant en klaar pak, zelfde voor pannenkoeken.
Gewone olijfolie kan je prima verhitten hoor. Alleen extra vierge is daar minder geschikt voor. Ik gebruik ook graag rijstolie voor roerbakken of pannenkoeken bakken. Houdt je gerechten veelal wat lichter.
Ja hoor, olijfolie komt in verschillende soorten, en sommigen zijn prima om te verwarmen. Ik weet niet wat het verschil in bakken is met Nederlands en niet Nederlands eten, maar ik gebruik voor bijna alles olie. Maar doe alsnog een jaar met een fles zonnebloemolie.
Een jaar of langer met een fles zonnebloemolie kan prima. Dat wordt helemaal niet ranzig. Doe ik al eeuwen zo.
Mijn man kookt veel Indiaas en zowat elk recept uit zijn kookboek vraagt om zonnebloemolie. Ook dingen als falafel maken we zelf en bakken dat in zonnebloemolie. We eten vegetarisch dus ik hoef geen vlees te braden of Hollandse jus bij de aardappels. Daar zou ik boter voor gebruiken. Ik weet dat er verschillende soorten olijf olie zijn maar schijnt alsnog niet heel goed te zijn
Als vet gebruik ik bijna alleen zonnebloemolie. Heel soms wokolie. Ik heb geen idee hoe lang we ermee doen. Voor bloem vind ik het lastig om een juiste voorraad te vinden. De ene keer bak ik maanden niks en de andere keer vliegen de kilo's erdoorheen.
Ik gebruik vaak koolzaadolie, kan ook op hogere temperaturen en heeft een mildere smaak/geur dan zonnebloemolie. Of arachideolie. Alleen die zijn ook al een paar weken niet meer te koop bij onze AH. En het schap met olijfolie was ook behoorlijk leger.
Dat "ranzige" bij olie kan sowieso geen kwaad. Gebeurde ook met onze olijfolie de afgelopen winter (het is best koud in de keuken). Er komen dan van die witte puntjes op/in. Ziet er niet erg lekker uit, maar zodra het wat warmer wordt lost dat op en ziet het er weer uit als "gewone" olijfolie. (Dit gebeurt trouwens vooral met de grotere flessen van 5/10 liter. Olijfolie in 1 liter flessen blijven altijd hetzelfde.) Absoluut geen reden dus om het weg te gooien oid! Volgens mijn schoonvader (olijfboer) kan je wel in olijfolie bakken maar dat heeft te maken met hoe de olie geperst is. Vooral olie verkregen dmv de traditionele manier van persen (niet-machinaal) zou niet erg geschikt zijn om mee te bakken volgens hem. @Saartje33 grappig, wij eten ook vooral "buitenlands" maar ik gebruik juist olijfolie Ligt er denk ik wel aan wat je onder buitenlands verstaat, maar over het algemeen kook ik mediterraanse/noord Afrikaanse gerechten. Als ik een keer Indiaas ofzo kook gebruik ik wel een neutralere olie.
Dat van de olijfolie heb ik jaren geleden over gelezen. Meerdere artikelen toen. Het hoe en wat weet ik niet meer maar sindsdien bakken we in zonnebloemolie of arachideolie. Wat erg dat ik niet meer weet waar ik dat vandaan heb, meestal onthoud ik dat soort dingen wel
Ik bak eigenlijk bijna altijd in olijfolie. Heb wel zonnebloemolie staan. Literfles. Die bewaar ik als investering Ranzige olie heb ik hier nooit gehad. Bloem staat hier ook vrolijk een jaar open in de kast. Als je het in een goede bewaardoos doet en zorgt dat er geen vocht bijkomt is er niks aan de hand.
Bak jij vlees of gebaken aardappeltjes dan in 1 of 2 eetlepels per pan? Dat gaat echt niet met de hoeveelheden die ik hier kook....
Ja wat voor woord? Hamsteren? Ik heb geen zin om veel te betalen dus toen het eerste bericht kwam (echt binnen een paar dagen na de inval) dat olie en bloem duurder zouden worden heb ik mijn voorraad aangevuld. Ik noem dat anticiperen en slim inkopen doen. Schappen waren toen nog overvol. Gebruik een liter per maand schat ik in dus ik kan een jaartje vooruit nu. Meeste producten heb ik wel een jaar op voorraad, niets geks dus. Bloem heb ik altijd een pak of 8 staan, heb daar toen een paar extra pakken van ingeslagen, gaat zeker wel een kilo per week doorheen. Op die manier kunnen we tenminste op 1 inkomen rondkomen. Ik ga geen dief van mijn eigen portemonnee zijn....