Afval scheiden vraag

Discussie in 'De lounge' gestart door Anan, 11 jul 2022.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.006
    2.372
    113
    Per 1 januari gaat de gemeente hier waarschijnlijk over naar betalen per kilo voor afval. Weet niet hoe ze dat vorm willen gaan geven. Punt is dat we een nieuwe afvalemmer nodig hebben en nu moet ik gaan kiezen tussen 2 vakken of 3 vakken. Bij 3 vakken zijn de emmers uiteraard kleiner.
    Vraag aan degenen waar dit al ingevoerd is: wordt plastic apart opgehaald? En zo ja: betaal je daar ook voor net als de grijze container? Of zijn er ook gemeentes die betalen per kilo waarbij alleen onderscheid is tussen karton/glas/groen/grijs?
     
  2. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Hier zijn we juist weer terug naar 1 afvalbak, omdat de gemeente kiest voor scheiden achteraf. Maar toen we nog afval scheidden, hadden we echt zo veel meer plastic dan restafval. Plastic afval neemt veel ruimte in (bijv die drinkpakken). Hier kun je rekening houden met je keuze.

    Overigens vonden wij geen afvalbak die voldeed. Je moet echt wel minstens 30 liter hebben voor plastic afval. De meeste combibakken hebben 2x20 L. 20L is echt te weinig, dan ben je om de dag de zak aan het verwisselen. Wij hadden toen gekozen voor 2 losse afvalbakken.
     
  3. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    13 mei 2010
    11.413
    2.718
    113
    Hier betalen we niet. Nog niet maar de kliko’s zijn we alvast gechipt. Dus dat zit eraan te komen….

    we scheiden wel afval omdat we dat goed voor het milieu vinden, maar ook omdat de restafval kliko maar 1 keer in de drie weken worden opgehaald.

    Wij hebben een prullenbak met drie vakken. We doen papier, plastic en restafval. Glas doen we in een la.
     
  4. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    En weet je ook bij welke kliko ze dit gaan doen?
    Het zal overal anders zijn.
    Hier hebben we een bruine , plastic en een restafval kliko. De restafval kliko is gechipt. Per leging betalen we 8 euro boven de gemeentelijke afval lasten. Zo proberen ze mensen te motiveren om beter afval te scheiden. Met als gevolg dat er veel afval gedumpt wordt op straat en in gemeentelijke vuilnisbakken, papiercontainers en kledingcontainers. Ze willen hier naar betalen per kg. Dat zal een grote bende op gaan leveren...

    Plastic kliko word hier niet gewogen en hoeven we ook niet extra voor te betalen.
    Als je goed oplet met het scheiden van afval dan zal je merken dat je nauwelijks restafval hebt.
    Ik heb alleen een klein restafval bakje aan de binnenkant van het keukendeur kastje hangen en er staat een klein bakje met deksel voor etensresten. Plastic afval gooi ik eigenlijk direct in de kliko. Bakje voor etensrestrn/groente afval wordt dagelijks in de groene kliko geleegd.

    In woonplaats van m'n zusje zijn ze van afval scheiden afgestapt en gaat alles gewoon weer in 1 bak. Afval wordt achteraf gescheiden.

    Overal weer anders
     
  5. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.006
    2.372
    113

    Maar als ze bij jullie niet scheiden waar laat je dan je plastic afval? Wij hebben daar dus op dit moment geen container oid voor dus het gaat hij grijs in. Als dat blijft volstaat een prullenbak met 2 vakken
     
  6. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.006
    2.372
    113
    geen idee hoe ze het willen gaan doen. In gemeente waarmee we samen zijn gegaan betaalde je en per leging en per kilo, maar weet dus niet wat ze daar met plastic afval deden. misschoen moet ik maar even door rommelen met de huidige afvalbak en pas een nieuwe kopen als t duidelijk is wat het gaat worden…
     
  7. Lies1611

    Lies1611 VIP lid

    3 jun 2013
    7.147
    3.174
    113
    Eens!
     
  8. Rizzoli

    Rizzoli Fanatiek lid

    21 aug 2013
    2.515
    966
    113
    Hier komen ze pmd en papier gratis ophalen. Wij hebben bij de kwantum een kleine container gekocht waar precies 1 pmd zak in past. Als deze vol is, gaat ie naar de schuur tot ze worden opgehaald.

    Verder hebben we een groencontainer en restafvalcontainer. Hiervoor betaal je vastrecht, per lediging en groen 0,08 cent per kilo en rest 0.25 cent per kilo.
     
  9. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    2 nov 2021
    4.878
    6.405
    113
    Hier gaat gft+e in een groene container, wordt 1x per week opgehaald. Is gratis.
    Restafval moet in speciale zakken, die worden 1x per twee weken opgehaald. Je betaalt
    per zak.
    Verder wordt 1x per maand oud papier opgehaald, ook gratis.
    De rest moet je zelf scheiden en inleveren bij containers (gratis). Dus bv glas en plastic. Plastic is hier ‘PBD’ - ‘Plastic, Blik en Drinkpakken’.
    Bij mijn ouders in een andere gemeente hebben ze 4 containers per huishouden; gft+e, PBD, papier en restafval. Zij betalen een bedrag per leging (containers zijn gechipt).
    Ik hoop dat dat hier ook komt, want ik moet nu 2x per week PBD wegbrengen…
     
  10. Minoesje

    Minoesje Niet meer actief

    Wij hebben;
    Gft
    Pmd
    Papier
    Rest

    papier wordt maandelijks opgehaald, de rest om de week. Ik moet zeggen dat ik het echt wel een gedoe vind (vorige woning hadden we gewoon van die ondergrondse containers)
    Ik heb in de bijkeuken 2 grote Ikea bakken staan voor plastic en papier, op het aanrecht een gft bakje en in het gootsteenkastje een kleine bak voor het restafval. Boven ga ik niet iedere klein dingetje scheiden trouwens, alleen grotere dingen leg ik bij de trap om beneden weg te gooien.
     
