(aanstaande) Groene moeders

Discussie in 'Algemene clubs' gestart door citroenrasp, 9 feb 2022.

  1. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.450
    30.816
    113
    Vrouw
    Haha. Ok. Dat wist ik niet. Zag ze bij mijn moeder.

    Tja... ik wil ook iets leuks om naar te kijken. Maar dan hang ik liever een leuk schilderijtje op dan een rol toiletpapier :roflmao:
     
    Vogelinnetje en Nummer4 vinden dit leuk.
  2. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.965
    15.006
    113
    Ik kan die ventilatoren die je op een radiator zet met magneetjes erg aanraden! Speedcomfort heten ze geloof ik. Kost een beetje stroom, je hoort ze nauwelijks (en ik hoor elke zoemende stekker/adapter) en scheelt hier behoorlijk in verbruik!

    De exacte impact is wat lastig bepalen aangezien we ook folie geplaatst hebben en een raampje enkel glas naar hr++ hebben omgezet en de thermostaat naar beneden, maar we zitten nu al maanden op de helft van ons gasverbruik van vorig jaar. Zo bezopen stookten we nou ook weer niet.
     
    Mamafiets, teenslipper en Stoeptegel vinden dit leuk.
  3. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Mijn schoonmoeder kocht altijd kuikentjes die vrij op een stuk land konden lopen. Bepaalde soorten witte kippen werden al snel heel dik en konden na een tijdje niet meer goed lopen en zakten door hun poten. Het is waarschijnlijk dus niet alleen de omstandigheden die de kip "maken", maar zijn er ook speciale "rassen" die snel veel vlees geven.
     
    citroenrasp en Ang1987 vinden dit leuk.
  4. teenslipper

    teenslipper Bekend lid

    3 apr 2020
    824
    1.122
    93
    Vrouw
    Voor alle beesten die voor onze consumptie zijn is er doorgefokt. Een kip legt niet van nature iedere dag een ei, ook in de winter niet. Maar door fokken en kruisen en dat generaties lang, is er een kip ontstaan die met weinig voer snel en lang eieren legt. Zelfde geldt voor de melkkoe, koeien horen net als wij mensen melk te geven na het krijgen van een jong/kind. Deze koeien geven meer melk dan een kalf zou drinken, en op zo min mogelijk voer (wij vrouwen verbruiken ook meer cal tijdens het geven van bv). De vleeskippen/koeien/varkens whatever zijn ook zo gefokt dat ze snel veel vlees kweken en dat gaat dan weer tenkoste van andere eigenschappen. bij kippen idd de poten een bekende kwaal maar bij koeien bijv het karakter (melkkoe is zachtaadiger dan vleeskoe).
    En dit alles is dan al zonder te kijken naar verdere omstandigheden of ziekten die meer voorkomen door onze manier van consumeren en dieren houden...
    Ik ben geen vegetatier maar ben het ook totaalniiet eens met de manier waarop t nu gaat. Van mij mogen we weer terug in de tijd naar zelf houden, zelf slachten en alles gebruiken wat een beest je te bieden heeft. Denk dat er dan mjnder vlees gegeten zal worden en betere omstandigheden voor de beesten. En legt je kip een dag geen ei, dan heb je dus een x geen ei..
     
  5. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.687
    6.581
    113
    Vrouw
    Terug in de tijd lijkt me heerlijk. En tevens ook een stuk minder moeten doen en meer mogen of kunnen doen. Ik heb zo vaak het idee dat we geleefd worden in de huidige maatschappij...
    Gelukkig zijn er steeds meer mensen die zelfvoorzienend proberen te leven op een zo duurzame manier als mogelijk.

    Ik heb ondertussen deels de moestuin weer ingezaaid en ben aan het voorzaaien voor in de kas (tomaten etc). Ben ondertussen druk bezig met uitzoeken hoe ik de achterste 400m2, waar onze bijen en fruitbomen staan, kan laten verwilderen of dusdanig aanplanten dat de natuur haar gang kan gaan. Alleen een pad maaien naar de bijenkasten en voor de rest bloemen en kruiden en wat (bessen)struiken. Een soort voedselbosje creëren lijkt me heerlijk. Niet voor onszelf maar voor de wilde dieren.
    Mocht iemand daar interessante linkjes voor hebben dan hoor ik het graag.
     
