Maar wat ik zo bijzonder vind aan de familie jelies, ze zijn zo gelovig maar zetten vervolgens wel (weer) 4 kinderen achterin de bus toen ze op uitstapje gingen. In de vorige serie zaten kinderen los op de achterbank, zonder gordel. Dan kan je nog zoveel bidden maar daar word het niet veiliger van toch?
Dat staat denk ik los van geloof maar heeft meer met onverantwoordelijk gedrag te maken. Die bus ziet er ook niet uit of ie geschikt is voor personen vervoer. Wellicht hebben ze hem al heel lang toen ze nog niet zoveel kinderen hadden als dat er gordels zijn?… geen idee hoor. Maar ben het met je eens. Super onveilig
Dat zijn de streng gereformeerden haha.. die zie je steeds minder. Vind het juist mooi dat er zo met het geloof wordt omgegaan als bij de Jelies, dat er ook vrijheid is voor eigen inbreng en opvattingen. Al vraag ik me af hoe er gehandeld zal worden wanneer kind op een bepaalde leeftijd aangeeft niet naar de kerk te willen. Maar kan me bijna niet indenken dat het een 'moeten' is zonder een gesprek over het waarom..
Als je geen relatie mag tot je huwelijk is dat toch uithuwelijken? Zo weet je toch niet of je bij elkaar past?
Daar heb ik nog nooit van gehoord in christelijke kringen, dat klinkt meer islamitisch. Wat wel in reformatorisch Nederland voorkomt is dat stelletjes niet voor hun huwelijk samen op 1 kamer mogen zijn, slapen sowieso niet, maar ook niet samen zijn, of maar heel kort. Omdat gemeenschap voor het huwelijk gezien wordt als niet oké. Maar geen relatie voor het huwelijk komt volgens mij niet voor, voor zover ik weet
Ja geen seks voor het huwelijk heb ik ookwel van gehoord, maar geen relatie niet. Maar gelukkig begrijp ik van jou dat dit ook niet gebruikelijk is!
vaak word er zo naar het geloof gekeken maar in principe zijn ook zulke mensen net als jij en ik en doen ook wel s dingen die buiten regels gaan. Weet je trouwens hoeveel soorten geloof er zijn… gemiddeld genomen is het daar bij Jelies echt zo streng niet, mogen broeken aan, hebben tv maken up etc. De meest (zware) gelovigen mogen dat dus niet.
Zij mogen in principe alleen samenzijn als je ook van plan bent op korte termijn te verloven/trouwen. Natuurlijk kan je wel vantevoren afspreken e.d. maar ik bedoel echt samenwonen enzo, vantevoren, komt bij hun kerk niet voor. Mijn man is ook zo opgevoed. Ik denk dat hier ook een stukje cultuur in verweven zit, maar ze zijn absoluut Christelijk met traditionele normen en waarden. Wij zijn na 4 maanden samenzijn verloofd en na 6 maanden getrouwd. Intussen spraken we wel af enzo (natuurlijk) maar het was not done binnen zijn cultuur/geloof om een langdurige relatie te hebben als in samenwonen enzo zonder concrete plannen...
Ik vind de Jelies heel leuk. Zo enthousiast ook altijd en heel liefdevol. Het nieuwe gezin vind ik tot nu toe ook erg leuk. Wel viel het me op vandaag dat alles in hun huis wit is Mijn man was verbaasd dat ze kinderen zonder te mopperen hun klusje deden. Wij zeiden vandaag dat C de kliko moest halen en dat was al een heel ding
Een camera is een machtig middel voor groot en klein Toen ik het even zat was met mijn kinderen heb ik mijn mobiel gepakt en ben ik ze gaan filmen. Toen ze vroegen voor wie het was vertelde ik hun dat het een filmpje voor oma was. De buien waren gelijk over.
Het niet mogen samenwonen ken ik wel, maar geen lange relatie mogen hebben en zo snel mogelijk trouwen ken ik niet.. ben opgegroeid in een dorp waar de meerderheid toch refo is, maar heb hier echt nog nooit van gehoord.. tenzij het een 'moetje' is (zwanger)
Haha hier wel Maar C vind momenteel alles te vermoeiend en ik hoor regelmatig ‘waarom moet altijd IK alles doen’