Een verrukkelijke salade; Fruit een ui en knoflook en doe in een kom met mais, kidneybonen, tomaatjes, en gerookte kip. Maak een dressing van gepureerde avocado met zure room en een eetlepel witte wijnazijn en zout en peper. Roeren en eten met tortilla chips. (Ik heb ergens een recept maar weet niet meer waar.)
Zoals iedere week, een HelloFresh recept: https://www.google.nl/amp/s/www.hellofresh.nl/recipes/kung-pao-kip-624eaee568d7ea3640508b27%3famp=true
Ik heb voor moederdag een onwijs mooie aardewerken bakvorm voor baguettes gekregen. Dus die ga ik vandaag uitproberen. Als het lukt eten we zalmchowder met baguettes met zelfgemaakte bieten-geitenkaas spread en kruidenboter. En als het niet lukt smeren we die spread en kruidenboter maar gewoon op een geroosterde boterham
Kinderen hebben allebei training vanavond. Dus we eten makkelijk. Groentesoep met stokbrood en kruidenboter.
Gisteren hadden we een andijvie stamppot met kaas uit de oven en daarbij een ‘Lijbrije’ gehaktbal. Vandaag wordt het verse tortellini in knoflook/tomatensaus met spinazie en kipfilet.
Ze verdienen nog geen schoonheidsprijs, maar ik geloof dat ze wel lekker zijn. Eerste ronde met volkorenmeel, en daarna nog met patentbloem gemaakt. Daarbij had ik blijkbaar niet het goede programma ingetoets (rijzen op 40°), en de oven op 220°C gezet , dus na een half uir ‘rijzen’ waren ze al bijna klaar.
Mocht je nog een recept zoeken met voordeeg. Mijn man is gek op het boek hoe bak ik brood van Emmanuel Hadjiandreou.
Bedankt voor de tip! Ga ik even googelen. Ik heb nu het recept gebruikt wat bij de vorm zat. Maar daar is nog ruimte voor verbetering