    TanjaK, citroenrasp, Ang1987 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  6. teenslipper

    teenslipper Bekend lid

    3 apr 2020
    824
    1.122
    93
    Vrouw
    @Nummer4 klinkt heerlijk jouw tuin! Onze grote droom is ook ,elf een huis bouwen met flinke tuin waar we kunnen moestuinen, fruitbomen e.d. en misschien een paar kipjes ertussen. Wat meer zelfvoorzienend en met oog voor natuur en milieu ♡
     
    Ang1987 vindt dit leuk.
  7. Nummer4

    Nummer4 VIP lid

    14 dec 2019
    6.687
    6.581
    113
    Vrouw
    Ja, kippen zijn leuk, alleen hebben we hier ook marters en onze kat is er ook niet vies van om een kuiken te pakken helaas, maar dat is ook de natuur. We hebben eerder Cochins gehad, van die krielkipjes. Erg leuk!
    We willen het achterste deel van de tuin nog omheinen en dan ook kippen er laten lopen, maar dan loop ik tegen het probleem aan dat ze waarschijnlijk mijn bloemen en kruiden er uit gaan trekken en dan is het idee van een verwilderd paradijs weer ver te zoeken.
     
    citroenrasp, Ang1987 en teenslipper vinden dit leuk.
  8. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Jullie bedoelen zelfvoorzienend wat betreft groenten en fruit? Uit nieuwsgierigheid, hoeveel m2 zou je moeten hebben om jaarrond eigen groenten en fruit te kunnen oogsten?

    Hier belden ze net aan voor laundry sheets: velletjes wasmiddel. Een ecologisch verhaal, maar ze vergelijken met flessen vloeibaar wasmiddel. Ik heb waspoeder, in een dun zakje plastic. Dus ik vraag me af of het wel zo groen is om die sheets in een dik karton te laten opsturen elke keer. En dan heb ik het nog niet over de prijs (hij had het over 50 cent per wasbeurt. Ik heb een zak van ruim 3 euro die ik meestal in de aanbieding koop en ik doe daar echt maanden mee).
     
    TanjaK vindt dit leuk.
  9. Saartje33

    Saartje33 Fanatiek lid

    6 dec 2018
    3.899
    5.859
    113
    Vrouw
    Ik gebruik Klok, in een kartonnen doos. Doe enorm lang met 1 pak, terwijl ik elke dag was. Zal vast ruimte schelen in een vrachtwagen, van die velletjes, maar verder weet ik het eigenlijk ook niet
     
    TanjaK vindt dit leuk.
  10. Ang1987

    Ang1987 Fanatiek lid

    28 jul 2020
    2.418
    2.169
    113
    Ja hier ecovert poeder in een kartonnen doos, ook echt heel erg prima.

    Had nog nooit van die velletjes gehoord. Het klinkt eerlijk gezegd vooral duur:confused:
    Het is zo'n marketing truc, om dingen ecologisch te noemen (of bij de ah van die plasticverpakkingen in karton kleur met woorden als ambachtelijk er op). Greenwashing is wel echt naar en mensen zijn er zo vatbaar voor.
     
    TanjaK, Saartje33 en citroenrasp vinden dit leuk.
  11. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Ja, daar ben ik ook bang voor, dat het greenwashing is. Wasmiddelen moeten sowieso al aan strenge eisen voldoen. Wij hebben dan ook nog de eco-variant. Wel in plastic, maar een dunne zak. Is dat dan veel slechter dan een dikke kartonnen doos? Met die doos kun je 20 keer doen. Met die zak doen wij wel 50 keer denk ik.

    Ik neem hierin mee dat karton/papier niet altijd beter is dan plastic. Dat blijkt ook uit plastic tasjes die toen niet meer mochten. Veel winkels gingen over op papieren tasjes, maar dat bleek veel slechter voor het milieu te zijn.

    Ik zei tegen de deur-aan-deur verkoper dat ik eerst onderzoek wilde doen. Volgens mij ben ik er al uit.
     
    TanjaK, citroenrasp en Ang1987 vinden dit leuk.
  12. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.398
    21.792
    113
    W.b wasmiddel: die velletjes heb ik wel eens voorbij zien komen op IG enzo. Ik betwijfel of ze echt zoveel beter zijn. Ik gebruik poeder dat ik verpakkingsvrij koop, per 5 of 10 kg. Hetzelfde poeder kan je trouwens in zakjes van 350 gram kopen maar dat vind ik zonde van al het plastic (én je komt duurder uit). Ik bewaar dat dan weer in lege 5Liter afwasmiddel flessen. Ook gebruik ik veel minder dan de voorgeschreven dosering en dat is nou eenmaal het makkelijkste met poeder/vloeibaar. Met tabs, capsules en nu dus ook die velletjes gebruik je waarschijnlijk teveel omdat fabrikanten vaak overdoseren. Al zul je die velletjes wellicht nog door de helft kunnen knippen ofzo, maar al met al lijkt het me veel gedoe.