  11. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.006
    2.372
    113
    Dank voor de reacties. Blijkbaar is t overal anders haha. Bak die ik had gezien heeft 3x 11 liter, maar dan is dat dus sowieso geen optie. Ik wacht eerst het nieuwe beleid van de gemeente wel af en kijk dan wel hoe te scheiden…
     
  12. goblins

    goblins Fanatiek lid

    27 okt 2013
    3.591
    3.222
    113
    ministerie van defensie
    Swifterbant
    Wij hebben:

    Gft, elke twee weken wordt deze geleegd


    Pmd, is plastic metaal en blik. Hiervoor 1 kliko, wordt elke twee weken opgehaald

    Rest, moet in containers die overal in het dorp staat

    Papier, wordt 1x per maand geleegd.

    Batterijen gaan naar een batterijenpunt, zoals de supermarkt.

    Lampen ook naar de supermarkt, tl lampen gaan naar de stort

    Frituurvet en oliën in de gele container bij de supermarkt

    Plastic doppen naar een inzamelpunt voor een blindengeleidehond

    metalen doppen gaan naar een verzamelpunt voor een kind die gehandicaptenvervoermiddel nodig heeft

    Statiegeldflessen gaan naar de supermarkt.

    Groot afval naar de milieustraat.
    Dit is het enige waarvoor we moeten betalen. Maar ook weer niet voor alles....


    Ik heb kleine bakjes staan voor de doppen en batterijen, in een kast.

    2 prullenbakken van 50 liter in de bijkeuken, 1 voor rest, 1 voor pmd

    1 emmer voor gft, elke 2 dagen wordt deze geleegd, en nu elke dag ivm de warmte

    1.krat voor papier
    1 krat voor lege flessen en potten
    Deze zitten in een krattenrek.
     
  13. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    13 mei 2010
    11.413
    2.718
    113
    Plastic afval wordt elke 2 weken opgehaald. Dat bewaren we in de schuur tot die tijd. Aan haakjes.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.816
    113
    Hier gaat dat dus bij grijs in en ja daar betalen we voor.
     
  15. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.006
    2.372
    113
    ja als dat bij ons ook gaat gebeuren heb ik geen 3 vaks prullenbak nodig dan volstaat 2…
     
  16. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Wij betalen per leging van de grijze container.
    Die word 1x per 2 weken opgehaald.

    gft gaat in de groene bak en die wordt om de week geleegd - Gratis
    Plastic moeten wij in zakken verzamelen en wordt wekelijks gratis opgehaald.
    Glas wordt hier opgehaald door een dagcentrum voor gehandicapte jongeren.
    Papier wordt 1x per maand opgehaald door de gemeente - Gratis
     
    Anan vindt dit leuk.
  17. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.147
    23.230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Hier wordt PMD en GFT elke 2 weken geleegd, gratis. Daar hebben we voor elk 1 container voor. Rest een container, daarvoor betalen we per leging. Ze komen elke 2 weken, ik red het soms ook met 1x per 4 weken. Papier wordt door school opgehaald gratis elke maand. Daarvoor kun je ook een container aanschaffen, maar je kan het ook gewoon los aan de kant zetten. Wij bewaren papier op zolder, want nog een container paste niet netjes in de voortuin.
     
  18. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.006
    14.669
    113
    Vrouw
    Hier precies hetzelfde, met uitzondering van het glas. Dat brengen wij zelf naar de glasbak. En wij hebben een kliko voor oudpapier, die 1x per maand wordt geleegd, gratis.
    Wij zetten de grijze bak niet elke keer aan de weg. Ik denk zo'n 10x per jaar. Twee weken geleden dacht ik dat het nog wel 2 weken kon, maar nu kan het deksel niet meer dicht.:roflmao: Gelukkig wordt hij morgen weer geleegd.
     
  19. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.006
    14.669
    113
    Vrouw
    Heb jij een kleinere container? Wij krijgen onze kliko van 240 liter bij lange na niet vol.in 2 weken. Wij doen er sowieso 4/6 weken mee. Soms ben ik te optimistisch en denk ik dat 8 weken ook wel kan, dan kan hij dus niet meer dicht:roflmao:

    Er even in springen wil ook nog wel eens helpen dan:D:oops:
     
  20. lynole

    lynole Fanatiek lid

    22 nov 2014
    1.433
    587
    113
    Vrouw
    Bij ons is nu de verdeling

    GFT iedere week , in de winterperiode is dat om de week.
    Restafval 1x in de 4 weken, in de winterperiode om de week.

    PMD om de week, hiervoor hebben wij plastic zakken.

    Oud papier, 1 keer in de maand.

    Wij betalen per leging van de grijze kliko, deze betalen we met de gemeentelijke belastingen. Hier gaat hij ongeveer 8 keer in het jaar aan straat.
     

Deel Deze Pagina