Escalatie thuissituatie

Discussion in 'Mama en gezin' started by Billylove, Jun 10, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Billylove

    Billylove Actief lid

    Apr 11, 2022
    211
    98
    28
    wauw ontzettend bedankt voor al jullie lieve en goede adviezen. Ik was zo bang om hier open over te zijn en was er van overtuigd dat ik een slechte moeder was. Ik had echt niet verwacht dat ik echt niet de enige ben. Het lijkt wel alsof iedereen om me heen het voor elkaar heeft. Soms laat ik wel eens vallen bij familie dat ik mijn dochter zo slecht slaapt en dan krijg ik opmerkingen dat ik haar zelf verwend heb of dat ik echt niet moet accepteren dat ze bij me in bed slaapt. Dus ik durf daar niet zo open over te zijn. Verder geen vriendinnen met kinderen die dit echt begrijpen. Op dit moment voelen jullie echf als de vriendinnen die ik niet heb om hierover te praten.

    ik heb alle reacties stuk voor stuk gelezen en er echt tips uit gehaald.
    - een slaap coach kwam vaak voor. Helaas best prijzig en hebben er niet echt budget coor. Wel het boek droomritme aangeschaft. Misschien kan een kleine consult wel te doen zijn. Iemand tips voor een goede slaapcoach? Want had begrepen dat je niet de eerste en beste coach moet kiezen.
    - een huishoudelijke hulp zou ons ontzettend helpen. Eigenlijk ook geen budget voor, maar heb het er eigenlijk wel voor over om desnoods minder te sparen. Het gaat ons zoveel rust geven. Mijn man is er op tegen maar misschien kunnen we erover praten. Hij vindt het gek dat dat een vreemde ons troep ziet en opruimt.
    - speentjes werden vaak aangeraden helaas neemt ze dat echt niet. Ze doet alsof ze kokhalst
    -co- sleeper was ook geen succes

    Iemand noemde ook dat ik moest proberen om in slaap vallen aan m’n tepel en in eigen bed slapen als 2 aparte dingen moest zien. Ik wil heel graag beginnen met niet meer mijn borst als slaapmiddel te zien. Weet nog niet zo goed hoe ik dat moet aanpakken.


    Verder ook mee eens dat ze best mag huilen en ik niet bij elke eerst kik meteen haar opraap. Ik blijf het lastig vinden. Mijn man was haar gister troosten en ze moest zo hard huilen. Ik wilde haar zo graag overnemen maar besloot m’n man te getrouwen. Ben wel huilend de trap afgegaan. Zo moeilijk vind ik het. Misschien kan ik hiermee aan de slag met mijn trauma arts. Ik getrouw hem best veel toe. Ik raak echt in paniek. Ze heeft me dan nodig en als ik dat negeer dan voelt het alsof ik haar negeer. Maar wil niet dat ik later niet weer hoe ik haar liefdevol moet begrenzen.


    Maar ik wilde ook even kwijt dat jullie allemaal stuk voor stuk zulke lieve en compassie volle moeders zijn. Dat weet ik gewoon aan de hand van alle lieve, meelevende reacties die ik krijg van jullie❤️ Jullie hebben echf geen idee hoe erg jullie mij geholpen hebben. Eigenlijk alleen maar om naar me te luisteren/verhaal te lezen
     
  2. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    Jan 11, 2019
    12,267
    12,640
    113
    Female
    @Billylove Heb je instagram ? Ik volg zelf liefdevaneenmoeder ze geeft fijne tips voor slapen en borstvoeding vriendelijk is ze.
     
