Wie doet mee? Ik kan me niet herinneren dat ik voor het laatst zo verkouden ben geweest. Ook niet met alle luchtweginfecties tijdens de zwangerschappen, die vaak begonnen met keelpijn en wat snot, was ik er zo aan toe. Baal enorm want moet toch echt af en toe naar kantoor. Zit ik daar met een dichte neus. Maar met een peuter die continu in je gezicht hoest, een baby waar het snot doorlopend uit lijkt te vloeien en die vorige week een dubbele oogontsteking had, zag ik dit wel een beetje aan komen. Super nasaal, mega keelpijn (alsof ik een kiwi met harige schil doorslik continu), op de domste momenten opeens een loopneus, licht gevoel in mijn hoofd, hoofdpijn, dichte oren, moe, zere en droge ogen (?), soms een kuchje en het vaak warm hebben. Wie doet gezellig mee? Ik hoop maar dat ik er niet weer een luchtweginfectie bij krijg. Verder gelukkig niet beroerd en wel eetlust. Ben gewoon énorm verkouden. Bah. Zie er echt niet uit .
Hier vorige week gehad begon met 2 dagen hoofdpijn en daarna echt steken en pijn door m'n gewrichten en dat duurde ook 2 dagen incl keelpijn wat dus een mega keelontsteking werd, nu hier over en loopt m'n jongste weer met koorts en kotste zo over mij heen gister. Waren net van de bronchitis, waterpokken(eerst de 1 en na 2 wkn de ander) en ischias klachten af. Het gaat maar door...... Ha zei al in veel gezinnen komt alles op dit moment achter elkaar aan. Beterschap!!
Hé bah ook naar. Hier was mini O dus vorige week ziek. Koorts en spugen idd. Nu is hij alleen nog flink verkouden en heeft hij dus die hoest. De baby heeft inmiddels geen oogontsteking meer maar konden we ook vandaag ophalen van de opvang omdat hij koorts had. Al denk ik eerder dat hij gewoon tanden krijgt want meneer zat enorm gezellig te doen haha. Maar die snotaanvoer blijft. Oh en hij heeft trouwens ook net HVM ziekte gehad. Zag er ook niet al te fris uit . Gelukkig is dat wel weg. Hier blijft het tot nu toe bespaard bij man en de oudste. Maar die heeft inmiddels ook wel een goede weerstand opgebouwd nu hij naar school gaat. Zeker omdat zijn 2 jonge broertjes ook naar verschillende opvang groepen gaan. We komen hier met genoeg in aanraking. Maarja mijn weerstand is nu natuurlijk ook nog lager en die van mini O en baby M ook nog niet super goed ontwikkeld. We doen het er maar mee. Mijn tandvlees doet er soms pijn van . Trouwens, wanneer bestempel je iets al keelontsteking? Ik weet dat nooit zo goed. Ik kijk nooit in mijn keel ofzo.
Geloof mij keelontsteking voel je wel, ik heb m'n keelamandelen nog en echt die waren opgezet, knalrood ook m'n hele huig was rood. Ha ass vroeg mij hoe weet je dat je keelontsteking hebt, ik zeg dat voel je wel hoor, kon amper slikken je praat zo raar alsof je keel volgepropt zit en echt ik ben geen aansteller maar voelde mij echt beroerd erbij. Je krijgt er geen antibiotica voor omdat een keelontsteking in de meeste gevallen een virus is en het helpt alleen bij bacteriën. Hoop dat het z'n tanden zijn bij die kleine van je wat is btw HVM ?
Nu je het zegt; ik heb na de geboorte van de oudste een flinke keelontsteking gehad en idd ik voelde me echt vreselijk. Verloor mijn stem ook, alles deed zeer en alles was dik en rood. Dat is nu gelukkig niet zo, al overdrijf ik niet wanneer ik zeg dat ik echt machtig keelpijn heb. HVM = hand, voet en mondziekte. Een virusje met blaasjes op de handen, rondom de mond en voeten. Maar het kan zich ook manifesteren elders. Het worden geen grote korstjes zoals bij waterpokken en ze jeuken ook niet. Wel zijn ze gevoelig en verder in je kind vaak heel hangerig, koortsig en dat gaat gepaard met verkoudheidsklachten en zoveel andere dingen kunnen mee doen. Baby M was vooral héél snotterig, had minder trek, koortsig en gewoon lamlendig.
