Buiten het feit dat het giga bekrompen en bizarre beslissing is. Hoe bedoel je "niks meer te zeggen over je eigen lichaam ". Is een kind krijgen in de vs is wat betreft zorgkosten BELACHELIJK duur. Alleen die reden gaat al zorgen voor zoveel armoede en kindjes die direct een valse start krijgen. In en in triest.
Ik weet heel weinig van Amerika. Ik weet bijvoorbeeld niet of een ziektekostenverzekering enkel in de staat waarin gewerkt/gewoond word geld. Reizen is makkelijker dan x jaren geleden. Hopelijk treffen staten waarin het nog wel mag maatregelen om het bereikbaar te maken voor dames uit andere staten.
Dit is zó bizar. Hoe bedenken ze het. En als ze dan nou een geweldig systeem zouden inrichten voor na de geboorte en daarbij een kosteloos anticonceptie systeem, zodat zwangerschappen daadwerkelijk voorkomen konden worden en baby's die toch geboren worden opgroeien in de beste omstandigheden. Maar de baby in de buik heeft daar nu zowat meer rechten of ongevraagde bemoedering dan het ongewenst geboren kind. Beter een ongelukkig leven dan geen leven?
Wij hadden het thuis laatst over die schietpartij en mijn middelste ving er wat van op. Ik zei toen dat je alleen in Amerika een echt pistool kan kopen bij een winkel en zoiets in Nederland niet gaat gebeuren. Nu is Amerika voor hem "het enge land waar je echte pistolen kunt kopen" Geen "wauw, wat is Amerika toch geweldig" dus voor hem
Toch even een nuance, het recht om een wapen te bezitten geld voor vrouwen en mannen. Het afgepakte recht om over je eigen lijf te mogen beslissen geldt alleen voor vrouwen. Je zou er bijna cynisch van worden en zeggen dat vrouwen gebruik moeten maken van de rechten die ze nog hebben zolang het duurt.
Ik vind het ook ongelooflijk. Het gaat veel verder dan alleen abortus. Het is eigenlijk niet meer veilig om zwanger te worden of zijn. Want aan iedere zwangerschap zitten risico's, zoals een miskraam of een buitenbaarmoederlijke zwangerschap. Het gebruik van medicijnen om hierbij te helpen, valt onder abortus en mag daarom niet overal meer. Het kan dus zijn dat artsen je niet mogen helpen bij een buitenbaarmoederlijke zwangerschap, met alle medische risico's van dien. Ik las eerder vandaag dit lange, maar zeer interessante artikel. Het legt heel erg goed uit wat de impact is op alle vrouwen, ook vrouwen die zelf nooit een abortus zouden overwegen. Aanrader om de lezen. https://www.newyorker.com/magazine/2022/07/04/we-are-not-going-back-to-the-time-before-roe-we-are-going-somewhere-worse
Het is inderdaad mogelijk om af te reizen naar een 'blauwe staat', waar abortus wel is toegestaan. Maar dat is niet voor iedereen mogelijk: dit kost geld en tijd. En vrij nemen kan niet iedereen zich veroorloven. Sowieso zijn veel mensen in de VS niet of onderverzekerd mbt gezondheidszorg. Dat is ook het kromme: de mensen die dit bepaalden zijn helemaal niet 'pro-life'. Want het leven van de moeder wordt niet gewaarborgd. Maar ook het leven van het kind niet. Zodra het geboren is, is er geen enkele hulp en moet moeder het maar uitzoeken.
Ik hoopte dat Obama daarin wat verandert had. Maar mijn mening blijft dat ik hoop dat er initiatieven komen in de andere staten om niet volledig terug te gaan in de tijd. Ik dacht dat er geen hulp naar de moeder was. Zover ik weet hebben ze wel een bjz. Maarja dat is compleet hypocriet als je kinderen in een ongewenste situatie geboren laat worden.
Vooral dat laatste ja. Is het kind er, dan mag het verrotten en niemand die ernaar omkijkt. En waar groeig het kind voor op, galg en rad. Want ongewenst, dus hoogstwaarschijnlijk geen stabiel en liefdevol thuis. Hier is jeugdzorg niet top, maar in vergelijking met daar...?
