Misschien een domme vraag, maar is het in de zomervakantie heel veel drukker in de Efteling als in bijvoorbeeld februari in de vakantie? Of maakt dat geen verschil?
Denk het wel…. Sowieso is het weer veel lekkerder en denk dat er in de zomervakantie meer mensen vakantie hebben dan in andere vakanties
Wij zijn in februari geweest en hadden een top dag! Maar je moet maar net geluk hebben. Een week later was het weer heel erg druk. Mijn broer ging recent een weekend en ze hadden verwacht dat de maandag een rustige dag zou zijn, dat was in NL een normale schooldag. Toen bleek België vrij te zijn… was het alsnog heel erg druk (drukker dan de dagen in het weekend).
In de verschillende vakanties maakt t niet echt uit, vrijwel altijd druk. Zomers is t wellicht wel drukker, maar dan zijn ze ook weer langer open dus daarmee verspreiden ze t weer een beetje.
wij waren afgelopen jaar in de zomervakantie op een door de weekse dag. echt super druk, minimaal 30-45 minuten wachten per attractie, sommige >60 minuten. We gaan nooit meer in de zomervakanties. Dan gaan we liever op een studiedag. Maar je moet ook een beetje geluk hebben want als je misschien een dag later was, of een week eerder met wat minder mooi weer was het helemaal niet zo druk. Ik denk wel dat het minder druk is bij kouder en slechter weer (ook niet alles is dan altijd open)
Je moet ook wat geluk hebben dus. Denk dat we dan toch wachten tot het wat kouder is in februari. Helaas kan een studiedag niet meer omdat mijn meiden op twee verschillende scholen zitten.
Wij gaan niet graag in de zomervakantie. Een studiedag is het beste is onze ervaring. Verder is het altijd afwachten.. Wij zijn afgelopen november op een zaterdag geweest. Was het best druk. Onze dochter is zaterdag voor Pasen geweest, toen was het juist rustig. We zijn ook ooit op een zondag in oktober geweest. Superdruk, stonden al ver voor de Efteling in de file.
4 attracties Dat is wel heel weinig. Het is soms echt niet te voorspellen. Maar in de zomer is het vaak wel heel druk. Maar je hebt ook langer de tijd. Dus als je van begin tot eind gaat, kun je nog wel veel doen.
Op de site van Efteling zelf is een druktebarometer... Efteling openingstijden & verwachte drukte Edit: zie net dat deze momenteel maar tot en met juni is. Vakantie volgt later
Ik baalde ook enorm, mijn zwager uit het buitenland was over. Het was op een gewone maandag en omdat hij er was kregen we vrij voor het weekend weg. Hij was er 20 jaar ofzo niet geweest. Was er dus een studiedag en het was wel minder lang open als gewoonlijk van 10 tot 1700 ivm corona maar het was drama.
Je kunt op de website zien wanneer het druk is. Zomervakantie doen wij absoluut niet. Dan is het eigenlijk altijd druk. Logisch want iedereen heeft vrij en het is vaak goed weer. Of je moet net die week hebben dat 2 regio's alweer of nog op school zitten. Weekend is ook altijd druk. Doordeweekse dagen zijn beter. En begin van de week is rustiger dan eind van de week. Wij zijn ooit een maandag in de voorjaarsvakantie geweest (februari) en toen konden we zo doorlopen. En een dinsdag in september ook (vakanties waren net geweest dus niemand wilde nog naar een pretpark).
En ook die klopt niet altijd. Bij ons stond hij op rood en we hebben echt alleen bij symbolica hoeven wachten. We gaan 25 mei een nachtje. Ik zie dat het weer op rood staat… hopelijk valt het mee… Wij waren er op vrijdag in de voorjaarsvakantie. het zuiden had nog carnaval en was het de laatste dag van ‘hun’ vakantie, en bij ons was het de eerste dag van ‘onze’ voorjaarsvakantie.
Je weet het gewoon niet en je moet mazzel hebben vakanties maakt niet uit welke het is er altijd druk net als de weekenden wij zijn ooit eens op een studiedag geweest net na de zomervakantie want dan denk je lekker rustig Het was vreselijk druk
In de weken voor en na de zomervakantie is het doordeweeks ook vaak druk door schoolreisjes. Mijn ervaring is dat studiedagen wisselend zijn, afhankelijk van de periode wanneer ze vallen. ln juni bijvoorbeeld is druk, maar maart of november oid valt wel mee.
Wij waren er zondag 24 april. Had me ingesteld op topdrukte gezien weekend/vakantie, maar langste wat we hebben moeten wachten was 25 min en we hebben 12 attracties kunnen doen .
Ik ga vandaag… stel me in op drukke dag ivm vakantie.. en zag op de app dat het gisteren ook druk was.. het is niet anders…
Wij waren er 30 maart op een studiedag en was echt helemaal niet druk. Sommige attracties zelfs 4x kunnen doen.