Ja maar dat gaat wel over de rabiesenting die maar 1x gegeven hoeft te worden. Op licg.nl staan ook de invoer eisen per land. Kan je niet achter de fabrikant komen van de enting en met hun contact opnemen. Het klinkt met dit vacin dat hij na 3 weken geboosterd moet worden om de juiste hoeveel antistoffen in het lichaam te laten aanmaken of die worden misschien pas getriggert bij de 2de vaccinatie. En als dat zo is dan zou ik 3 weken aan houden na de 2de vaccinatie
Mijn ouders hebben contact opgenomen met de Spaanse luchthaven. Die zeiden vervolgens dat ze het maar moesten navragen bij de dierenarts. Serieus, als ze het érgens zouden moeten weten is dat op een luchthaven zou je denken. Ik heb bericht gekregen van een Nederlandse stichting die actief is in Spanje. Zij geven aan dat de laatste vaccinatie minimaal 21 dagen geleden moet zijn. Mijn nichtje, dierenarts assistente in Spanje, gaf aan na de 2e vaccinatie kunnen m'n ouders gewoon reizen. Morgen gaan ze het bij de dierenarts nogmaals navragen, maar we worden horendol van alle tegenstrijdigheden..
Rabiës is idd één vaccinatie minimaal 21 dagen van tevoren. Dus als ze er daar twee geven (ook niet eerder gehoord) denk ik dat je gewoon vanaf de eerste kan rekenen. UBN nummer is gelukkig meestal snel geregeld met de ervaring die ik uit de praktijk heb. Voor ons is het meer werk qua registratie etc. https://www.licg.nl/invoereisen-per-land-europa/
Dit vaccin heeft de hond afgelopen november gekregen https://alstrays.com/rabisyva-vp-13-rabies-vaccination/ Bericht is al wat ouder, uit 2014. Hier staat dat het 2e vaccin na 15 dagen gegeven moet worden. En dat het 2e vaccin minstens 21 dagen voor vertrek gegeven moet worden. Gaat wel om Engeland, maar lijkt mij dat dit dus ook geldt voor Nederland. Ik ga er btw voor het gemak maar vanuit dat dit vaccin weer gegeven gaat worden...
Ik kan me eerlijk gezegd niet voorstellen dat ze in Nederland moeilijk gaan doen als je ouders 21 dagen na de 1e (wat dus eigenlijk de 2e al is) rabies vaccinatie gaan reizen. Nederland eist namelijk 1 rabiës vaccinatie 21 dagen voor vertrek. Nederland hoeft geen titer bepaling te zien om aan te tonen dat er voldoende antistoffen zijn en 2 rabiës vaccinaties kennen we al helemaal niet. Zolang er een Europees dierenpaspoort is, met een geldige chip en een rabiës vaccin erna, dan gaat het echt wel goed komen. Engeland is véél strenger dan Nederland, dat kan je niet met elkaar vergelijken. Overigens wil ik niet zeggen dat die 2e vaccinatie onzin is. Ze zullen er vast een goede onderbouwing voor hebben met een buurland met actieve rabiësinfecties. Maar voor het reizen hoef je niet na die 2e te wachten.
Ik heb vandaag contact gehad met 2 Nederlandse vrouwen die allebei voor verschillende stichtingen in Spanje zeer actief zijn met het opvangen van honden. Beide vertelden mij dat om naar Nederland te kunnen komen 1 vaccinatie voldoende is. Kanttekening; na de vaccinatie minimaal 21 dagen wachten. En na die wachttijd binnen 9 dagen Spanje verlaten. Anders is de vervaldatum voorbij en moet er weer gevaccineerd worden. En dan moet je dus opnieuw minimaal 21 dagen wachten. Hond is vandaag gevaccineerd en ik heb de vlucht kunnen omboeken en thank God was er binnen die 9 dagen nog ruimte voor de hond in het vliegtuig. Transavia accepteert maar 2 honden in het bagageruim en deze periode schijnt het druk te zijn. Dus we zijn erg blij, al zal ik pas écht gerustgesteld zijn wanneer ze daadwerkelijk in het vliegtuig zitten.
Moet dat bedrag aan de dierenarts worden betaald? Ik heb net via DigiD dat UBN aangevraagd en ik kreeg meteen een bevestiging en een houdernummer . Maar hoefde niks te betalen.
Nee, niet aan de dierenarts. Zover ik heb begrepen, krijg je een factuur per post opgestuurd. Factuur krijg je van RVO. Maar super fijn dat je gelijk een UBN hebt ontvangen