Kleuter met vriendinnetje mee naar camping?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Muisje2016, 22 apr 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.480
    113
    Hier waren ze met 3 klassen, 3 mentoren en wat ik van dochter begreep 4 leraren.
     
  2. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    ja 13/14 maar door de Corona jaren niets gewend wat dit betreft. En ik snap dat de los het park in mogen maar doe dan in de middag rond de lunch even verzamelen, tel koppen, check of iedereen oké is en laat ze verder gaan.
     
    Biny vindt dit leuk.
  3. Sophy

    Sophy VIP lid

    28 aug 2011
    5.879
    2.882
    113
    Noord-Holland
    Als jij er nog niet aan toe bent, niet doen. Ik zou als compromis, mits budget tijd plek leuke camping en het leuke mensen zijn, mss zelf ook een weekendje of midweek op die camping boeken.
     
    Vero0504 vindt dit leuk.
  4. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.185
    23.264
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    O dat zou ik ook echt te ver rijden vinden om ff heen en weer te gaan.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  5. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.332
    10.295
    113
    Ik zou dat ook niet doen. Nog erg jong en zonder diploma's al helemaal niet.

    Heel eerlijk zou ik dat nu ook niet doen en hij is 8. Hij heeft wel diploma's maar door corona weinig meer gezwommen.

    Niet iedere ouder zit als een havik naast het zwembad. Dus met zwemmen ben ik er bij.

    Hoe lang wou ze dan dat ze kwam logeren?
     
  6. NORAH1979

    NORAH1979 Fanatiek lid

    18 aug 2017
    1.329
    645
    113
    Vrouw
    Nee zou ik ook niet doen. Hoe lief bedoeld ook. Grote kans dat ze weg is en jij je zit op te vreten omdat je niet weet hoe/wat. Dan zit je ook niet lekker.
     
  7. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.055
    14.772
    113
    Vrouw
    Ja dat lijkt mij ook wel.
    Mijn zoon van 14 gaat volgende week met school naar Londen. Een 24-uursreis. Dus om een uur of 3 s nachts weg bij school en volgende nacht om een uur of 3 weer thuis.
    De klas heeft 29 lln en er gaan 4 leerkrachten mee. Het grootste deel van de dag trekken ze als groep op, maar ze krijgen eind van de middag ook nog vrije tijd. Dan gaan ze ook in groepjes uiteen. Dan zullen ze echt niet heel Londen door gaan struinen, maar zijn ze ook niet constant onder toezicht van de leerkrachten.

    Oh nee dat zou ik ook niet doen.
    Leuke ideeën zijn niet altijd uitvoerbaar.
    Ik zou ook aangeven dat je het prettiger vind als ze haar zwemdiploma's heeft.
    En ze is ook best jong hoor voor zo'n logeerpartij.
     
    Biny vindt dit leuk.
  8. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.055
    14.772
    113
    Vrouw
    En dat is juist in een pretpark zo'n gedoe. Je zal zien de helft van de klas staat dan juist in de rij bij een attractie. Een ander groepje loopt te balen juist omdat ze maar vroeger naar het afgesproken punt zijn gegaan omdat er te weinig tijd was om nog een attractie te doen voor die tijd. En daardoor veel kostbare tijd verloren zien gaan met wachten op de rest.

    Ik denk dat het hier vooral jouw gevoel wat hier speelt is.
    Dat gevoel mag er zijn hoor, begrijp me niet verkeerd. Maar met 13/14 zijn ze volgens mij oud genoeg om zelfstandig in een pretpark rond te lopen.
     
    Ysabella, TotalBella, Riverdale87 en 3 anderen vinden dit leuk.
  9. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.480
    113
    Zijn ze ook , alleen zijn ouders vaak nog niet zover :D
     
    Neskio en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  10. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.141
    8.872
    113
    Hier worden ze in groep 7 al ‘vrijgelaten’.
     
  11. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.055
    14.772
    113
    Vrouw
    Haha, ja dat denk ik ook:D
     
  12. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    8 okt 2006
    34.228
    7.276
    113
    Vrouw
    Brabant
    Mijn dochter hebben we afgelopen oktober toen ze nog 13 was met een vriendin gedropt bij de Efteling en op het einde weer opgehaald. Kan echt prima. Toen ze met school ging een half jaar eerder ofzo liepen er wel leraren rond maar de leerlingen liepen er vrij rond zonder zich ergens te hoeven melden tussendoor.
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  13. spruitjes

    spruitjes Fanatiek lid

    27 sep 2014
    2.900
    1.389
    113
    Oeps... Wij zijn die andere partij...

    Wij hebben 2 jaar geleden en vorig jaar een vriendin meegevraagd voor bij onze stacaravan. Ze waren toen 5 en 6 haha. Niet zolang over nagedacht. En die ouders vinden het ook prima.
    1e keer nacht. Maar dat was eigenlijk zo kort. Jaar erop met andere vriendin 2 nachten.