    Helaas is er ook veel greenwashing gaande bij die zogenaamde groene webshops. Ze willen je vaak laten geloven dat bepaalde gadgets écht écht nodig zijn. Ontzettend veel dingen die ik daar zie heb ik nooit behoefte aan gehad en nu ik groener probeer te leven al helemaal niet. Een hooimadam kan je prima zelf maken, m'n blok groene zeep bewaar ik in een oud uitgewassen bakje van crème fraîche, voor mijn losse thee gebruik ik gewoon een zeefje, etc. Stuk voor stuk dingen waarvan die webshops je willen laten geloven dat je er toch écht een speciaal product voor nodig hebt! :confused:
    En het toppunt was wel een "energiezuinig" apparaatje om je kop thee maar liefst tot 5 uur (!) mee warm te houden. Want, zo zeiden ze, weggooien is zonde... :rolleyes: Mijn thee drink ik vaak gelijk en áls het al koud wordt, verwarm ik het een halve minuut in een steelpannetje. Heb ik echt niet allerlei apparatuur voor nodig.
     
    TanjaK en Saartje33 vinden dit leuk.
  13. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.398
    21.792
    113
    Volgens mij worden die witte kippen hier dus ook als plofkip gehouden. Ze staan hier ook bekend als "witte kippen" en worden daardoor ook echt gezien als een "minderwaardige" kip. Beetje zoiets als dat de meesten in NL per se bruine eieren willen eten ofzo.

    @teenslipper daar hoef je niet per se voor terug in de tijd te gaan, in veel lnden gebeurt dat nog steeds :) Wij doen dat ook. En inderdaad omdat het veel werk is, ga je er m.i veel zuiniger/bewuster mee om. Van een schaap/geit bv wordt hier (en niet alleen in ons gezin hoor, maar door iedereen) dan ook echt alles dat eetbaar is gegeten. Het vet wordt gesmolten om er weer mee te kunnen bakken en de organen worden allemaal gegeten (behalve de blaas omdat die erg bitter is. Maar dat gaat naar de straatkatten en -honden). De huid wordt schoongemaakt en bewaard voor op de grond. Hoewel ik dat persoonlijk nog moet leren.
     
    TanjaK en teenslipper vinden dit leuk.
  14. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Wat voor iets willen ze je dan laten aanschaffen voor zeep? Zo'n tray? Die heb ik nl wel voor onder de douche, omdat het water er niet in blijft staan. Een los blok zeep voor handen wassen heb ik niet, omdat ik denk dat het zo'n smeerboel wordt. Ik moet een nieuw zeeppompje voor in de wc en heb ook nagedacht over een blok zeep. Maar ik vraag me af hoe hygienisch dat is. Of hoe hygienisch anderen het vinden (niet dat ze besluiten dan maar niet hun handen te wassen na toiletbezoek). Ik zou nog kunnen proberen om als navul een blok zeep te schaven en op te lossen in water. Dat doe ik al wel met mijn vlekkenspray. Ooit een keer een sprayfles gekocht en toen bedacht ik me ineens dat ik best een stukje van mijn zeepblokje (van dille&kamille, zo fijn!) kon afsnijden en dat erin doen met wat water. Tada, prima spray nu!

    Ik kom zo'n hooimadam ook regelmatig tegen. Naast dat ik ze ontzettend lelijk vind, vraag ik me af wanneer ik het zou gebruiken. Als ik pasta/eieren/rijst kook, dan zet ik nadat het gekookt heeft de kookplaat of uit of op een zeer laag niveau. Maar ik snap wat je bedoelt. Dan komt er weer zo'n verhaal bij dat je minder energie gebruikt blablabla. Dat terwijl je zónder ook minder energie kunt gebruiken.

    Over wasmiddeltabs: verschrikkelijk dingen. Er zitten max 14 stuks in een verpakking van dik plastic. Elke maand zo'n doos om weg te gooien! En wij wassen weinig, anderen kunnen er misschien maar 2 weken mee doen. Onder het mom van die verpakking is nodig, omdat het een kindvriendelijke sluiting moet hebben. Ehm, dan zet je het toch wat hoger weg?
     
