Reageer ik verwend of overtrokken

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Kim32, 4 mei 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    11 jan 2019
    12.252
    12.628
    113
    Vrouw
    Ja hier wel hebben elektrische fiets. En anders deden we het ook.
     
  2. JupitR

    JupitR VIP lid

    13 mei 2020
    6.710
    7.188
    113
    Vrouw
    Ik moet zeggen dat ze bij ons bijna niet voorop in het zitje gaan sinds we een bakfiets hebben, maar dus veel vaker in de bakfiets. Dan is het valgevaar al heel anders. Maar dan nog zie ik heel duidelijk dat we bij mijn oudste echt veel beschermende en voorzichtiger waren ;)

    Verder is de helm bij mijn middelste wel een daverend succes om mee te spelen :cool:
     
    Mapje en Spectre vinden dit leuk.
  3. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Ik heb echt nog nooit een kind met een helm gezien hier. Is het raar als je besluit dat niet te doen?
     
  4. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.229
    28.208
    113
    Daar zijn de meningen net zo sterk over verdeeld als over tweedehands autostoeltjes :o:
     
    Snananas, Adje, Dubbelgeluk en 2 anderen vinden dit leuk.
  5. Achterkantvandemaan

    31 dec 2020
    7.876
    8.040
    113
    Haha oeps. Volgende discussie. Wel raar want met een autostoel zou ik nul risico nemen, maar een helm zou ik dan weer niet doen o_O klopt ook niet echt. Misschien tegen die tijd even over inlezen.
     
  6. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.823
    18.542
    113
    Vrouw
    Nee, dat is ieder zijn eigen keuze. Net als met tweedehands spul. Doen waar jij je prettig bij voelt ;)
     
    Dubbelgeluk vindt dit leuk.
  7. Spectre

    Spectre VIP lid

    5 nov 2015
    19.823
    18.542
    113
    Vrouw
    Begrijpelijk hoor! Wij hebben hier ook fietshelmpjes. De oudste heeft hem niet meer echt op. De jongste nog wel, al heeft ze er een hekel aan.
    Ik zag laatst iemand op elektrische fiets, kind voorop zonder fietshelmpje. Dat vind ik dan best gevaarlijk aangezien een elektrische fiets heel wat harder gaat dan een gewone fiets.
     
    Loveischocola vindt dit leuk.
  8. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    Haha best herkenbaar. Maar wij fietsen zelden. Scheelt ook. Ze hebben hem alleen op met beginnen fietsen. En als we een elektrische fiets zouden hebben maar die heb ik niet.

    Hier overigens onze maxicosi gewoon 2-3 kinderen gebruikt. Ik heb zelfs maxicosi erover gebeld. Moest iets checken op scheurtjes maar die waren er niet. Dus zit de jongste er nu ook gewoon in.
    Overigens hebben mijn ouders wel een maxicosi. Die kregen ze gratis bij de kinderwagen die ze kochten. Alleen in de praktijk zitten onze baby’s er nooit in omdat we onze eigen maxicosi achterlaten.
     
  9. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    27 dec 2011
    9.174
    10.705
    113
    Ik zag laatst iemand gaan met een piepkleintje in draagzak op een e-bike op behoorlijke snelheid. Een hand achter het hoofdje, een hand aan het stuur. Dat vind ik dan weer levensgevaarlijk. Net als kinderen die staan op de bagagedrager terwijl papa/mama fietst. Veel grotere risico's dan de theoretische mogelijkheid van een onzichtbaar kleine materiaalimperfectie in je tweedehands stoeltje ;)

    Helmen: ach ja, voor ons en voor de (inmiddels middenbouw basisschool overigens) kinderen zou het beter zijn, maar gewoonte/cultuur wint het daar nog. Wel toen ze leerden fietsen en skeeleren trouwens, terwijl je ze dan met lage snelheid op ukkenhoogte in een verkeersvrije omgeving houdt, oftewel risico op belangrijk letsel uiterst klein vergeleken met hoe ze nu rondscheuren op allerlei soorten wielen.
     
