Dat is ook zo'n monster inderdaad.. zo'n verknipte geest Elke keer als hij aanspraak doet om vervroegd 'vrij'* te komen hou ik mijn hart vast. Ik wil heel graag geloven dat hij nooit vrij zal komen, maar aangezien strafrecht meer geeft om re-integratie van daders dan om het leed van slachtoffers en de bescherming van vrouwen/kinderen blijf ik er bang voor. *vrij als in opgenomen worden in een klooster oid.
Zoals de vrouw van Dutroux, die is gewoon volledig vrij vanaf deze zomer. Ik snap daar dus niets van en dan melden ze er nog vrolijk bij dat ze haar studie rechten kon afronden. Het is in België makkelijker om vanuit de gevangenis een opleiding te volgen, dan gewoon. Echt top regelingen .
Zulke mensen weten meestal ook precies hoe ze zich moeten gedragen en wat ze moeten zeggen. Mijn ex is ook een keer door politie uit huis gehaald, plat gespoten en met een ambulance afgevoerd naar een ggz instelling. 3 dagen onderzocht. Hij vertelde erna lachend ja ik wist precies wat ik moest zeggen en hoe ik me moest gedragen dus ze konden lekker niks. En geloof me, die hoort ook echt niet vrij rond te lopen
Ja en dan mag ie tijdens zijn tbs lekker op verlof om eens te kijken hoe dat gaat. Zoals de moordenaar van Anne Faber. Nou we weten allemaal hoe dat is afgelopen.
Sorry maar ik blijf erbij: zodra jij denkt het recht te hebben iemand anders te misbruiken en/of vermoorden, dan verlies je elk recht om in de maatschappij te zijn. Je hebt je slachtoffer(s) ook alle rechten ontnomen, dus waarom zou jij in Godsnaam nog enig recht hebben?!
Ja precies Diegene die zijn verlof goedkeuren en vinden dat zo’n hufter op verlof mag moet zichzelf eerst eens afvragen zou ik deze persoon alleen durven laten bij mijn geliefden of kinderen Er is geen 1 die dit met ja beantwoord Maar wel lekker op z’n beloop laten gaan even kijken hoe dit gaat
Maar juist als ze hier niet voor kiezen, kunnen ze er dan wel voor kiezen om het niet te doen? Of vervallen ze automatisch in hetzelfde gedrag, juist ómdat ze er niets (weinig) aan kunnen doen? Moet je de wereld dan niet juíst tegen deze mensen beschermen (en hen ook tegen zichzelf)? En ik weet niet wat ik zou doen/willen als het mijn kind was… Vooropgesteld dat ik hoop dat ze zo iets nooit zullen doen, denk ik dat ik ook dan voor dezelfde straffen ben als nu. (En ik ben wel milder dan sommige anderen hier, ik ben absoluut tegen de doodstraf en andere martelingen. Maar levenslang als je iemand anders het leven hebt ontnomen (en eigenlijk niet een persoon, maar ook die van de mensen om die persoon heen), dat vind ik absoluut geen slecht plan.)
Maar deze man heeft 5 jaar geleden 2 kinderen mishandeld én misbruikt. Zo iemand hoorde gewoon niet op vrije voet te zijn. En god weet wat hij de afgelopen jaren allemaal heeft uitgevreten waarvoor hij niet gepakt is.
Sorry maar elke dader van elk zedenmisdrijf verdient straf. Ja er zit verschil of je ook iemand vermoord erbij maar elk zedenmisdrijf verdient straf. Of je nou iemand aanrand of daadwerkelijk verkracht maakt voor mij niks uit en verdienen om opgesloten te worden.
In het geval van dutroux denk ik dat de pleuris uitbreekt in België als hij vrij zou komen. Om die reden denk ik dus bij hem dat hij nooit vrijkomt.
Inderdaad, dit soort mensen gaan vaak ook naar bepaalde landen op vakantie (thailand bijvoorbeeld) je wil gewoon niet weten wat ze daar allemaal uitspoken met kinderen
En laten we niet vergeten dat hij toen 16/17 was. Zelf nog een kind dus en dan al zoiets onbegrijpelijks doen. Naar mijn mening kan je dan dus niet rehabiliteren en mag je levenslang zitten.
Ik hoor net op shownieuws dat hij morgen wordt voorgeleid in Roermond. Tijdens een voorgeleiding bepaalt een rechter-commissaris of het voorarrest van een verdachte wordt verlengd. De Ik ben benieuwd of daar nog iets gaat gebeuren bijv een demonstratie of mensen die daar bij elkaar komen.
Dat is niet waar. De meeste kind moordenaars of vergrijpers gaan na een intensief traject niet meer in de fout. (Dus als ze als kind zo’n misdaad plegen) maar dan moeten ze wel deelnemen aan zo’n intensief traject en daar lijkt het in dit specifieke geval toch wel een beetje mis te zijn gegaan.
Ehm ja tuurlijk de bak indraaien dat gaaies wat je op de billen petst in den disco. Voor zwaardere misdrijven ben ik het met je eens.
Ik snap de afweging die je maakt maar eigenlijk zie ik niet direct rechten voor een dader. Je kan het uiteraard zo uitleggen maar ik vraag me vooral af waar de maatschappij het meest aan heeft. En dat is uiteindelijk dat ook zo veel mogelijk mensen actief deelnemen in de maatschappij. Dus wanneer je iemand weer veilig binnen de maatschappij kan laten functioneren na een x aantal jaar en uiteraard zijn / haar straf, dan zie ik daar wel de voorkeur in. Mensen die ziek zijn moeten recht hebben op behandeling, maar behandeling krijg is tegenwoordig zo makkelijk niet meer. Daar faalt de overheid schromelijk op dit moment. Voor zaken zoals deze is al gewaarschuwd toen de hand op de knip ging wat betreft de GGZ. Want wat deze moord voorkomen door de gast vast te zetten voor de rest van zn leven of wellicht met goede zorg en een intensief traject? Het blijft een lastige afweging. Maar nogmaals, we doen het zo slecht nog niet hier in Nederland wat betreft de recidive op dit soort zaken. waar we wel steeds slechter scoren is het aantal wapens en messen dat jongeren bij zich dragen en ook gebruiken. Ik geloof dat ik banger ben dat mijn zoon wordt omgelegd door een leeftijdsgenootje met een mes dan dat hij door een kinderlokker wordt meegenomen en vermoord. Maar laten we hopen dat we in elk geval lering trekken uit deze vreselijke ontvoering en moord. En dat het land toch weer een beetje veiliger wordt.
Je begrijpt me verkeerd. Iemand op de billen slaan in een discotheek vind ik geen zedenzaak. Blijf je doorgaan als degene bij wie je het doet vraagt je te stoppen is het weer wat anders. Een ali b en marco borsato en jeroen rietbergen mogen van mij ook de cel in.