Ja, dat is wat er uiteindelijk uitgeknipt is om te laten zien. Maar wij weten niet wat er verder nog op het menu stond toch?
Ja zou zo maar kunnen. Waarschijnlijk is het een catering aanbod van het restaurant. Het luxe menu met als voorgerecht oesters en kaviaar. Dan zijn het niet vasco en zijn vrouw die fantasieloos zijn maar is het het restaurant die denkt dat als mensen luxe willen er oersters en kaviaar erbij horen.
Ik denk ook dat dit gewoon bij een standaard menu hoort dat een restaurant aanbiedt. Mijn kinderen eten trouwens wel vis eitjes. Dat vinden ze toevallig lekker. Maar dat zijn dan van die eitjes uit Zweden ( zal vast geen kaviaar heten al lijkt het er op) en zalm eitjes die je bij de Albertheijn kunt kopen.
Ja maar mijn punt is juist eigenlijk...waarom zo'n standaard luxe menu kiezen als je toch iets meer kunt betalen. Maar misschien is de kaviaar en oesters wel iets wat ze altijd erbij doen. Voor mij straalt dat juist geen luxe uit.
Ja, dat is geen kaviaar, want dat moet officieel van een steur zijn. Maar als ze de zalm variant lusten dan lusten ze ook de echte kaviaar wel. Blijf het een vreemd product vinden. Maar wel lekker
Dan ben ik wel benieuwd wat voor jou wel luxe is? Die Luxe kan namelijk ook prima gewoon jouw ding niet zijn.
rauw. Al laten ze hier niet ziet dat het uit de vis gehaald wordt. Maar geloof dat er per vis 3 a 4 kilo kaviaar geoogst kan worden. Dit doen ze wel door de vis te doden.
Kaviaar, kreeft, champagne, oesters staan gewoon in het lijstje van luxe producten hoor. Dat het voor u geen luxe uitstraalt kan uiteraard maar het zijn gewoon luxe producten. Wat zou jij dan luxe vinden ?
O dat is meer dat kunstachtig koken. Waar de chefs een hele eigen nieuwe smaakbeleving maken of ermee experimenteren. Ik heb de documentaire Chef's table ( netflix) gezien en ik vind dat echt als ultieme luxe als je bij 1 van die chef's zou kunnen eten.
Ja het kan erop staan. En het zal voor veel mensen luxe zijn. Mij doet het niet zoveel. Ik raad echt de docu op Netflix Chef's table aan. Dat is voor mij echte luxe.
Mij doet het ook niet veel. Zeker oesters en kaviaar niet maar het zijn gewoon luxe producten. Dat veranderd niet omdat ik het maar niets vind. Ik ga niet kijken naar die docu maar heb je een voorbeeldje van een product dat jij luxe vind ? Of jij hebt het over de presentatie van gerechten? Dat kan natuurlijk ook.
Ja natuurlijk, dat is geweldig. Maar niet iets wat je krijgt van een catering bedrijf. Wij eten hier wel eens. Sta echt elke keer perplex hoe geweldig de smaakcombinaties zijn. Dus mocht je een keer iets dichter bij huis geweldig willen eten. https://www.alma.nl/restaurant
Het gaat niet om 1 product dat ik als luxe zie. Het zit in de werkuren, het experiment, de kunst. De hele beleving. Daar zou bijvoorbeeld een oester wel bij kunnen zitten. Maar wel in een hele andere beleving misschien.
Ja je benoemde natuurlijk wel meermaals de producten, dus ik ging er vanuit dat je dat bedoelde. Het gaat dus meer om alles er rond. Dat is wat anders natuurlijk.
Ik vond het diner er ook helemaal niet luxe uitzien maar dat kan ook komen omdat de hele setting zo gewoontjes was.. er was helemaal geen sfeer @Huismuisie interessant filmpje!
Kaviaar en oesters zijn luxe artikelen, dat is gewoon zo. (Al kan je wilde oesters ook helemaal legaal en helemaal gratis zelf van de oesterbanken loshalen, als je weet waar en wanneer je moet zijn). Maar persoonlijk vind ik het de grootste gave als je van simpele ingredienten iets heel lekkers weet te toveren. We hebben te weinig van dat diner gezien om daar iets over te kunnen zeggen. Ik heb liever een simpele aubergine fantastisch klaargemaakt dan een neergelegd luxe liflafje. Of denk aan zoiets zaligs als een insalata caprese met de beste ingrediënten. Sterrenwaardig? Nee te simpel. Maar die smaak is maar moeilijk te overtreffen. Ik moet zeggen dat ik als vegetarier in veel restaurants de wow vaak niet zo vind. (Maar wij eten ook niet in het sterrensegment hoor). Mbt thuis dineren, de hele entourage bepaalt voor mij de beleving van uit eten gaan. Als ik aan mijn eigen tafel zit, of zoals met die afhaaldiners in corona het nog zelf moet opwarmen op mijn eigen bord, dan is de lol er al voor een groot deel af.