Coronanieuws deel 14

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 25 jan 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.102
    12.082
    113
    Eens, gevolg hier was:
    3 weken kerstvakantie
    1 week school
    2 weken Corona en dus weer thuis

    Zo’n virus laat zich niet sturen, hoe graag we dat ook zouden willen.
     
    Kraanvogel, Syane, Spectre en 3 anderen vinden dit leuk.
  2. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.468
    30.887
    113
    Vrouw
    Tja...
    Het resultaat hier was eerst 2 weken onzekerheid tav wel of geen langere kerstvakantie. (Met als gevolg spanningen en iedere ochtend buikpijn Geen planning op kunnen maken en vervolgens tus toch last minute een hoop gedoe om het rond te krijgen met werk.

    Als we dat kunnen voorkomen.... graag.

    Er wordt trouwens al jaren geopperd dat de zomervakantie voor veel kinderen eigenlijk te lang is. En dat m'n het lezen achteruit gaat in die periode. (En ja, je kan thuis kiezen, maar dat doet/wil/kan niet iedereen)
     
  3. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.102
    12.082
    113
    Als de kerstvakantie een week wordt verlengt, geeft dat nog geen garantie tot het wegnemen van deze onzekerheid, dat is het lastige… als de rest van het jaar dan de scholen gegarandeerd open kunnen blijven, dan is er iets voor te zeggen, maar dat is niet zo. Ik vond het ook echt niet leuk, maar gaan we het probleem nu niet verplaatsen?
     
    Syane en SAARC vinden dit leuk.
  4. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.468
    30.887
    113
    Vrouw
    Garanties zijn in dit opzicht natuurlijk nooit 100% te geven. En alleen scholen dicht gaat nooit echt helpen. Maar het zou wel fijn zijn wanneer mensen kunnen kiezen om 2 weken voor kerst in thuisquarantaine te gaan zodat ze veilig met hun kwetsbare naasten kerst kunnen vieren.

    Natuurlijk lijkt het nu allemaal ver weg en overdreven. Maar het is wel voor het eerst dat er over langere termijn wordt nagedacht en gesproken ipv telkens last minuten te reageren.

    Was nog doen aan het zoeken naar het jaarlijks terugkerende topic: "is die zomervakantie nu nog niet voorbij?" Met daarin ellenlange klaagzangen van moeders die hun kinderen terug op school willen hebben. Deze kunnen we dan tegen eind december gaan openen :roflmao:
     
    RobinBird en Dubbelgeluk vinden dit leuk.
  5. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.102
    12.082
    113
    Helaas is die thuisquarantaine voor veel mensen niet mogelijk ivm hun beroep en moeten de kinderen alsnog naar de opvang. Het zou wel fijn zijn als het kan :)

    :DHet zal nooit voor iedereen naar wens worden ingericht, dat is een ding wat zeker is. Voor mij en de kinderen kunnen de vakanties niet lang genoeg duren, maar ik besef mij dat wij het luxe hebben met grootouders die graag oppassen.
     
  6. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.797
    19.016
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Nou, ik heb daar echt moeite mee hoor, dat kinderen niet naar school mogen omdat mensen midden in een pandemie per se op een bepaalde dag willen afspreken. Als de reden is dat je in quarantaine wil voor een etentje: de vakantie duurt al 2 weken. Dat is lang zat, voor dit plan. Ga lekker in quarantaine en spreek in het laatste weekend af.
     
    Kraanvogel, Gewooniemand, SAARC en 7 anderen vinden dit leuk.
  7. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.197
    6.610
    113
    We zouden er toch meer naar toe gaan om de kwetsbaren te beschermen? Ik hoop echt dat er een manier komt om wat meer te voorspellen welke variant dominant wordt en dat daar het vaccin op kan worden aangepast. Net zoals bij griep nu gebeurt.

    Ethisch blijft het een lastig dilemma: gaan we kinderen een ander ritme geven om kwetsbaren te beschermen? Ik zou niet zomaar willen zeggen dat de kant van de kwetsbaren belangrijker is.
     
    Liekje81 en Mapje vinden dit leuk.
  8. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.468
    30.887
    113
    Vrouw
    Daar had ik ook heel veel moeite mee toen het ging om ineens een week minder onderwijs en alle planningen op laatste moment moeten omgooien.

    En juist om dat horrorscenario te voorkomen is er nu geopperd om dat lang vooraf te regelen. Zonder verlies van onderwijs dagen.
     
  9. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.468
    30.887
    113
    Vrouw
    Kwetsbaren boosteren zal wel blijven idd. Probleem is denk ik een beetje dat de groep die kans op ernstig verloop heeft bij corona hoger ligt dan bij griep.
    En ook dat de groep met langdurige klachten flink hoger ligt dan bij griep. Ook onder de niet-kwetsbaren.
    Tel daarbij op dat de besmettelijkheid hoger ligt....

    Dus ja... ik denk dat er wel blijvend ieys veranderd is. En dat we moeten kijken hoe we daar goed mee om kunnen gaan. Liefst zonder verregaande maatregelen en ad hoc ellende.
     