    Scheelt misschien dat het een half uur rijden is van huis
     
    mamameer en Muisje2016 vinden dit leuk.
  14. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    Ik vind een halfuur rijden ook wel weer anders dan een uur en kwartier. En ik snap ook dat het voor iedereen anders ligt hoor, zowel ouders als kind. Dus als iedereen er blij mee is vooral doen natuurlijk!

    Hier in ieder geval besloten dat ze voorlopig nog niet gaat logeren op de camping, als alternatief wel nog een keer bij vriendinnetje thuis.

    Maar zoals ik al schreef, ik vond het lastig peilen of dit iets is wat ik zelf lastig vind en niet aan mijn dochter moet opleggen of dat het "normaal" is dat ik dit nog niet zie zitten. Dat laatste dus, fijn om te weten :)
     
    spruitjes vindt dit leuk.
  15. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.513
    13.799
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    #35 hummeltje5, 5 mei 2022
    Laatst bewerkt: 5 mei 2022
    Tsja, volg je gevoel zou ik zeggen.
    Zelf ging ik op m’n 5e een hele week weg met onbekende volwassenen én een hele bups kinderen en we gingen ook naar een zwembad (waar dus dat handjevol volwassenen een hele bups kinderen in de gaten moesten houden) terwijl ik toen zeker weten nog geen zwemdiploma had (dito de 2 jaren daarop).
    Was op ruim een uur rijden van het huis waar ik ben opgegroeid.
    Dus het kán, maar als jij je daar als ouder niet prettig bij voelt zou ik het zelf niet doen.
     
    Muisje2016 vindt dit leuk.
  16. Muisje2016

    Muisje2016 Fanatiek lid

    18 jan 2016
    3.025
    5.138
    113
    Even uit nieuwsgierigheid: ging je op zomerkamp of zoiets? Ben me even aan het bedenken in welke situatie je als 5-jarige met onbekende volwassenen een week weggaat. :)
     
  17. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.513
    13.799
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Klopt, scouting :)
     
    Muisje2016 vindt dit leuk.
  18. artie

    artie Fanatiek lid

    27 sep 2021
    3.580
    3.913
    113
    Vrouw
    Als eerste, ik heb zelf nog geen kinderen dus misschien als ik die wel heb dat ik verander van mening.

    Maar ik ben leiding geweest bij de scouts, en daar gingen de jongste leden vanaf 6jaar een volledige week mee op kamp en die hadden echt de tijd van hun leven samen met hun vriendjes. Dat was meestal op 2 uur rijden ergens in de Ardennen. Meestal was dat 1 leiding (leeftijd 18 tot ongeveer 23 jaar) per 5 a 6 kindjes, slapen in een tent, wassen in de beek langs het terrein (we gingen altijd op een seinzonder gebouwen). Soms was er wel eens heimwee maar heb eigenlijk nooit geweten dat dat niet over ging.

    Ik zou het denk ik dus wel aandurven. Al zeker omdat het met een gezin is wat ze goed kent. Duidelijk aangeven dat dochter nog geen zwemdiploma heeft en dus echt niet alleen mag gaan zonder begeleiding.

    Maar zoals ik al zei, als ik zelf een 6 jarige zou hebben dacht ik er misschien anders over ;)
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  19. Mapje

    Mapje Niet meer actief

    Grappige is: ik ging ook al vanaf 6 week op scouting kamp en zo bekeken zou ik het ook doen. En mijn oudste met zijn beste vriendje durf ik ook zeker aan. Er is voor mij een essentiële maar nu: dat zwemdiploma. Ik had het nooit gedacht maar zwemmen zonder zwemdiploma wil ik gewoon perse alleen met mij of mijn man. Een gevoel is dat hoor, nergens op gebaseerd.

    Dus hier zou het nu kunnen nu de oudste a en b heeft en zou ik het durven. Maar ik voel dat dus als een voorwaarde. Ik heb namelijk zelfs mijn ouders niet een weekend met mijn oudste naar Landal laten gaan toen (we gingen uiteindelijk zelf ook mee :p) terwijl de kinderen verder al vanaf jongs af aan logeren bij (schoon)ouders en tantes. Dus dat is allemaal prima.
     
  20. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.965
    15.007
    113
    Zwemdiploma is hier vereiste. Logeren zou ik dan thuis doen en niet op de camping. Maar het is zeker ook afhankelijk hoe je kind is.

    Met die van ons kan t ook nog wel even duren. Sowieso laat ik haar niet los op de camping (moeder en schoonouders hebben een plek). Deze gladiool loopt gerust bij een wildvreemde binnen en vraagt of ze mee mag eten. Compleet GEEN vreemdelingen angst.

    Opa ging even met dr mee naar de speeltuin vandaag. Die is ook weer up to date dat t niet verantwoord is nog.

    Maar allicht is dit een wat extreem geval. Het is ook niet dat we t niet verteld hebben ofzo maar verschrikkelijk impulsief, je hebt geen snoepjes of puppy's nodig hoor. Alleen hallo is meer dan voldoende.
     

Deel Deze Pagina