    Billylove and liset22 like this.
  3. JupitR

    JupitR VIP lid

    May 13, 2020
    6,802
    7,442
    113
    Female
    @Billylove, even pragmatisch. Er zijn wel methoden om bij samen slapen het aan de borst in slaap vallen af te leren. Zo ken ik deze: Sleep, Changing Patterns In The Family Bed — Jay Gordon, MD, FAAP (drjaygordon.com)

    Ik heb dit gedaan, maar dan niet zo streng. Daar had ik toen ook een website over gevonden, maar die vind ik nu niet terug. Ik vond wel deze vrouw die erover schreef: Sleeping Through the Night | Gimme the Good Stuff

    Misschien was het deze: The Night Boob! How To Gently Night Wean Your Toddler From Breastfeeding And Bed-Sharing - The Milk Meg

    Wel allemaal in het Engels. Hopelijk heb je er wat aan :)
     
    Billylove likes this.
  4. consider

    consider VIP lid

    Jan 24, 2008
    14,042
    1,860
    113
    Provincie Groningen
    #44 consider, Jun 11, 2022
    Last edited: Jun 11, 2022
    Ben het met je eens!
    Tegenwoordig wordt ons moeders zo ingeprent dat we onze kinderen niet mogen laten huilen, dat slaat echt nergens op. Denk je dat mijn oma, met 9 kinderen, tijd had om de hele dag met haar baby rond te zeulen.

    Ook ik dacht dat je een baby niet moest laten huilen, en dat je ze niet kunt verwennen. Uiteindelijk waren we allebei uitgeput.
    Pas toen ik mijn oudste liet huilen viel ze in slaap, ze was zo overprikkeld van bij elk huiltje weer oppakken.
    Dat huilen had ze gewoon even nodig om in slaap te komen.
     
    Zeebra, Vero0504 and Mapje like this.
  5. Mim89

    Mim89 VIP lid

    Jan 29, 2019
    10,466
    8,981
    113
    Female
    @Billylove heb je al eens verschillende speentjes geprobeerd? Mijn neefje moest bijv niks hebben van speentjes met een rechte onderkant zeg maar. Die wou alleen speentjes met aan beide kanten een bolle kant.
     
    Zeebra and Billylove like this.
  6. Mythique

    Mythique Fanatiek lid

    Apr 3, 2015
    4,789
    3,912
    113
    Zoek eens op slaapoefentherapeut, je hebt ze gespecialiseerd op kinderen. Wordt vergoed vanuit aanvullende zorgverzekering.

    En zoals hierboven aangegeven, misschien toch nog wat spenen proberen. Mijn zoon pakte alleen die van MAM.
     
    Billylove likes this.
  7. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    Jun 20, 2016
    3,718
    3,170
    113
    Female
    Brabant
    Ik heb geen tips alleen over de spenen. Mijn dochter wil echt alleen maar de Philips avent spenen. Andere weigert ze en ik heb er echt heel wat geprobeerd. Het kokhalzen is gewoon het normale reflex wat baby's hebben zodat ze niet stikken in eten. Ze moeten er aan wennen dus ik zou het niet snel op geven als ze kokhalst, waarvan ik niet zeg dat je snel hebt opgegeven. Wil ze bijvoorbeeld wel op je pink sabbelen? Dan zou je die soothies kunnen proberen.
     
    Zeebra, tuc, Billylove and 1 other person like this.
  8. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,036
    5,251
    113
    Ik heb ook langere tijd borstvoeding gegeven. Wat hier hielp is om eerst te beginnen met de slaapjes overdag en in de middag in de eigen slaapkamer op te bouwen. Kijk heel goed naar de tekenen van slaap (sabbelen, smakken, ongedurig worden, ogen wrijven etc. Ga direct weg bij het in bed leggen en kom niet direct terug bij huilen.

    Leg een doek met jouw geur en vooraf een kruik op de plek. Dan komen ze niet in een koud bed. En warmte maakt moe. Ook een slaapzak met daarover een strak laken helpt goed (geborgenheid).

    Toen het overdag goed ging zijn we naar de avond gegaan. Ik voedde zittend op een stoel in de babykamer. En legde daarna slapend in eigen bed. Dat ging natuurlijk niet direct goed. Het heeft lang geduurd. Maar mijn gedachte was dat slaapgebrek ons uiteindelijk allemaal zou opbreken.