    TanjaK en citroenrasp vinden dit leuk.
  15. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.398
    21.792
    113
    @Vogelinnetje Ik gebruik mijn "hooimadam" (lees: oude slaapzak in een grote emmer :roflmao:) met name in de winter als ik karnemelk of yoghurt maak. En tegenwoordig bij het koken van kikkererwten. Die gewoonte heb ik in ere hersteld, deed het vroeger ook al maar toen kwam er een beetje de klad in. Voor pasta/eieren etc is het inderdaad echt onnodig, die kan gewoon uit na 1 minuut met de deksel erop.

    En ik bedoel dus allemaal van die zeepbakjes etc, nu hebben ze het ook weer in grotere versie voor de keuken omdat er tegenwoordig schijnbaar afwasmiddel in blokvorm te koop is. En dan heb je weer van die soort "rekjes" waar je zowel die zeep als een borstel in kan zetten. Ipv zeepbakjes gebruik ik gewoon een gootsteenzeefje, had er namelijk een paar van over en zo blijft de zeep langer droog. Vloeibare zeep kan ik niet zo goed tegen, krijg er snel droge handen van. En ecologische zeep hier nog nooit gezien, dus dan is een blok olijfoliezeep wat fijner. Qua hygiëne weet ik het niet eigenlijk, maar ik neem aan dat zo'n pompje dat iedereen aanraakt ook niet per se hygiënisch is. (Edit: even googlen leverde dit op: https://www.maxvandaag.nl/sessies/themas/huis-tuin-hobby/een-stuk-zeep-of-vloeibare-zeep-wat-is-het-hygienischer/). Overigens gebruikt hier bijna iedereen nog blokken zeep, net als vroeger in NL. Vloeibaar is ook ontzettend duur. Ik heb in de keuken naast het blok wel weer een (oud) pompje staan, maar dan gevuld met verdund afwasmiddel.

    En inderdaad, al die verpakkingen tabs! Het schijnt dat er serieus mensen bestaan die 2 a 3x wassen op een dag (en dan heb ik het over "gewone" gezinnen met 2 kinderen!), dan is zo'n pak wel heel erg snel leeg, overigens doen sommigen er 2 tabs per keer bij "zodat het lekkerder ruikt". :confused: Snap überhaupt dat vele gewas niet hoor, een vriendin van me deed 2 keer per dag de wasmachine aan, ze had toen maar 1 kind! En niet eens wasbare luiers ofzo. Het schijnt zo te zijn dat sommigen per se een lege wasmand willen en dan dus maar tig halve wasjes draaien ofzo. Zo zonde!
     
    Saartje33 en Cobon vinden dit leuk.
  16. Cobon

    Cobon Niet meer actief

    Haha, ik ben mijn wastic aan het afleren sinds dat topic op zp over de was :)
     
    citroenrasp vindt dit leuk.
  17. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.398
    21.792
    113
    Dát topic? Haha, die topics komen eens in de zoveel tijd terug :roflmao: Net zoals al die 'hoe vaak gebruik jij je handdoek' topics :D
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  18. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Maar echt, elke dag 2 wassen, ik zou dan kleding erbij moeten kopen om die wasmachines te moeten vullen :D

    Maar het aantal leden met smetvrees is hier ook wel heel erg groot. Tja, dat gaat niet samen met een groene instelling.

    Ik ben een grote viezerik: ik douche 2 keer in de week, pak dan ook pas een schone handdoek. Verschoon mijn beddengoed 1x per 2 weken. Doe 2 dagen met bovenkleding en vaak lukt het om zelfs 4 dagen met een broek te doen.
     
  19. Cobon

    Cobon Niet meer actief

    Ik ben een semi groene smetvrezo :p

    Inderdaad slechte combinatie! Maar dat dingen zo slecht voor het milieu zijn lijkt het enige te zijn dat mij motiveert een tandje terug te doen.
     
    Nummer4 vindt dit leuk.
  20. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.580
    113
    Handige link!

    Zelf zou ik wel kunnen overgaan op zeepblokken, maar ivm bezoek- ga ik denk ik toch maar voor een zeeppompje dat ik zelf bij vul met zeepblokken opgelost in water. Nu nog even wachten totdat mijn fles schoonmaakmiddel op is (ook hierin zijn wij spaarzaam in gebruik) en dan bewaar ik die voor mijn mengsel.
     
    citroenrasp vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina