Boerenprotesten en acties

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by mamameer, Jun 28, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Dat stond trouwens ook in de titel van het verslag.

    Ze blijken trouwens eerst een transportbedrijf hebben willen blokkeren maar die had daar lucht van gekregen en zelf een blokkade gemaakt zodat de boeren niet bij het bedrijf konden komen. En daarna zijn ze maar naar die vega producent gegaan. Dat is gewoon rellen en heeft geen bal te maken met protesteren of een goed gesprek voeren.

    Hierdoor krijg je verharding aan beide kanten. Zonder in details te treden heb ik ook al iemand moeten waarschuwen dat zijn trekker hoe dan ook verwijderd zou worden als hij dat niet zelf ging doen. En ik heb echt geen donder met stikstof te maken. Het wordt tot intimidatie en terreur.
     
    Zoe123 likes this.
  2. Leesteken

    Leesteken Fanatiek lid

    Oct 14, 2018
    3,698
    3,491
    113
    Oké, my bad het stukje van de blokkades had ik overheen gelezen. Maar als je dan toch aan het kopiëren bent:


    Burgemeester aanwezig
    Hoewel de sfeer goed was, kwam burgemeester Ellen Nauta van Hof van Twente toch even polshoogte nemen. "Als zoiets gebeurt in mijn gemeente, dan vind ik dat je daar als burgemeester bij moet zijn. We staan hier in een van de grootste plattelandsgemeenten in Twente. Daar zijn wij trots op en wij zeggen ook: laat de boeren aan tafel zitten, want zij weten waar het over gaat."

    Dus valt het nog steeds mee.
     
    tuc likes this.
  3. Leesteken

    Leesteken Fanatiek lid

    Oct 14, 2018
    3,698
    3,491
    113
    En koppen worden toch altijd sensationeel gemaakt zodat we het artikel gaan lezen. Als iets in een titel staat betekent het niet dat dat ook daadwerkelijk is gebeurd.
     
  4. ClaireDeLune

    ClaireDeLune Fanatiek lid

    Oct 12, 2021
    1,156
    1,963
    113
    Nederland
    #344 ClaireDeLune, Jul 9, 2022
    Last edited: Jul 9, 2022
    Tsjah om er voor te zorgen dat mijn bedrijf niet helemaal vast wordt gezet zou ik waarschijnlijk ook zeggen tuuuurlijk jongens het wordt er af gehaald. Byeee!
    Om vervolgens maatregelen te gaan nemen zodat ze niet weer de boel kunnen blokkeren.
    Scheelt weer duizenden euro’s.
     
    Juul75 and Huismuisie like this.
  5. Juul75

    Juul75 VIP lid

    Apr 8, 2010
    12,091
    7,843
    113
    Nee, maar aangezien er een boer zelf werd geciteerd kunnen we er misschien van uit gaan dat het wel zo was. En dat ze actief op zoek zijn naar bedrijven om te blokkeren ook, zeker nadat ze gecoördineerd een ander bedrijf opzoeken als het bij de ene niet lukt.

    Bah, nog even en ik ga alleen geïmporteerd voedsel eten. Dan maar zo.
     
  6. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Je kan opzich wel naar de biologische supermarkt. BD producten zijn al geproduceerd op circulaire bedrijven. Die hebben hun eigen platvormen.
     
    Zoe123 likes this.
  7. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,185
    10,762
    113
    In het artikel.

    Het gesprek aangaan zonder trekkers en blokkades is volgens boer Kuiper geen optie. "Dat hebben we al zo vaak geprobeerd, maar naar ons wordt niet geluisterd. We hadden misschien al dertig of veertig jaar geleden met de vuist op tafel moeten slaan." Hij gaat dit keer pas weg bij de toezegging dat de teksten worden aangepast.
     
  8. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,185
    10,762
    113
    Ben trouwens wel heel benieuwd welke "onwaarheden" er dan zo nodig weg moesten. In de link nu staat helemaal niks raars, het is zelfs een vrij slappe tekst.