    Klinkt gek maar wat mij hielp waren oordoppen in terwijl ik met de huilende baby bezig was (bijvoorbeeld bij het troosten). Dat krijsen gaat door merg en been. En op die manier hield ik het langer en beter vol. En was ik toch met mijn kind bezig. Het huilen is voor jou wellicht ook psychisch een trigger. Als je dat letterlijk gewoon minder hoort helpt het wellicht jou ook wel.

    - Begin met tegen je aanhouden maar niet voeden als ze vol zit.
    - maak haar direct los van de tepel na het voeden. De tepel is voor voeden en niet om te slapen. Dus zachtjes losmaken en tegen je aanhouden terwijl ze slaapt om af te bouwen.
    - een beetje melk op de verschillende spenen.
    - ga ook kolfen en laat vader een flesje geven terwijl jij niet in de buurt bent.

    Wat niet helpt:
    - naar beneden gaan met de baby. Aanleren dat de kamer en haar bed voor het slapen is. Beneden zijn er nieuwe prikkels en kan ze over de slaapsignalen heengaan (en oververmoeidheid krijgen)
    - Geen lampen aandoen als ze wakker wordt. En bekijk kritisch of een nachtlampje of muziekje wel of niet werkt. Het ene kind slaapt heerlijk het andere wordt juist actief.
    - bedenk dat ieder kind anders is. Een super slapend kind is geen verdienste van ouders. En zeker geen garantie op herhaling bij een 2e (een huilbaby ook niet trouwens).
    - jezelf een slechte moeder vinden. Bedenk uiteindelijk groeien ze hier overheen! Minder streng zijn voor jezelf. Kinderen met tal van verschillende soorten ouders en opvoedingen zijn prima volwassenen geworden!
     
    chrystel73, KleineLai, Zxcvb and 3 others like this.
  9. Billylove

    Billylove Actief lid

    Apr 11, 2022
    211
    98
    28
    Ben haar meteen gaan volgen. Als ik had berichten lees is zo veel zo herkenbaar
     
    Loveischocola likes this.
  10. Billylove

    Billylove Actief lid

    Apr 11, 2022
    211
    98
    28

    Wauw bedankt dat je dit voor me hebt gevonden. Ik ga ze vanavond lekker lezen. Hoop zo dat hier de tip tussen zit
     
  11. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    Nov 17, 2016
    19,043
    15,073
    113
    #51 Vero0504, Jun 11, 2022
    Last edited: Jun 11, 2022
    Hebben we hier met dochter ook gehad inderdaad. Die huilde om dr prikkels kwijt te zijn terwijl je getrained bent om dr niet te laten huilen (zeker met een refluxer en fikse darmkrampen wil je dat huilen tot een minimum beperken omdat dat flink tegenwerkt) maar er zat, toen ik goed leerde luisteren, een verschil tussen haar "ik ga slapen" huil en "ik voel me..." huil.

    Het huiltje wat ze had voordat ze in slaap viel ging ook niet tot over dr toeren, luchthappen en t spugen aan toe. Dat begon en hield op een bepaald punt op voordat het tot dat luchthappen en de echte uithalen kwam. Als er wel wat was begon ze of gelijk al keihard, of de opbouw ging verder door en dan moesten we wel voor de uithalen blijven anders hapte ze lucht in en kreeg weer megq buikkrampen daarvan. Heeft wat training gekost om dqt goed aan te voelen.

    Net zoals dat we bij haar echt niet elke 5 minuten naar haar toe moesten gaan, dan werd de klok gewoon gereset...Die had/heeft doorgaans echt 20 minuten ongestoord nodig. Nu nog steeds maar nu kletst ze tegen dr knuffies, dat klinkt aanzienlijk aangenamer.