    Spectre, Mapje en chrystel73 vinden dit leuk.
  10. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    11 jan 2019
    12.252
    12.628
    113
    Vrouw
    Ja H vind hoe harder hoe leuker haha
     
    Spectre vindt dit leuk.
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    Mijn kinderen zijn een uitzondering denk ik. Ik zie best wel eens kinderen met een helm hoor, maar niet in grote getalen. Maar ik vind het zelf wel belangrijk, zo'n kinderschedel kan zo weinig hebben.
     
    Jessi79 vindt dit leuk.
  12. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.996
    113
    Hier iedereen helm met fietsen, maar dat is een plechtige belofte aan mijn vader (hersenbeschadiging overgehouden aan infarct). Wijzelf ook als we fietsen zonder kinderen. In Duitsland en Spanje normaler dan hier lokaal maar we beginnen het vaker te zien.

    Inmiddels oma ook, die had een tijdje geleden een duikvlucht over dr stuur na een stomme lullige botsing maar heeft stinkende mazzel gehad dat dat goed afliep. Die was toch de nodige tijd van de wereld en een paar uur monitoring en scans in t ziekenhuis.

    Niet alleen voor onze eigen onhandigheden maar je kan ook de dupe worden van een ander op zn e-bike, racefiets etc. 1 verkeerde val kan je leven op zn kop zetten, afasie is in elk geval geen pretje en dr zijn nog meer opties. Dan is een goed passende en tijdig vervangen helm (anders heb je meer schade van de helm dan de val) best de moeite waard.

    Voor iedereen zal t allicht anders zijn, ik zou er niet op tegen zijn wanneer het een plicht werd in elk geval.
     
  13. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.771
    18.916
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    Nee, dat hoeft zeker niet. Maar het probleem als je iets koopt van een onbekende, is dat je het niet weet. Genoeg mensen die niet weten dat een MC niet meer gebruikt mag worden na een ongeluk of die niet weten dat ze eigenlijk wel een maximale leeftijd hebben. En er zijn ook genoeg mensen die het wel weten, maar die het niet zoveel kan schelen. Zeker als het niet om hun eigen kind gaat en ze er wat geld mee kunnen verdienen.

    Heb je echt het geld niet, snap ik heel goed dat je geen keus hebt dan de verkopers vertrouwen en er het beste van te hopen. Maar dat is in het geval van TS niet zo. Er is een stoeltje beschikbaar dat zeker aan de veiligheidseisen voldoet. Dan is het niet verwend of overtrokken als je daar ook gewoon gebruik van wilt maken.
     
    tuc vindt dit leuk.
  14. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    14 apr 2020
    2.453
    1.830
    113
    Met die truien:roflmao:
    Herkenbaar bij mijn ex schoonmoeder.

    Ik doel op de autostoel omdat wij een zwaar auto ongeluk hebben gehad in 2008. De autostoel hebben we toen weggegooid. :)
     
    Nina Sanders vindt dit leuk.
  15. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    14 apr 2020
    2.453
    1.830
    113
    Ik zou vallen over het woord verwend.

    We zijn moeders en moeders hebben zorgen. Voor de één overtrokken voor de ander niet. Eerlijk toegeven ben ik nu nog meer (over) bezorgd over onze zoon omdat hij zo ontzettend lomp is. Dat kleintje bezorgd me ontzettend veel stress momentjes! Wanneer mijn moeder op bezoek is heeft ze altijd wel iets aan te merken op mijn bezorgdheid.

    Toch mag ieder zijn mening hebben maar omtrent veiligheid zou ik niet willen discuseren en zelf een stoeltje kopen.
     
  16. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    14 apr 2020
    2.453
    1.830
    113
    Voor op de fiets?
     
  17. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    Ja ik snap je.

    Oh die truien joh :o: Eindelijk heb ik hem zover dat hij niet meer enkel dino's wil en het accepteert dat er soms gewoon een vestje aangetrokken wordt oid. Koopt oma in de stad weer een dinotrui. Of nog erger. Dan gaat hij daar spelen, kleedt ze hem direct om :o: Ik vraag mij serieus af waarom. Probeer je me dan een hak te zetten? Dat is dan iets wat ik me serieus afvraag. Ik kan namelijk geen andere reden bedenken waarom je je kleinkind helemaal gaat omkleden.