Al met al denk ik nog steeds dat dit puur een kwestie van controle willen nemen is. Dit gaat niet om gezondheid. Dit gaat om kunnen overheersen. Stap voor stap wordt het mogelijk gemaakt om het leven van vrouwen, onze ontwikkeling, terug te beperken en bepalen. Dat het in Nederland nog niet zover is, is ook niet heilig. Er is een algehele afbrokkeling van specifiek vrouwelijke rechten gaande. Dat vindt plaats in (wat mij betreft voormalige) democratiën als Amerika. Zelfs in de EU hebben we daarmee te maken, neem Polen. En is dat land uit de Europese Unie geflikkerd terwijl de voorwaarde Europese waarden en normen vereist? Nee. Ondanks harde afspraken, ondanks ingebouwde garanties, gebeurt dit toch. Daarom raakt dit denk ik zo. Het komt toch echt heel dichtbij.
Ja, het heeft volgens mij ook met macht te maken. De heersende klasse doet er alles aan om eigen positie in stand te houden. Ook over de hoofden van anderen. Als het met gezondheid te maken zou hebben, dan zou je abortus juist toestaan. Ik heb geen cijfers, maar ik las laatst ergens dat in de VS jongeren steeds minder vaak aan kinderen beginnen. Het leven is simpelweg te duur, er is te weinig bestaanszekerheid. Veel mensen kunnen nauwelijks rondkomen terwijl ze zich te pleuris werken. Ze kunnen nauwelijks voor zichzelf zorgen, laat staan voor een gezin. Er wordt dan ook wel geopperd dat dit een manier is om het volk te blijven onderdrukken. Met een kind móet je wel hard blijven werken en kun je het niet veroorloven om in opstand te komen tegen het systeem. En wordt er toch voor een volgende generatie gezorgd. Kapitalisme ten top. Ik vind bijna iets complottheorie-achtigs hebben, maar toch klinkt ergens wel aannemelijk. Want het is inderdaad een vorm van macht en controle. Wat willen ze er anders mee bereiken? Zo waardevol wordt het leven niet gezien. Dan zou je wel goed voor moeder zorgen, zodat ze werkelijk in staat zou zijn een kind op te voeden.
Minder overbelast, betere zorg voor de kinderen als ze eenmaal in her systeem zitten. Ik zeg niet dat t hier goed is, maar niet zo slecht als daar.
Het is niet alleen in Amerika heel erg, in Malta ook...waar gaan we heen? Zwangere toeriste (38) die in Malta geen abortus mag ondergaan, krijgt toestemming om naar Spanje te gaan | Buitenland | AD.nl
Trump heeft gewoon gezorgd voor een zeer conservatief gerechtshof waardoor dit mogelijk is. Heel naar.
Ja diens leven is helemaal veruiineerd, als de kosten om af te reizen voor abortus al te hoog is, dan doet de rekening voor de geboortehulp ze helemaal de das om. Anticonceptie schijnt ook niet bepaald betaalbaar te wezen. Weet je als je dan anti-abortus bent voor de "het komt me niet uit" gevallen zorg dan op zn minst dat anticonceptie vrij toegankelijk is. Dan houdt je een minimum aan gevallen over die door de anticonceptie heen zwanger zijn geraakt (want dat kan tenslotte gebeuren, ook met spiraaltje) en dan de medische gevallen/kind zwangerschappen (nog voor anticonceptie gestart is). Nu twijfelt men zelfs of IVF nog wel verantwoord is/blijft.
Dus moet je als jonge vrouw ook oppassen waar je heen gaat op vakantie. Wat een bizar verhaal is dit ook. Vrouw was gewoon in gevaar.
T ergste is dat dit vooral de armen zal raken, die al achter staan. En ik denk maar zo dat je als arme vrouw met migratie achtergrond helemaal de sjaak bent... Als je geld zat hebt kun je zo naar een andere staat.