    Maar mijn tip, je zit al zo lang in t gehuil. Gebruik oordopjes op je telefoon ofzo en zet spottify ofzo aan. Slaapgebrek is erg maar dat éne toontje zet heel je lijf in de stressmodus. Voor zowel jou als je man is dat niet handig.
     
  12. Loveischocola

    Loveischocola VIP lid

    Jan 11, 2019
    12,267
    12,640
    113
    Female
    Jaaaa haar nieuwsbrief is ook super fijn!
     
  13. Billylove

    Billylove Actief lid

    Apr 11, 2022
    211
    98
    28

    Ik heb er wel al paar geprobeerd. Maar misschien zat er nog niet de juiste tussen voor haar. Het zou zo een verlichting zijn als ze een speen aan nam
     
  14. Billylove

    Billylove Actief lid

    Apr 11, 2022
    211
    98
    28

    Jaa maar her is ook zo gek, toen ze in m’n buik zat duimde ze, toen ze nog in ziekenhuis lag duimde ze ook en gaven ze haar een speentje daar sabbelde ze maar al te graag op, was echt een prematuur speentje. Maanden ook nog gebruikt toen ik combinatie van kunstvoeding en afgekoeld flesvoeding gaf. Toen ik begon met live voeden toen wilde ze er ineens niks meer van weten..
     
  15. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,927
    19,098
    113
    Female
    Wij hebben er ook veel geprobeerd.
    Bij de middelste heb ik hem uiteindelijk geleerd om zijn duim te nemen. Ideaal ? Neen want je neemt dit niet zomaar af maar we moesten iets natuurlijk.

    Bij de jongste ook weer hetzelfde.
    En bij hem was tommee tippie ideaal.

    Degene die ze aanraden in combinatie met borstvoeding waren allesinds steen groot succes hier.
     
  16. Billylove

    Billylove Actief lid

    Apr 11, 2022
    211
    98
    28

    Bedankt voor je uitgebreide advies ❤️ Mn dochter hoeft nog niet op haar eigen kamer
    Te slapen. Ben een groot voorstander van rooming in en co-sleeping. Alleen het liefst wel in haar eigen bedje/ co-sleeper. Ipv tussen ons in. Wat we eerst deden: letten op wakker tijden. Ze had heeft een wakkertijd van 90-120 min. Maar haar dutjes zijn altijd maar 40 min. Eigenlijk nooit langer. En dan doet ze 3 dutjes per dag. Wat ik deed is dat ze bij de eerste moesingnalen meteen naar boven. Dad doe ik haar in slaapzak en begin haar te sussen in een donkere kamer. Neerleggen in een ledikantje en weggaan dat is echt onmogelijk, ze gaat dan zo verschrikkelijk hard huilen totdat ze bijna geen lucht meer krijgt en onder de stress vlekken zit. Dus we zijn begonnen met susssen. Nouja mijn man. Ik voed haar in slaap. Sussen lukt bij mij niet. Meestal slaapt ze na 10 min susssn/voeden in slaap op ons bed en dan sneaken we weg. We zouden het am een hele verbetering vinden als we haar haar half moe in bed liggen, haar eigen ledikantje op ons kamer en dat we haar dan erin leggen en ze dan zo verder slaapt. Een tijdje lukte dit heel goed toen ze nog wat jonger was, maar toen nam ze haar speentje nog aan. Ze heeft echt zuigbejoefte
     