    Ze hebben ook waarschijnlijk expres een kleiner bedrijf gepakt. Een grote partij had waarschijnlijk gezegd "de communicatie afdeling stuurt je maandag de wetenschappelijke onderbouwing, als je nu niet vertrekt bellen we de politie en maken we er een rechtszaak van, doeiii!"
     
    Saartje33 and femkes like this.
  9. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,185
    10,762
    113
    Dat noem je de-escaleren.
     
  10. Leesteken

    Leesteken Fanatiek lid

    Oct 14, 2018
    3,698
    3,491
    113
    Gelukkig was jij erbij en kun je ons vertellen hoe het écht is gegaan.
     
    Edr89 and tuc like this.
  11. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    Aug 10, 2016
    10,458
    11,973
    113
    Female
    Noord Brabant
    Ik vraag het me inderdaad ook af wat er nu stond dat zo tegen het zere been van de boeren was.

    Ik vind het juist opvallend hoe goed de marketingafdelingen werken. En hoe mooi groen en blij alles op verpakkingen en websites staat.
     
  12. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,185
    10,762
    113
    Net als jij die weet dat het allemaal best meeviel. Ook al zetten ze er Jovink bij op de speakers, het is intimidatie wat hier gebeurde, dus hoe gezellig is dat echt?
     
    Huismuisie likes this.
  13. ClaireDeLune

    ClaireDeLune Fanatiek lid

    Oct 12, 2021
    1,156
    1,963
    113
    Nederland
  14. bosi333

    bosi333 VIP lid

    Aug 1, 2006
    37,265
    6,790
    113
    Zijn er alweer nieuwe acties aangekondigd?
     
  15. Reigertje

    Reigertje Actief lid

    May 6, 2021
    201
    219
    43
    Female
    iig tijdens de Nijmeegse Vierdaagse, verder nog niks bekend zover ik kan vinden.
     
    bosi333 likes this.
  16. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,811
    5,949
    113
    Female
    "Agentje"?
    Jeetje..wat zegt dat woordgebruik veel over jou.
     
    Zuul, Syane and Huismuisie like this.
  17. Nikki23

    Nikki23 Fanatiek lid

    May 26, 2007
    1,922
    1,906
    113
    Vind je? Wat precies dan? Dit was overigens mijn tegenreactie op degene die de 16-jarige jongen, jongetje noemde;). Vandaar mijn reactie dus…
     
  18. Zoe123

    Zoe123 VIP lid

    Feb 9, 2013
    11,811
    5,949
    113
    Female
    Iemand staat daar z’n werk te doen,.
    Werk dat hij of zij doet voor jou, voor mij, voor
    de samenleving.
    Dat jij het niet eens bent met de regering, beleid, en van alles, prima.
    Daar heeft een agent verder niks mee te maken. Geen enkele reden dus om dat door te trekken.
    Heel denigrerend om het dan over een agentje te hebben.
    De vergelijking met een 16 jarige jongen gaat niet op.
    Die stond daar als veel te jong persoon tussen.
    Een agent doet, als professional, z’n werk.
     
    Zuul, Sherbet, Juul75 and 7 others like this.
  19. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    Nov 6, 2013
    5,020
    5,232
    113
    Wat een triest volk weer zeg. Omdat jij je zin niet krijgt probeer je tal van mensen die niets met jou probleem te maken hebben maar te benadelen? Ik krijg door dit soort acties steeds minder begrip voor hun standpunten. Je zult maar wandelaar, ondernemer of vrijwilliger zijn bij de vierdaagse.

    En als het verkeerd gaat mag de politie weer komen ingrijpen (niet te hard natuurlijk want dan is het huilen en klagen). Alsof de politie niet wat beters te doen heeft.

    En dan te bedenken dat er ook nog normale boeren zijn die wel gewoon in gesprek willen. En ook inzien dat het anders kan. Of die normaal protesteren. Zeker niet iedereen is het met de raddraaiers eens. Maar die worden gewoon ondergesneeuwd.
     
    Zara75, Taiga and Syane like this.

Share This Page