Yep, hier hetzelfde. Vorige week de jongste 2 dagen dikke koorts, en daarna hoesterig. Bij mij begon het woensdag met keel/oorpijn bij slikken en donderdag begon de boel te verstoppen in mijn hoofd. De piek was afgelopen weekend, zelfs de xylo-neusspray hielp niet echt Was er ook echt beroerd van, inderdaad koppijn en duizelig Maar sinds gister kan ik weer wat vrijer ademen gelukkig, nog wel wat licht in het hoofd als ik te actief bezig ben. De oudste is sinds gister ziek thuis met mega keelpijn. En mijn verloofde begint nu ook.....
ik doe gelukkig niet mee maar zoon is al 2 weken bezig met een hele heftige verkoudheid die al op zijn luchtwegen is geslagen. Hij heeft super zwakke longen dus hij is alweer aan het puffen omdat ik als de dood ben dat het een longontsteking word. Ik geef de Corona maatregelen de schuld. De 1,5 meter afstand, het constant ontsmetten van handen, als iemand gewoon verkouden was dan moest diegene thuis blijven van school dus hij is met geen enkel virus in contact gekomen en dat heeft naar mijn mening zijn eigen weerstand een flinke klap gegeven.
Pfff. Die neusspray heb ik toevallig nog gekocht van de week. Die zal ik vanavond eens gebruiken ja, was ‘m alweer vergeten. En nu zit ik dus echt te rillen op de bank..
De eerste verkoudheden sinds maart 2020 ben ik mijn normale stem maanden kwijt geweest. Met alle maatregelen die er geweest zijn lijken de ziektes veel harder aan te komen. Tijden de eerste verkoudheid, na het een tijdje niet te hebben gehad, hoestte ik ook af en toe wat bloed op. Ik heb toen meerdere keren getest op Corona. Maar de 'simpele' ziektes kwamen gewoon harder aan. De laatste verkoudheid viel reuze mee en was weer als van ouds.
wauw neusspray vergeten bij verkoudheid jij bent echt een bikkel! Zodra ik maar een beetje voel dat mijn neus dicht gaat zitten is mijn neusspray mijn beste vriend. Ik word namelijk heel misselijk van het idee dat snot vanaf de neus een open verbinding met de keel heeft. En als ik daar dan aan denk ga ik direct spugen. Ze zeggen dat je het maximaal 7 dagen aaneengesloten mag gebruiken maar ik zit er wel eens 4 weken aan, net zolang tot ik geen enkel snotje meer voel en mijn hele neus vrij is.
De nachten waren zonder anders helemaal niet te doen. Denk dat vanavond de laatste keer spuiten wordt en het morgen wel zonder kan. Ojaaaa, ik heb het ook steeds zo koud bah. Kachel ook gewoon even aangezet hier hoor, brrr.
Ik heb vaak last gehad van een verkoudheid die over ging in een holte ontsteking. Bij de eerste tekenen spoel ik mijn holtes door met een rhino. Daar beland ook vaak wel een deeltje van in de keel. Maar dat helpt daar dan ook tegen taai slijm.
Beterschap!! Eigenlijk lange tijd geleden dat ik me écht belabberd heb gevoeld, dat was juli 2019 met een dikke holte ontsteking erbij In oktober 2020 flink verkouden geweest, was toen hoog zwanger (geen covid trouwens) sindsdien dus niet meer echt ziek geweest (even afkloppen). Jongste hebben we vandaag moeten ophalen bij de opvang ivm koorts. Zij is ook flink verkouden..
Oei vervelend. Ja dit gaat stom klinken maar bij de kinderen pak ik gerust regelmatig neusspray of een zetpil, luuf, hoestdrank, multivitamine krijgen ze trouwens elke dag of andere verlichtende dingen. Wel als ze er zichtbaar last van hebben. Lachend snotteren is wat mij betreft gewoon prima. Maar merk ik dat ze er echt last van hebben dan hup hup, tover ik iets uit de kinderapotheek. Zelf daarentegen pak ik dan weer helemaal niet snel iets ter verlichting. Stom hè
die hele mikmak die je voor je kinderen opnoemt gebruik ik dus zelf ook als ik verkouden ben. Eerst lang en heet douchen, met wat schepjes luuf in een schaaltje om de badkamer om te toveren in stoomcabine. Daarna neusspray, paracetamol, luuf op mijn borst en rug en onder mijn voeten met sokken erover. Een in stukken gesneden ui naast mijn bed (tip van mijn oma) ruik ik toch niet als ik verkouden ben. Warm aankleden, electrische deken aan, honingdropjes binnen handbereik, en dan is mijn idee altijd dat ik het virus heel snel uit zweet.
Via de huisarts of drogist? Als het het tweede is kan je misschien betere krijgen via de huisarts om het minder op te laten stapelen.
Oh ja en niet te vergeten naast paracetamol ook standaard antigripine bij verkoudheid. En al die spullen heb ik standaard in meervoud op voorraad. Vriendinnen plagen me wel eens dat mijn badkamer kastje net een apotheek is.