  10. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.102
    12.082
    113
    Ik las afgelopen week dat in september een vaccin voor Omicron beschikbaar zou zijn?! Dan kan er allang weer een andere variant rond gaan. Ik ga even naïef hopen dat we de ergste varianten achter de rug hebben.
     
  11. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.102
    12.082
    113
    Denk je dat op deze ingreep een positieve impact zal hebben op het verminderen van verlies van onderwijs dagen? Ik geloof daar niet in. Als het op deze manier kan worden verbeterd, dan zou ik er geen moeite mee hebben, maar ik zie niet hoe.
     
    SAARC en Ang1987 vinden dit leuk.
  12. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.468
    30.887
    113
    Vrouw
    Denk jij dan dat ze straks in december de scholen alsnog een extra week dicht gaan doen? (Dus 4 weken ipv 3 vrij)
    Dat denk ik dus niet.
    Dus ja. Als er weer lockdown achtige maatregelen gaan komen dan ben je die week in elk geval niet kwijt.
     
  13. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.102
    12.082
    113
    Ik weet het niet… ik durf daar niet volmondig nee op te antwoorden. Het kan ook om andere redenen zijn dat een klas thuis komt te zitten, geen leerkrachten, x aantal positieve testen, als je kind dan net in de verkeerde flow zit, zoals wij hebben ervaren, kunnen ze door die verlengde kerstvakantie lang thuis komen te zitten, daar heb ik moeite mee. Maar ik snap dat ieder zijn eigen overwegingen heeft, dat maakt dit onderwerp zo lastig.
     
  14. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.185
    23.264
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Tja, dan maken ze snel maar weer een wet en kan het toch ineens wel.
    Ik heb er totaal geen vertrouwen meer in, dat ze scholen niet meer sluiten.
    Maar wat mij betreft stoppen we met dat testen en ga je gewoon naar school als je niet ziek bent. Dagen thuis wegens een verkoudheid, of klassen in quarantaine wegens een verkoudheid. Gaat nergens meer over. Covid gaat niet meer weg zeggen ze. Dus klaar met dat soort maatregelen. Je kan niet vanaf nu elke winter scholen en weet ik het in lockdown gooien.
     
    dreames, Gewooniemand, Biny en 4 anderen vinden dit leuk.
  15. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.468
    30.887
    113
    Vrouw
    Is ook zo. Je weet gewoon niet wat er aan gaat komen.
    Misschien valt het allemaal heel erg mee en is een bolgende variant nog milder.
    Kan dr alsnog een dikke griepgolf komen waardoor er geen leerkrachten genoeg beschikbaar zijn. Dus ook daar is niks overvte zeggen. Behalve dan dat het lerarentekort pijnlijk duidelijk wordt weer.

    Maar als ik de berichten in de media lees dan verwacht ik niet dat het gaat gebeuren. Geloof dat er meer mensen tegen zijn dan voor.

    Voor ons is december altijd een rampmaand. Eigenlijk al vanaf dat Sinterklaas deze kant op komt is het rekeningnummer ochtend buikpijn en niet naar school willen. Liefje bol dancing en iedere ochtend dat gevecht.
     
  16. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.197
    6.610
    113
    Met @Liekje81 eens dat we niet elk jaar zo'n circus kunnen optuigen. Dit heeft zoveel impact voor diverse groepen. Er moeten toch ook gewoon andere opties zijn?

    Ik merk overigens nu nog steeds wat maatregelen. Wij mogen nog steeds niet de BSO in. Alsof de ouders het risico vormen. En mijn tante woont begeleid en die mag ook nog steeds geen bezoek van meer dan 2 ontvangen. En dan alleen op haar eigen kamer. Is toch onmenselijk voor mensen met een verstandelijke beperking?
     
    Ang1987 vindt dit leuk.
  17. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
  18. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    16 jun 2016
    2.365
    2.962
    113
    Tja een week langer kerstvakantie zal weinig uithalen denk ik.

    Want je stelt ziekte dan alleen maar uit. Kijk maar naar hoe het er nu aan toe gaat. Haast niemand heeft meer weerstand. Ook onder volwassenen zijner veel zieken, hoeveel uitval we op het werk hebben:eek:. Alle coronamaatregelen hebben er dus ook voor gezorgd dat andere virussen etc niet of nauwelijks meer rondgingen en dat halen we nu met z'n allen in.

    Ik denk dat ze het gewoon maar moeten laten gaan.
     
  19. Ang1987

    Ang1987 Fanatiek lid

    28 jul 2020
    2.418
    2.169
    113
    Ja herkenbaar.
    Bij ons op school is er vorige maand een mega griepgolf geweest. 12 leerkrachten ziek en in sommige klassen nog maar 10 kinderen omdat de rest (lang en met hele hoge) koorts thuis zat.
    Ik geloof dat er van de kindjes die corona hebben gehad uit de klas van mijn zoon 1 koorts had maar die jongen heeft dat nogal gauw.

    Ik vind het zelf een waanzinnig idee maar probeer me er maar niet druk om te maken;).
     

Deel Deze Pagina