    Tegenwoordig zeg ik er niet meer zoveel van omdat ik mijn energie gewoon ergens anders in steek. Maar ik zeg wel: 'kom op ma, het is niet aan jou om hem continu om te kleden op verzoek, vreselijk irritant.'
    Dan krijg ik vaak allerlei excuses 'oh maar hij had het warm. Oh maar hij zei dat dat mocht. Oh maar ik doe dit normaal nooit hoor. Oeh maar ik wist niet dat jullie daar afspraken over hadden.' En dan denk ik: laat maar zitten, het heeft geen nut. Het gaat me ook niet om die f*cking trui, maar om het principe en het feit dat ik niet ondermijnd wil worden. Plus vind ik ook dat mijn kind best mag leren dat aankleden in de ochtend geen spel is, maar gewoon aantrekken wat papa en mama klaar leggen. Iets uitzoeken of vragen doe je maar de avond ervoor. :thumup:
     
  18. Emma86

    Emma86 VIP lid

    25 jun 2012
    5.281
    2.232
    113
    Vrouw
    Nederland
    Heel duidelijk zeggen: het is niet nodig om een autostoeltje (bedje, kinderwagen, box, fles, etc.) te kopen, die hebben wij zelf wel en we nemen het mee wanneer we op visite komen. We hebben onze eigen spullen en die gebruiken we.

    Mijn schoonmoeder moest en zou een bedje hebben staan. De keren dat de kinderen er in hebben gelegen kan ik op 1 hand tellen. Box is ook amper gebruikt. Gewoon zonde van de centen, maar ja. Ze was niet te stoppen.
    Ik heb aangegeven dat een dekbed niet mag in een ledikantje. Ze kocht er toch 1. Nooit gebruikt naar niet mijn probleem. Ik was duidelijk.

    Omdat ze zo graag wat wilde kopen heb ik aangegeven dat een aankleedkussen handig zou zijn. Daar is wel veel gebruik van gemaakt.
    Toen ze ietsje ouder werden zijn er kinderstoelen gekomen voor aan tafel. Ik stuur een beetje bij wat ze kopen. Niet dat ze iets moeten kopen maar dat willen schoonouders zelf graag. Ik geef alleen aan wat handig is.
    Wanneer ze iets kopen dat we toch niet gaan gebruiken dan zeg ik dat maar verder maak ik me er niet meer druk om. Dan staat het daar te staan.
     
  19. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    14 apr 2020
    2.453
    1.830
    113
    Wij hadden dat met broodjes gezond en ongezond. Dochter had het aan de mode enkel ongezond te willen. Kijk, een keer hagelslag op brood prima! Mijn ex-schoonmoeder ging helemaal los! Overdreven, in de groei..en echt niet nodig dat ik dat niet wou geven. Dochter kreeg alsnog een boterham met hagelslag. Ik ben toen geflipt! Was al zwanger, vol hormonen en dat geknoei met dat brood en stukjes hagelslag!

    Ondermijnen is zo irritant!

    Omkleden deed ze ook want polyester is zooooooo heet voor het kind! Of een broek met striktouw? Dat is niet handig met gymen:mad::(

    Regelmatig gevraagd of ze me wel goed genoeg heeft gevonden. Ze sloeg de spijker op de kop door te vertellen dat mijn dochters los haar moesten dragen op de schoolfoto :roflmao:

    Gelukkig heb ik hier geen last meer van. Ze bedoelen het goed maar vergeten vaak hun rol. OMA! :roflmao:
     
    Nina Sanders vindt dit leuk.
  20. 2littlemonkeys

    2littlemonkeys Fanatiek lid

    27 feb 2015
    4.563
    2.765
    113
    Vrouw
    Noord Nederland
    Verwend niet, overtrokken wel (sorry).

    Ik denk dat je schoonmoeder het goed bedoelt en tweedehands is echt prima voor dat soort producten. Als het gaat om je kinderen en schoonouders kun je bepaalde dingen het beste gewoon loslaten (tenzij echt extreem uiteraard, maar dat idee krijg ik uit jouw verhaal niet)
     

Deel Deze Pagina