  17. tuc

    tuc Niet meer actief

    Als ik ongevraagd advies mag geven? (Je hoeft er niets mee te doen en mag het ook negeren)
    Ik ken deze instagrammer ook. Wat ik van jou hier lees denk ik dat inderdaad veel herkenbaar is. Ik kan op sommige punten ook volgen wat zij zegt.
    Maar ik denk (en ik weet niet zo heel goed hoe ik het moet omschrijven) dat haar visie niet helemaal een oplossing voor jullie probleem is zeg maar.
    Het niet (door)slapen en alleen aan de borst willen slapen e.d. benaderd zij vooral op een roze wolk ofzo (hmm, ik vind het lastig onder woorden te brengen wat ik bedoel) alsof het allemaal geen enkel probleem is.
    Ik ben absoluut geen voorstander van een kind lang alleen op een kamertje te laten huilen. Maar je bent ook geen onmens als je kindje wel even huilt. Ik denk dat mijn betoog aansluit op wat @consider hier eerder schreef. Soms is het ook een vorm van ontprikkeling. Ik heb ergens het idee dat overprikkeld ook voor jullie meisje geldt en dat het moeilijk slapen voor nog meer prikkels tot weer slechter slapen leidt. Een cirkeltje.
    Daarom denk ik dat het belangrijk is dat ze leert slapen in jullie nabijheid, maar minder dan nu zeg maar.
     
    chrystel73 and Ysabella like this.
  18. Billylove

    Billylove Actief lid

    Apr 11, 2022
    211
    98
    28

    Welke raden ze aan icm borstvoeding ? Die ken ik helemaal niet.

    nou ik begrijp je helemaal! Als ik haar kan leren duimen doe ik dat ook liever ipv mijn tepel als troost. Ik weet dat een tepel in principe ook dat als functie heeft en een fopspeen een baby eigenlijk fopt dat het een tepel is. Helaas teapt mijn baby er niet in en is het gewoon niet praktisch.. heel
    Veel
    Mensen zeggen nou toch goed dat ze geen speen wilt, hoef je het ook niet af te leren. Nou ik weet zeker dat ze beter zou slapen als ze het wel aan nam
     
  19. Miekje86

    Miekje86 Fanatiek lid

    May 24, 2019
    4,683
    10,906
    113
    Female
    Paraveterinar
    Wat dapper en goed dat je je verhaal hier zet. Dit is al stap 1 voor hulp. Ik kan je helaas (of gelukkig voor mij) je niet helpen met het slaap probleem. Maar kwa speentje misschien wel. Onze dochter had een mega zuigbehoeft en accepteerde alleen de avent (de bolle variant) als speen. Onze zoon weigert zijn duim en iedere speen (en de borst ook), als baby zijnde jammerde hij zich zelf in slaap (vaak binnen 10min) maar opeens had hij het oortje van zijn kroel (happy horse) ontdekt en sindsdien gebruikt hij die als speen. Op de opvang heeft hij er ook 1, vlak voordat hijner voor het eerst heen ging heb ik een aantal dagen met dat ding tussen mijn borsten gelopen zodat mijn geur er aan hing. Misschien kan dit helpen voor het in slaap vallen zonder tepel.

    Heel veel succes, ik hoop dat je de gouden tip vind en snel ook. Zoek voor jullie beide hulp, laat het familie weten hoe zwaar jullie het hebben (als ze dat nog niet door hebben). Vraag of ze kunnen helpen met oppassen zodat je zelf het huis kan schoonmaken (of gezellig samen met iemand). Misschien kunnen ze even een rondje wandelen zodat je ook even geen gehuil om je heen hoor.
     
  20. Emma86

    Emma86 VIP lid

    Jun 25, 2012
    5,284
    2,236
    113
    Female
    Nederland
    @Billylove
    Heb je al een osteopaat geprobeerd? Hier heeft het een hoop onrust weggenomen, na een week had ik overdag een ander kind.

    Overigens heb ik op een gegeven moment ook laten huilen. Ik wist echt niet meer wat ik nog kon doen. Mijn kind was wel een stuk ouder (bijna 2) maar bleek wel de goede zet te zijn. En inderdaad, tegenwoordig wordt gezegd dat huilen niet goed zou zijn maar dat is onzin. Huilen kan ook even nodig zijn om prikkels te verwerken. Mijn buurjongetjes huilden als baby altijd 10-20 min en sliepen vervolgens in.
     
    Iertje81 likes this.

Share This Page